Šta je novo?

Acer aspire one D250 wireless problem

sality

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2010
Poruke
90
Poena
159
Posto sam primetio da ovde ima pravih majstora ajde da se pozalim. Naime doticni netbook regularno instalira wireless karticu, vidi sve mreze ali nece da se konektuje. Svasta sam mu radio i dosao do zakljucka da je problem u maticnoj ploci. Moje pitanje je: da li je neko imao slican problem i da li ima ideju kako da se resi? Mogu da dodjem do delova za MB ali mi dijagnostika ne ide od ruke, pa vas molim za savet.

Hvala unapred
 
mislim da nemas problem sa kompom vec sa zakljucanim mrezama i slabim signalom.
za svaki slucaj otidji na view alailable wireless networks,zatim levo klikni na change the order of preferred networks,pa pobrisi sve mreze u preferred networks.
covek je imao slican problem kao i ti,a u preferred networks je imao strahovitu guzvu.
posle toga otidji do nekog kafica koji ima provereno dobar i otkljucan wi-fi i pokusaj tamo.
e da,proveri ip settings,mozda nije na auto
 
Vidi pokusao sam sa Windowsom XP, Windowsom 7, Ubuntuom, razlicitim wireless karticama, plocu setao u tri laptopa, pokusavao na tri razlicite lokacije gde je na svakoj bilo bar 2 rutera, setovao rutere i ovako i onako ali ne vredi. Definitivno je hardverski problem na maticnoj ploci koliko god to neverovatno zvucalo.
 
Jesi li probao sa drugim wireless modulom?
 
Naravno, sa Broadcom-ovim karticama je jos gora stvar, one ne vide ni jednu mrezu.
 
Ume to da se desava kad kablici od integrisane antene nisu korektno povezani sa wifi modulom. Moguce da je neki problem sa integrisanom antenicom.
 
Evo da konkretno objasnim, kad u laptop koji je potpuno ispravan i koji se na internet kaci bez problema, ubacim ovu plocu desava se isto ( Antena ostaje zakacena na kartici tako da ne postoje sanse da sam je lose ubo). Dakle problem nije ni do operativnog sistema, ni do drajvera, ni do mreznih podesavanja, ni do wireless kartice ni do antene.
 
Bez ljutnje ali ako znas problem kako onda ti pomognemo?Posto vidim da nisi amater i da se dobro razumes onda verovatno znas da su problemi na maticnoj ploci najgori moguci problemi za netbook ili notebook.Kao sto vec verovatno znas ovde ti ne moze pomoci niko ako imas problema sa samoj maticnoj.Razmisli.Kako da ti neko pomogne?Moze samo da pomogne neko ko radi servis maticnih ploca tako sto ce da ispita plocu.A to je potreban servis.Jedino sta mozemo je da ti preporucimo dobar servis.Posto nisi iz mog grada nema svrhe da ti preporucujem mog drugara koji to radi.Jedino da ti neko preporuci dobar servis u BG-u.........
 
@sality

Ako je tako problem moze biti od mini PCI-E slota do southbridgea koji koji kontrolise PCI-E sem za grafiku ako je rec o laptopu koji ima mxm slot. To moze samo da se ispita u dobrom specijalizovanom servisu za maticne ploce. Tu ovlasceni servisi ne pomazu osim ako je netbook u garantnom roku ili zelis da das pare za novu maticnu.
 
Nazad
Vrh Dno