Šta je novo?

ACER ASPIRE ONE 722

Ako neko ima XP na ovom Acer-u, jel se desilo da nece da se ugasi? Stoji shutting down, ugasi hdd i cuti...
 
A sto imas XP ako nije tajna.....By the way moj primerak je od mene kupila drugarica, e sad trebaju joj hitno pare, pa ga prodaje, ako neko hoce , cena 230 jura...primerak C50, izuzetan, sto mozete iscitati na pocetku teme i videti slike...crven primerak! Kontakt 060 032 3 032! Cena fixna, lap jako malo koriscen, ona skoro da ga nije ni koristila, garancija kod Gigatrona jos 1 god i 3 meseca!
 
Pa zar se ne davi sa xpom vise kad ti tako stoji tako ceo dan polu-ugasen i nece da se skroz ugasi :d

TT by Galaxy S
 
Zasto ceo dan? Ugasim na dugme kad vidim da se ne gasi. Pre neki dan sam uzeo komp i stavio xp i jos trazim resenje za gasenje...
 
Ja ne znam zasto XP, na mom Asus/u 1215b koji je isti po konfiguraciji kao Acer 722 imam win 7 ultimate i radi perfektno....sto bi ga win 7 gusio kad fabricki dolazi sa win 7..
 
Koliko imas RAM-a i koji procesor na tom Asusu?
 
Koliko imas RAM-a i koji procesor na tom Asusu?



AMD Fusion CoreDuo C50 1.0GHz ,2048MB ram, isto kao na tom acer/u je l tako? Mozda je jedino taj acer sa c 60, tako da ce win 7 lepo da radi! Meni Asus radi extra...photoshop, preko tv ga povezem gledam full hd, nema seckanja, kocenja, sve radi glatko i normalno....net otvara bez problema gomilu tabova...igrice ne igram :d, kuckam u wordu, slusam muziku, znaci sasvim normalno ga koristim, ne znam sta bih radila na netbook/u, pa da nesto koci. Bateriju drzi extra, ne greje se, to je to...sve to isto mogu da potvrdim i za Acer, on se malo vise greje od Asus/a, ali nista preterano, kao sto ljudi pisu...e sad, mozda ima raznih primeraka, to vec ne znam, i da na Acer/u je win 7 starter, to nisam htela da menjam jer je drugarici odgovaralo zbog posla da bude legalan sistem kad ga je kupila od mene...i eto...
 
C-60. Da ovo ne bi preslo u prepucavanje xp vs. 7 reci cu samo da mi 7 ne odgovara iz vise objektivnih i subjektivnih razloga. Ne volim da ulozim pare u hardver da bi mi radio isto kao na prethodnom hardveru. Sve to bi ti radilo extra i na xp, samo sto bi imala vise slobodnog ram-a, prostora na hdd-u itd itd.
 
hehe okay necemo onda da pretvorimo temu u prepucavanje xp vs 7, ja nekako idem logikom, ako su ga prodali sa win 7, valjda je logicnije i da bude win 7, nego da mu menjam u neki stariji sistem...idemo valjda napred a ne nazad, inace probala sam i win 8 :D.....i jedva cekam da se pojavi u prodaji, ja jednostavno volim sve sto je novo :D...i ne bih se odrekla win 7 i vratila na XP nikada...imam izuzetno stabilnu verziju 7 koja mi je radila i na desktopu i nikada nisam imala nikakav problem ! Sto se tice prostora na hardu imam 500 gb, externa 2 po 500 gb, 2 flash memorije , znaci problem sa prostorom nemam, ram moze da se pojaca, ali nema potrebe ulagati novac, iako to sad nije skupo, jer zaista i ovako radi super!
 
Poslednja izmena:
pa vrlo moguce da jos bolje radi sa windows xp, mada koliko znam do nedavno nije bilo drivera za xp.. al evo sad ih ima eto...
ja na starom desktop racunaru i dalje drzim xp samo zato sto znam da je to bolja opcija za hardver koji posedujem...
nisam eto stigao da probam da instaliram xp na ovom cudu... a kakve sam sve peripetije imao sa umrezavanjem ove sedmice mislim da bih i ja ubacio xp.. u sedmici su ga zakomplikovali dozlaboga... i ne samo sto se tice umrezavanja nego ima toliko opcija koje su mogli jednostavnije uraditi... valjda sve to cuvaju za neke sledece windowse, posto su ocigledno slabi sa idejama... ma sve je to isti k...., najbitnije je da sistem lako mozes koristiti za stvari koje ti trebaju, i ako je ikako moguce osloboditi sto vise radne memorije za sto stabilniji i brzi rad sistema, a u skladu sa postojecim hardverom... meni izgled sistema nista ne znaci, ionako mi za sve ono sto radim na kompu nije potreban neki predrkaniji i nasminkaniji sistem koji ce mi eventualno samo otezati konkretan rad, a konkretne koristi od njega nikakve...
 
Ja ne znam zasto XP, na mom Asus/u 1215b koji je isti po konfiguraciji kao Acer 722 imam win 7 ultimate i radi perfektno....sto bi ga win 7 gusio kad fabricki dolazi sa win 7..

Koji od ta dva ti se cini boljim, pretpostavljam Asus posto si njega ostavila sebi, da li iz nekog konkretnog razloga ili samo ono sto si (mislim ti) pomenula da se manje greje (ekran, baterija...), trebalo bi mi ovakvo nesto za gospodju? Na bench testu sam nasao da taj Asus ima 2xv3.0 USB-a, a za ovaj Acer ne nalazim nijedan u specifikacijama, da li je moguce da su svi v2.0 i koji BT su im ubaceni (isto mislim na v2.x ili v3.0)?
Unapred hvala...
 
Koji od ta dva ti se cini boljim, pretpostavljam Asus posto si njega ostavila sebi, da li iz nekog konkretnog razloga ili samo ono sto si (mislim ti) pomenula da se manje greje (ekran, baterija...), trebalo bi mi ovakvo nesto za gospodju? Na bench testu sam nasao da taj Asus ima 2xv3.0 USB-a, a za ovaj Acer ne nalazim nijedan u specifikacijama, da li je moguce da su svi v2.0 i koji BT su im ubaceni (isto mislim na v2.x ili v3.0)?
Unapred hvala...

3 su razloga sto sam asus ostavila:

1. Ciklet tastatura koja je srpska
2. USB 3.0 koji je fantastican ( imam hard od 500 gb 3.0 i ovo mi je bilo bitno ), inace ima jedan usb 3.0
3. Malo veca dijagonala i eto ok mi je i preklopnik za kameru, mada to manje vise i nije toliko bitno!

Acer nema USB 3.0!

Sve drugo jako su slicni i nema neke tu preterane razlike. Asus se manje greje, ali primerak Acer/a koji je bio kod mene, nije se preterano grejao, kako se po sajtu pisalo. Acer ima lepsi dizajn :D....moj je bio crven, pa mi je bio lepsi , jer mi je Asus crn, mat.

Sto se tice BT...ja imam model Asus 1215B-BLK075W i neki kazu da nema BT! Da tu ima razlike, neki imaju BT neki USB 3.0! Ne znam sta reci vezano za to, nisam se upustala u pretragu jer mi BT uopste i ne treba! Sto se tice Acer/a tu je BT 3.0 koliko se secam!



Ako jos nekako mogu da pomognem tu sam! Svakako bi moj izbor opet bio Asus!

P.S fascinantno kod oba modela je baterija! Super je kad covek negde moze da ode a da ne misli da ce za 2 sata da bude prazan! :D.....Toliko.
 
Poslednja izmena:
svako svoga konja hvali :D, ma dobar je taj asus samo da jos ima bt, ihhh, ja od dva komada koja sam kupio oba su imala ukrivljenu plastiku na tom asusu....izmedju ostalog kuciste onako bas odise plasticizmom jer je takva obrda zavrsna i ne posebnog kvaliteta..
 
Poslednja izmena:
Gde su imala ukrivljenu plastiku, pa ja ih ne hvalim, prednost dajem Asus/u rekoh zbog cega, svakako mi je preci usb 3.0 nego BT, i tastatura koju obozavam i uvek cu kupovati lapove sa ovakvom tastaturom, nekom to mozda nije bitno, svi su razliciti....Kucicste jeste plasticizam, ali nigde nista ne krcka...al pazi ja sam prvo uzela beli, ima u temi, postavljala sam slike i bila sam razocarana i to bas...nije dobro nalegao na sto jednom stopicom, milimetar, ali meni je sve bitno...i vrate mi novac i posle opet uzmem Asus, ljudi moji ja ne verujem kakva je razlika izmedju tog belog i ovog, isti hardver isto sve, ali kao da su totalno dve razlicite masine! Ma ko zna kako se sve sklapa i ko sve radi! I to sam sve pisala u temi! Uglavnom ovim sam prezadovoljna! Inace bilo da se neko odluci za asus ( mada ne znam da li ih jos ima negde ) ili acer nece pogresiti, po meni bolji netbook ne postoji u tom cenovnom rangu! :D....
 
koliko na oba modela traje baterija koristio bih ili 3g ili wifi jako mi9 je potrebna ta informacija hvala
 
Hi.

Dobiću nekoliko ovih Acer 722 netbookova, a dobiću i samsung 128GB 830 ssd-ove, naplatiću neki posao tako, nebitno.

Mislio sam da možda ostavim jedan sebi, a pitanje je, da li ima smisla ubaciti pomenuti ssd u njega?

Nekog smisla sigurno ima, ali da li će ostale komponente koje nisu baš nešto, slab cpu itd, ubiti poentu, tj brzinu?
Mislim, generalno, da li ima to smisla, ovaj ssd je više od pola vrednosti acer-a i da li je neko probao uopšte da ubaci ssd?
 
Na taj cpu nema poente dodavati mnogo ram memorije ali ssd ce doneti na brzini i to ne malo vec ce ceo sistem da poleti na tom netbook-u.
 
Ne bi trebalo da gubis garanciju, mozes i da kontaktiras ovlasceni servis da ti oni stave ram ako to resava problem garancije, sve im odneses uz neki sok ili pivo odradice to svako na ovom laptopu..
 
Nećeš dobiti nikakvo drastično ubrzanje, taj wd hdd od 500gb unutra (ako je taj) mu je (naj)modernija komponenta, ne prelazi mu temp 36 C, toplota potiče od CPU/GPU. Ni buku ne pravi nikakvu.
Ja to vidim po FireFoxu, kada mu namestim cache na 0 i dalje se vuče kad prelazi između tabova i slično.
Ali tamo gde ima dosta momentalnog load-a... tu ćeš videti sigurno poboljšanje (win startup, photoshop startup, firefox startup i sl...).
 
Tako nesto sam i mislio, da to baš i nije klasa pc-a gde ima mnogo smisla ulagati u SSD. Nego, ovako kada mi je teško da nešto naplatim, daj šta daš, pa dobih te 722 a na sličan način i ssd-ove, pa mi se taj acer učinio simpatičnim da ga zadržim.
Ništa, ako uradim to, postaviću ovde neke rezultate i da li je imalo smisla.
 
Danas sam kupio ovo malo cudo, jos malo, pa cu instalirati sistem na njega.
Bas me zanima kakav je kad proradi. :)
 
Malisa je fantastican, samo se, zaista, malo greje. :)
Sve je vec receno.
 
Da li vam secka youtube na ovom modelu?
Kod mene fullHD ide ko zmaj, dok YT secka ?!
Sve sam updejtovao (flash, ff), ali i dalje secka.
 
Tako nesto sam i mislio, da to baš i nije klasa pc-a gde ima mnogo smisla ulagati u SSD. Nego, ovako kada mi je teško da nešto naplatim, daj šta daš, pa dobih te 722 a na sličan način i ssd-ove, pa mi se taj acer učinio simpatičnim da ga zadržim.
Ništa, ako uradim to, postaviću ovde neke rezultate i da li je imalo smisla.

Jesi li testirao ovaj laptop sa SSD?
 
Da li vam secka youtube na ovom modelu?
Kod mene fullHD ide ko zmaj, dok YT secka ?!
Sve sam updejtovao (flash, ff), ali i dalje secka.

Kod mene se ovo desava i na a350.
Pustim 2 full hd-a istovremeno bez problema a yt secka. CPU na max-u. Zvuk ide, ali slika secka.
Ne reagujem mnogo :)
 
Nazad
Vrh Dno