Šta je novo?

Acer Aspire 7520 wifi problem!

mickotomic87

Cenjen
Učlanjen(a)
31.08.2010
Poruke
69
Poena
159
Pozdrav!
Imam problem sa wifi-jem, stvar je u tome sto mi sve radi savrseno kuci, kod bilo koga kuci, samo ako se nadjem negdje na ulici, kafeu ili tako negdje uhvati mrezu, konektuje se, ali nema interneta, nece da otvori ni jednu stranicu... Stvarno iritira!! :S::S:
 
Pozdrav!
Imam problem sa wifi-jem, stvar je u tome sto mi sve radi savrseno kuci, kod bilo koga kuci, samo ako se nadjem negdje na ulici, kafeu ili tako negdje uhvati mrezu, konektuje se, ali nema interneta, nece da otvori ni jednu stranicu... Stvarno iritira!! :S::S:

Baci ipconfig /all i proveri da li ti je DHCP Enabled.
 
obrisi adapter iz device manager-a (ako te pita dal da brise drajvere NE) pa reseujt masinu i trebalo bi da ih sam nadje sad i instalira adapter..probaj sad
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne...da nisi instalirao neki tunel/vpn software? firewall mozda u okviru nekog AV?
 
Koristim Avast, najnoviju verziju, ako tu ima nesto to je, nista vise nisam instalirao...
 
Ja sam čak imao prilike da se desi da laptop prijavljuje mrežu a da zbog virusa neće da radi internet, moja je sledeća preporuka: obrisati driver i skinuti ponovo (po mogućstvu ako postoji novija verzija) ako ti ne uspe onda avast Full Scan i MalwareBytes.
 
Imas li neki usb wifi da ubodes da vidis jel radi?
 
Imas li neki usb wifi da ubodes da vidis jel radi?

To radi kako treba... :D

Ja sam čak imao prilike da se desi da laptop prijavljuje mrežu a da zbog virusa neće da radi internet, moja je sledeća preporuka: obrisati driver i skinuti ponovo (po mogućstvu ako postoji novija verzija) ako ti ne uspe onda avast Full Scan i MalwareBytes.

Jos mi to ostaje, ako ne bude radilo onda moram kupiti usb wifi adapter... pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
PRe brisanja dravjera skini neku linux verziju tipa Minta koja po defaultu radi
 
A mozda je problem samo u jacini signala koji primas na ulici ,parku posto si vec rekao na pocetku posta da kuci,bilo cijoj kuci radi wifi. Pretpostavljam da je rec o wifi-ju koji baca adsl modem a njima jacina signala koji bacaju/primaju nije neka preterano svetla strana uspeha.
 
Zasto linux?? Mislis da ce raditi u linuxu?
Ako wifi sa određenom karticom na određenoj distibuciji radi po defaultu što je najčešće slučaj sa Mintom onda na taj način isključuješ Windows kao i problem sa drajverima na Windowsu. Drugi razlog ako kartica koja je u laptopu inače radi na linuxu po defaultu a kod tebe ne onda automatski utvrđuješ i njenu fizičku ispravnost
 
dejan_osipaonic; je napisao(la):
A mozda je problem samo u jacini signala koji primas na ulici ,parku posto si vec rekao na pocetku posta da kuci,bilo cijoj kuci radi wifi. Pretpostavljam da je rec o wifi-ju koji baca adsl modem a njima jacina signala koji bacaju/primaju nije neka preterano svetla strana uspeha.

Moguce, ali ipak mislim da nije stvar u tome, jer ako sjedim u kafeu ista jacina signala mi je kao i kog kuce...

Ako wifi sa određenom karticom na određenoj distibuciji radi po defaultu što je najčešće slučaj sa Mintom onda na taj način isključuješ Windows kao i problem sa drajverima na Windowsu. Drugi razlog ako kartica koja je u laptopu inače radi na linuxu po defaultu a kod tebe ne onda automatski utvrđuješ i njenu fizičku ispravnost

Aham ok, skontao sam, linux moze da radi i bez instaliranja (moze da se butuje sa cd-a), jel tako??
 
Moguce, ali ipak mislim da nije stvar u tome, jer ako sjedim u kafeu ista jacina signala mi je kao i kog kuce...

A nije to tek tako odakativno ako sedim kuci i sedim u kaficu. Poenta je u tome da ako ne izmeris jacinu signala kuci i u kaficu ti u stvari i ne znas da li su signali slicne jacine. Druga stvar mozda u kaficu hvatas vise signala sto automatski znaci da je i kvalitet uspostvaljenog linka los pa ne moze da radi normalno ili mu za normalan rad treba jos jaci signal.Na zalost nisam video da u w7 i w8 moze da se precizno izmeri signal bez nekih posebnih programa dok pod xp-om ovo omogucava softver kartice
 
Aham ok, skontao sam, linux moze da radi i bez instaliranja (moze da se butuje sa cd-a), jel tako??

Baš tako pokreneš LIVE disk, bez instalacije. Naravno moraš prethodno da proveriš da čo wofo adapter (kartica) koju imaš u računaru radi pod linuxom bez ikakvih dodatnh podešavanja.
 
I sta je bilo na kraju, do kakvoga zakljucka se doslo?
Isprobano stogod?
 
Isprobano sve i svasta... Nikakvog napretka, sve na istom... znaci samo da treba promijeniti modul i to ti je to... :D
 
Na tvome mestu bih prvo instalirao program netvork stumbler ili neki drugi slica nwireless monitoring program i premerio nivo signala tamo gde mi radi wifi a zatim i tamo gde ne radi.To bi ti otklonilo dosta nedoumica posto netstumbler pokazuje i kvalitet i nivo signala.
Vistumbler je verzija programa koja radi s vistom i w7
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno