Šta je novo?

A5 ili A7 ili J7 ili J7 Prime 2016

petraLe

Poštovan
Učlanjen(a)
18.03.2017
Poruke
26
Poena
54
Zdravo, koji telefon da uzmem od ponuđenih na KP:
A5(2016) - 220€
A7(2016) - 260€
J7(2016) - 210€
J7 Prime(2016) - 250€
Interesuje me kamera najviše, koja ima najbolju kameru ?
I da li su ovi telefoni mnogo sporiji i imaju slabiju kameru naspram honor 8 i mi5s i lg g5?
 
Korisnik sam J7 i mogu ti reci da radi odlicno! Tako da ti preporucujem da uzmes isti.
Sto se kamere tice zadnja 13 mp, dobar blic, sjajan autofokus.Prednja je 5 mp sa takodje sjajnim fokusom i dobrim blicem.
 
Posto bas preferiras kameru onda uzmi J7 prime (2016)

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Pa nešto sam tako i mislio, jer razlika između j7 prime i a7 je u procesoru (j7 prime -exynos 7870 octa a A7 - exynos 7580) a između j7 i j7 prime je sto j7 prime ima 3gb rama i full hd display a j7 ima 2 gb i hd display..tako da slažem se da je j7 prime najbolja kupovina, nego hoću da čujem druga mišljenja :)
 
Nexus 5x.

P9 Lite TT
 
J7 precenjen, P9 lite ima samo kameru malo losiju, po svemu ostalom je boljj, a jefitniji.

Ti trazis dobru kameru u tom cenovnom rangu, 5x ima najbolju.

P9 Lite TT
 
J7 precenjen, P9 lite ima samo kameru malo losiju, po svemu ostalom je boljj, a jefitniji.

Ti trazis dobru kameru u tom cenovnom rangu, 5x ima najbolju.

P9 Lite TT
Ahaa, a sta je sa brzinom, j7 prime ima 3gb rama, octa core exynos 7870 procesor a nexus 5x ima s808 quad core i 2gb rama? Da li ima podrsku za nougat i da l9i ce imati podrsku za novi android ove 2017 godine i 2018?
 
Nexus 5x vec ima najnoviji Android. Sistem(klot android) je mnogo bolji od TW-a na Samsungu.

Nek me ispravi neko ako gresim, po gsmareni pise da je hexa-core SD 808.

Ne znam za O.

Druga prica je sto je svaki Samsung isti, pogotovo iz tog segmenta, svi do jednog ruzni..

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Ahaa, a sta je sa brzinom, j7 prime ima 3gb rama, octa core exynos 7870 procesor a nexus 5x ima s808 quad core i 2gb rama? Da li ima podrsku za nougat i da l9i ce imati podrsku za novi android ove 2017 godine i 2018?

Ne znam za j7 prime, ali j7 (2016) radi brze nego sto sam ja ocekivao, valjda je dobro optimizovan, ali kamera nije dobra. Bolja je kamera i na xiaomi mi4c.
 
Nexus 5x vec ima najnoviji Android. Sistem(klot android) je mnogo bolji od TW-a na Samsungu.

Nek me ispravi neko ako gresim, po gsmareni pise da je hexa-core SD 808.

Ne znam za O.

Druga prica je sto je svaki Samsung isti, pogotovo iz tog segmenta, svi do jednog ruzni..

P9 Lite TT

Dobro, a posto je taj hardwer iz 2015 da li ce se on dobro prilagoditi za softwer iz 2018 npr adroid 8 kada izađe? da li neće da postane spor?
i baterija, da li moze da izgura ceo dan?
 
Poslednja izmena:
Nece biti prespor svakako.

Sta zelis ti od telefona? Malopre si napisao da ti je kamera nabitnija.
Sad pises da ti je chipset bitan/bitniji.

Na strani Samsunga je 1GB rama vise i baterija, nista drugo.

Ako hoces telefon sa jacim chipsetom i dobrom kamerom i vise rama, to nema u tom cenovnom rangu. Uzmi honor 8 onda ili se odluci od cega zelis da se odreknes.

P9 Lite TT
 
Nisu oni ruzni, vec su smorili.:) Da prvi put vidis taj dizajn, ne bi bio ruzan, ali posto si video milion puta onda smara i ruzan je.
Tako je.

Najbolji balans izmedju svega drzi P9 lite.
Za 180-190e nov sa garancijom ima dobru bateriju, fluidan sistem, led notifikacije, auto-brightness, solidan ips displej.

Kamera mu je malo losija nego na J7/J7 prime, ali je jeftiniji od oba.
Mana mu je agresivniji task killer, izbacuje aplikacije iz ram-a malo vise nego sto bi trebalo.
On ili A5 2016, ako ima A5 2016 za 210-220e jer ne vredi ni cent preko toga, su najbolji All-around telefoni za ulozeno/dobijeno, kad se gledaju telefoni sa validnom garancijom.

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Nece biti prespor svakako.

Sta zelis ti od telefona? Malopre si napisao da ti je kamera nabitnija.
Sad pises da ti je chipset bitan/bitniji.

Na strani Samsunga je 1GB rama vise i baterija, nista drugo.

Ako hoces telefon sa jacim chipsetom i dobrom kamerom i vise rama, to nema u tom cenovnom rangu. Uzmi honor 8 onda ili se odluci od cega zelis da se odreknes.

P9 Lite TT
Dobro upravu si, bitnija mi je kamera, ali takođe mi je bitno da posle godinu dana ne baguje i ne koci...evo jos jedno pitanje, ima s6 i s6 edge za iste pare kao i nexus 5x, ko ima bolju kameru i ko je brzi? i ko ima bolju bateriju? znam da je od s6 baterija haos, jel ne moze da izdrzi ceo dan?
 
Dobro upravu si, bitnija mi je kamera, ali takođe mi je bitno da posle godinu dana ne baguje i ne koci...evo jos jedno pitanje, ima s6 i s6 edge za iste pare kao i nexus 5x, ko ima bolju kameru i ko je brzi? i ko ima bolju bateriju? znam da je od s6 baterija haos, jel ne moze da izdrzi ceo dan?

5x ima dosta bolju kameru od s6. I g4 ima bolju kameru od s6.
 
Rekao sam vec i ponovicu se, previse ocekujes od telefona u tom cenovnom rangu.

Ne mozes da ocekujes od telefona koji kosta 200-250e da ima sve sto ima telefon od 350e.

P9 Lite TT
 
Rekao sam vec i ponovicu se, previse ocekujes od telefona u tom cenovnom rangu.

Ne mozes da ocekujes od telefona koji kosta 200-250e da ima sve sto ima telefon od 350e.

P9 Lite TT
Izvinjavam se, ubedio sam samog sebe za nexus 5X, samo sam pogledao jedan review, to je to, jedino ako budem skupio jos malo novca, mozda padne i 6p ,hvala ti ivanbass1, sto si me ubedio za 5x :)
 
Nazad
Vrh Dno