Šta je novo?

[A1] VoLTE

Edit:
Uradjen Factory reset na telefonu iz Recovery moda i pojavila se ikonica VoLTE u gornjem desnom cosku.

@salecg Jeste to je bilo ukljuceno, tek posto sam odradio Factory reset pojavilo se.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210310-204037_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210310-204037_Samsung Internet.jpg
    22.1 KB · Pregleda: 139
Mozda je restart bio dovoljan.
 
Restartovao sam ga bio bar 10 puta, gasio pa cekao neko vreme pa upalio. Palio gasio avionski rezim, nista nije pomoglo.
Poslao sam zahtev za VoLTE za dugi broj i za Samsung Galaxy s20+ pa cu videti na njemu kakva ce biti siituacija sa aktivacijom.
 
Prezadovoljan od kad koristim voLTE, čak mislim da mi manje troši bateriju pri razgovoru. Intarifa i p30pro
Kako kod tebe izgledaju podešavanja?

Ja sam to kao uključio ali pojma nemam da li mi je uključen ali sam nedavno imao telefonski razgovor sa osobom sa kojom stalno pričam i učinilo mi se da je zvuk mnogo bolji.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210311_232727.jpg
    Screenshot_20210311_232727.jpg
    89.1 KB · Pregleda: 117
Procitaj prethodne postove

 
Procitaj prethodne postove

Pa jesam, vidim čovek ima Intarifu i VoLTE. Posao sam u poruku da mi aktiviraju, pa javljam šta sam uradio.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210311_235947.jpg
    Screenshot_20210311_235947.jpg
    103.2 KB · Pregleda: 121
Samo mi je uključen u podešavanjima kao kod tebe, ali imam ovu ikonicu konstantno i pored svakog kontakta kog pozovem stoji takodje VoLTE
 

Prilozi

  • Screenshot_20210312_073545.jpg
    Screenshot_20210312_073545.jpg
    20.1 KB · Pregleda: 116
Aktivirali. Neo10 paket, Nova 5T.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210312_112205.jpg
    Screenshot_20210312_112205.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 119
Da li neko ima aktivan Volte na Iphone?
Ja sam sad zvao vip,imam XR,kažu da ni jedan iphone nije na listi podržanih za Volte,što mi je izuzetno neverovatno
 
Procitaj prvi post.
 
Ne mora najveca tarifa, niti flagship.
Ja sam dobio na Huawei Mate 20 Lite... Ocigledno dobijaju Samsung i Huawei uredjaji, ne znam da li je neko dobio sa Xiaomi-em. Meni ne radi na 10T Pro.
 
Pa da, to sam napisao u #3 da za sada nece / ne mogu da puste za iPhone, a znam i da je zbog pravila Apple.

Tek kada ih Apple sertifikuje i dobijemo carrier bundle update (settings > general > about...) onda nece biti upozorenja pri aktivaciju i tada mogu da puste za sve korisnike
 
Ja imam Samsung koji podržava VoLTE i NEO 3 i poslao sam zahtev i nisu hteli da mi uključe...koje su im to fore....
 
mate 20 pro i neo 2 ukljuchen i radi
 
Neo 5 i OnePlus Nord koji podrzava VoLTE i nisu hteli da mi ukljuce ali sam primetio da mi od 1. marta pored nekih imena iz spiska obavljenih razgovora stoji oznaka HD
 
Restartovao sam ga bio bar 10 puta, gasio pa cekao neko vreme pa upalio. Palio gasio avionski rezim, nista nije pomoglo.
Poslao sam zahtev za VoLTE za dugi broj i za Samsung Galaxy s20+ pa cu videti na njemu kakva ce biti siituacija sa aktivacijom.
Juce mi poslali poruku na drugi broj da je aktiviran VoLTE , NeO 3 paket i uredjaj s 20+, samo sam restartovao telefon i na njemu se pojavio VoLTE. Tel je iz VIPa i ima njihov firmware TOP. Note 20 Ultra sa kojim sam imao problem je imao Telenorov firmware MSR a pitali su me preko maila da li je telefon kupljen kod njih, mozda i to ima neke veze da je lakse aktivirati ako tel nije sa mreze i ako je njihov firmware i da problem pravi ako je sa Telenorovim firmware, ko ce ga znati.
Inace juce su mi rekli da ce za mesec dana svima aktivirati VoLTE kome telefon to podrzava ne bitno koji paket ko ima.
 
Smorili smo ih ovim pojedinacnim aktivacijama :D
 
Ja sam ih juče zvao da pitam jel može na pripejd, kažu ne...
 
Meni upravo nestala VoLTE ikonica i nije vise aktivan. 😀 Kad pozivam ili me zovu prebacuje sa 4G na H+ tj 3G
 
Potvrđujem takođe i meni, mislio sam da je neki bug do mog telefona, mada ni restart nije pomogao. Očigledno je nešto do njih.
 
Poslao sam im juce mail sa upitom sta se desilo sa VoLTE i naveo da je i vama nestao, danas su me zvali da pitaju da li se u medjuvremenu pojavio VoLTE i da su prosledili tehnickoj podrsci da provere sta se desilo i zasto je nestao, pa ce me po saznanju obavestiti.
 
Edit:
Malopre mi je stigla sms poruka da je ponovo aktiviran VoLTE, samo sam restartovao tel i pojavila se ikonica za VoLTE, za sada je OK.
 
Sad sam im poslao upit preko korisničkog portala pa ćemo videti koliko su ažurni.
Šta li se desilo da tako odjednom nestane usluga?
 
Da li su nekome aktivirali na Note 9?

Ja ih pitao preko TW i posle dva dana dobio odgovor na SMS

Postovani, nazalost nismo u mogucnosti da realizujemo Vas zahtev. Hvala na razumevanju. Vas Vip
 
S21 ultra + Neo Neo biz max
Zvao u četvrtak call centar, devojka tamo rekla da će proslediti tehničkoj službi da puste uslugu.
Ništa od toga. Juče ponovo zvao call centar da provere šta se dešava, kaže javiće mi se za dva sata. Ništa ni od tog poziva.
Korisnička podrška skoro kao Supernova, smehotres
 
Posalji im preko FB/TW
 
Slao sam pre dve nedelje da pitam, tad su me oduvali I rekli da moj telefon još nije na listi.
Najnoviji telefon u ponudi + najjači biz paket, I ne može da se to oposli?
Mislim da mi je ova poslednja obnova ugovora sa njima...
 
Ne mogu da editujem post

@salecg ,.iscimao ih na Tw I kaže mi devojka da je pušten VoLTE na broju i da uključim.
Gle čuda radi. Ali niko sa mi javi da je to uključeno 😂
 

Prilozi

  • Screenshot_20210316-210518_One UI Home.jpg
    Screenshot_20210316-210518_One UI Home.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 80
Meni odbili za Mi8. Samo poslali SMS "da nisu u mogućnosti". Da li Telenor uključuje svima redom čiji telefon podržava?
 
Nazad
Vrh Dno