Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Još jedno pitanje...

Kada pravim novi UO... Posle onog učitavanja provere u kreditnom birou, izbaci mi "korekciju" i sumu koju traže da platim odmah... Konkretno 30.000

Nije problem, samo me zanima da li to znači da će mesečni račun biti manji za tu sumu... Odnosno ako je tarifa 3.500 a ja platim 30.000 što je na 24x1.250 da li onda mesečna rata biva 2.250?
 
Zaboravih da dodam...

Piše

Avansna uplata će ti biti u potpunosti refundirana kroz umanjenje narednih mesečnih računa.

Međutim, ona računica ostaje nepromenjena

Piše Neo 4 odmah 30.000 mesečno 2.204... i konačni račun za završetak kupovine mi kaže da platim 30k odmah, mesečna rata ~3.500 kolika je po defaultu.

Ne bih da se šokiram, tipa ja njima 30k dam a onda mi ostane rata ista skroz.
Zar sistem odmah ne bi trebalo da zaračuna taj avans?
 
Zaboravih da dodam...

Piše

Avansna uplata će ti biti u potpunosti refundirana kroz umanjenje narednih mesečnih računa.

Međutim, ona računica ostaje nepromenjena

Piše Neo 4 odmah 30.000 mesečno 2.204... i konačni račun za završetak kupovine mi kaže da platim 30k odmah, mesečna rata ~3.500 kolika je po defaultu.

Ne bih da se šokiram, tipa ja njima 30k dam a onda mi ostane rata ista skroz.
Zar sistem odmah ne bi trebalo da zaračuna taj avans?
Prelepo i na mestu pitanje !

Ta suma koju Vam traže kao avans je garant iz razloga kupovine nekog uređaja u rangu iPhone , Samsung ...ali to je manje bitno .

Tih 30 000 služiće da se od te sume umanjuju Vaši računi .
Prevedeno račun za tarifni paket i uređaj u proseku oko 6 000 imaće te za peto mesečnu pretplatu .
 
Hvala, tako je, zvao sam upravo i potvrdili su.

Malo im je taj interfejs neintuitivan prilikom naručivanja jer ne zaračunava umanjenje mesečnog računa za taj avans pa te istripuje da će ti sve ostati isto. 😃

Inače ne traže jer kupujem neki preskup uređaj nego već jer imam jednu UO rekoše.
 
Hvala, tako je, zvao sam upravo i potvrdili su.

Malo im je taj interfejs neintuitivan prilikom naručivanja jer ne zaračunava umanjenje mesečnog računa za taj avans pa te istripuje da će ti sve ostati isto. 😃

Inače ne traže jer kupujem neki preskup uređaj nego već jer imam jednu UO rekoše.
Pa koji fon kupujete , ako nije tajna !?
 
Rekoh već... Čist sam u kreditnom birou, nego imam već jednu UO pa je to razlog navodno.
Poručio sam svakako telefon, nije mi problem da platim tih 30.000 unapred, taman će lakši biti mesečni račun za nekih 1.250.

Nego mi samo nije bilo jasno zašto ona računica na sajtu ne obračunava to umanjenje odmah. 😊
 
Rekoh već... Čist sam u kreditnom birou, nego imam već jednu UO pa je to razlog navodno.
Poručio sam svakako telefon, nije mi problem da platim tih 30.000 unapred, taman će lakši biti mesečni račun za nekih 1.250.

Nego mi samo nije bilo jasno zašto ona računica na sajtu ne obračunava to umanjenje odmah. 😊
Izvini te ali Vas ne razumem .
 
Ispada da spamujem temu hah.

Najkraće - Imam već jednu UO (tarifa i telefon) i sad sam hteo novi broj i telefon (nisam obnavljao postojeći jer koristi mama)

Zbog toga što već imam jedan aktuelni ugovor, novi mogu samo uz avans od oko 30.000. I oke je sve to, razumljivo.

Nego nisam bio na čisto kako se taj avans zaračunava; dakle, meni je rata ~3.500 dinara
1. Da li to znači da ću sada uz avans plaćati mesečni račun manji za avans podeljen na 24 meseca 30.000/24=1.250 odnosno da li će mi mesečni račun biti 2.250 dinara

2. Neću plaćati pretplatu na tarifu uopšte u svim narednim mesecima pokrivenim u vrednosti avansa

Meni u suštini nije bitno, nije nikakva frka, nego samo znatiželja, a iz call centra su mi rekli samo biće umanjeno ali se nismo razumeli oko mog pitanja, kao ni ovde haha

Uglavnom, da ne davim temu više. Ako neko razume biću zahvalan samo ako mi umiri radoznalost.
Ili ću svakako skontati odgovor prvim računom. 😃
 
Ispada da spamujem temu hah.

Najkraće - Imam već jednu UO (tarifa i telefon) i sad sam hteo novi broj i telefon (nisam obnavljao postojeći jer koristi mama)

Zbog toga što već imam jedan aktuelni ugovor, novi mogu samo uz avans od oko 30.000. I oke je sve to, razumljivo.

Nego nisam bio na čisto kako se taj avans zaračunava; dakle, meni je rata ~3.500 dinara
1. Da li to znači da ću sada uz avans plaćati mesečni račun manji za avans podeljen na 24 meseca 30.000/24=1.250 odnosno da li će mi mesečni račun biti 2.250 dinara

2. Neću plaćati pretplatu na tarifu uopšte u svim narednim mesecima pokrivenim u vrednosti avansa

Meni u suštini nije bitno, nije nikakva frka, nego samo znatiželja, a iz call centra su mi rekli samo biće umanjeno ali se nismo razumeli oko mog pitanja, kao ni ovde haha

Uglavnom, da ne davim temu više. Ako neko razume biću zahvalan samo ako mi umiri radoznalost.
Ili ću svakako skontati odgovor prvim računom. 😃
Temu koja je i suviše laka , uspeli ste da " razvodni te " u hiljadu reči.

Bravo 😃👍
 
Ne naplaćuju oni meni učešće za telefon nego avans za tarifu, tačnije.

Ali, da, razumem poentu, ali meni treba i novi broj i novi telefon. Da mi treba samo telefon naravno da bih išao na KP.

256GB verzija na KP je oko 43.000... Čak i da sam uzimao zasebno telefon a zasebno samo tarifu po onoj bez uređaja ceni došao bih praktično na isto kada se sve sabere.
Sve sam stavio na papir.
 
Ne naplaćuju oni meni učešće za telefon nego avans za tarifu, tačnije.

Ali, da, razumem poentu, ali meni treba i novi broj i novi telefon. Da mi treba samo telefon naravno da bih išao na KP.

256GB verzija na KP je oko 43.000... Čak i da sam uzimao zasebno telefon a zasebno samo tarifu po onoj bez uređaja ceni došao bih praktično na isto kada se sve sabere.
Sve sam stavio na papir.
Bez papira i olovke ništa .
Verujte mi .
Svi samo nude i traže kintu 😃
 
Pa evo...

Neo 4 + A55 256 GB - mesečno je rata 3.529
Na period od 24 meseca to je ~86.700

Daću tih ~30.000 odmah i pretpostavljam da će od toga biti naplaćivana tarifa od 2.200 nekih 13 meseci... Ili će biti umanjen račun svaki mesec za 1.250 ako se avans izdeli ravnomerno. Ne znam koji mehanizam.

Mogao sam telefon da uzimam na KP, vidim da mu je cena oko 43.000. Tarifu sam onda mogao da uzmem po ceni bez uređaja 1.655 x 24 = 39.700

U tom slučaju ukupni izdatak bi bio ~83.000

Dakle, razlika je praktično marginalna.

Možda je čak ovako bolje jer manji keš dajem njima nego što bi davao za telefon.

Znam da važi ono nepisano pravilo da se operateri uvek ovajde, ali ako mene matematika služi, onda je egal situacija za ono šta meni treba. 😃
 
mislim mogao si da probas za neki popust da uzmes pretplatu i fon posebno ili npr u yettel imas total 4 1150 + mozes da uzmes hbo/deezer ili nesto tako, ja ciljam na to da mi daju 50% na neo neo u slucaju da ne bude nastavljam u yettel sa total 40 a za fonove preporuka mobilni svet jedino ako imas nekog u bg mozes jeftinije da prodjes jedino sto je samo sa kesom i tjt
 
Kada sagledavamo provajdere što
" zarađuju " na pretplati i uređajima na rate pa naravno da treba da zarade .

Zašto bi neko dao uređaj na rate bez ugradnje a da taj novac podeli i to na 24 rate bez kamate .
Neka svako pođe od sebe da li bi nekom dao nešto što je vredno npr .500 za tih 500 evra a da mu neko vraća svaki mesec po 21evra !??😃
Svako ko ima kintu i ko hoće da rizikuje neka kupuje na KP niko mu to ne brani .
 
Problematika je u tome sto provajderi umeju da budu cudni po pitanju uredjaja jer se dosta stvari tu istumba i sta sve ne a kp niakd nisma niti cu uzeti u obzir za fonove
 
Problematika je u tome sto provajderi umeju da budu cudni po pitanju uredjaja jer se dosta stvari tu istumba i sta sve ne a kp niakd nisma niti cu uzeti u obzir za fonove
Nema tu ništa čudno .
Oni rade ljudi za profit .Osnovni cilj im je da prodaju uslugu po što skupljoj ceni sa maksimalnom ugradnjom u cenu kako paketa tako i uređaja !

Niko nas ne tera da idemo kod njih čekamo u redu u poslovnici i tražimo ugovore i uređaje .
Tu nema ništa nelogično !

Sa druge strane što imaju malo " bahatiji " stav prema korisnicima to je već nešto drugo .
 
@xygo možda možeš da ne daš 30k ako promeniš tarifu jer uz Neo 24 ide popust za A55, 3700 je mesečno uz Neo 24 tarifu bez ikakvog avansa
 
Ma već sam napravio porudžbinu. 😃

Neo 4 mi je taman, najbitinji su mi beskonačni minuti i poruke, net u hodu slabo trošim, 95% života sam na WiFi.

A i rekoh, nije mi problem avans, biće manji račun svakako.
Samo se prvi put susrećem sa tim avansom na pretplatu, znam da je uvek išlo učešće za telefon kad traže, pa mi je to nova situacija.

S obzirom da je rata tarife 2.204 pretpostavljam da će ona biti naplaćivana od tog avansa narednih godinu dana, što bi značilo da ću plaćati mesečno samo ratu za telefon koja je zaračunata 1.350.

U suštini nije ni to loša opcija. Dođe ti na isto, ali kad krenu mesečni računi bićeš u fazonu kul samo hiljadu i kusur godinu dana, na keš potrošeni ionako se brzo zaboravi...

Ako je taj princip ako sam dobro razumeo agenta.

Ja sam mislio da će se avans podeliti na 24 meseca pa će račun biti ravnomerno umanjivan za taj iznos tokom cele UO.

Samo me je to kopkalo, čisto radoznalosti radi.
 
Samsung A55 256gb kosta onoliko koliko se potrudi i angazuje svako. U prodavnicama je 60000 na kp 43000 kod prodavaca. Ako neko nije lenj dace oglas da kupuje A55 90% vrednosti na kp (prodavci sa kp placaju 80%) sto bi iznosilo 38700 (neki lik ga je pre par dana platio tako 38000). Pretplata na Neo4 sa 50% popusta koja moze da se izboksuje ako se potrudis i iscimas 24×853=20472 plus telefon 38700 iznosi 59172 ukupno. 86700- 59172= 27528 dinara ce vise platiti sto jeste njegovo pravo i pravo nekog da plati manje 27000.
Sto je najlepse telefon koji kupis na kp kad das oglas je sa garancijom A1, Mts i Yettela. 😁
Kupac A1 ili sa Kp.ima moc kad kupuje telefon. Mi kad kupujemo negde imamo moc, ali brt za nizu cenu se moras iscimati, potruditi i angazovati. Ako hoces dobar dan koliko kosta A55 onda i plati papreno.
Svako za svoje pare ima pravo da bira skuplje ili jeftinije nema filozofije mnogo. 😁
 
Pozovem sada operatera da bih se raspitao još jednom za obnovu ugovora sa uređajem pre isteka postojeceg (trenutni ugovor bez uređaja).
Imam jos 6m i pre nedelju danam mi rekli da može.
Sada me informišu da više ne može i da moram da raskinem postojeći ugovor i platim kaznu za prevremni raskid, odnosno isplatim sve preostale mesece odmah, pa tek onda novi ugovor na 24m 😂
 
Pozovem sada operatera da bih se raspitao još jednom za obnovu ugovora sa uređajem pre isteka postojeceg (trenutni ugovor bez uređaja).
Imam jos 6m i pre nedelju danam mi rekli da može.
Sada me informišu da više ne može i da moram da raskinem postojeći ugovor i platim kaznu za prevremni raskid, odnosno isplatim sve preostale mesece odmah, pa tek onda novi ugovor na 24m 😂
060/1238
Pokušaj te
 
Pozovem sada operatera da bih se raspitao još jednom za obnovu ugovora sa uređajem pre isteka postojeceg (trenutni ugovor bez uređaja).
Imam jos 6m i pre nedelju danam mi rekli da može.
Sada me informišu da više ne može i da moram da raskinem postojeći ugovor i platim kaznu za prevremni raskid, odnosno isplatim sve preostale mesece odmah, pa tek onda novi ugovor na 24m 😂

Ja ako sam razumeo dobro, najranije 3 meseca pre isteka postojeće UO je prag nakon kojeg obnova ili novi UO prolaze bez nekih kerefeka.
Sve iznad toga izgleda traže neki keš unapred, da li avansno ili preko penala za prevremenost...
 
Ja ako sam razumeo dobro, najranije 3 meseca pre isteka postojeće UO je prag nakon kojeg obnova ili novi UO prolaze bez nekih kerefeka.
Sve iznad toga izgleda traže neki keš unapred, da li avansno ili preko penala za prevremenost...
Penali moraju ali može i 6 meseci pre .
 
Nazad
Vrh Dno