Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Na jednom broju za prosli mesec dva puta naplatili mesecnu kartu za gradski prevoz za BG, kad je stigo racun, šok, otisli kod njih tj za onim pultom u Delty da vidimo sta je u pitanju, a vidi dva puta smo vam naplatili za mesecnu kartu, nista posaljite email A1 da posalju drugi ispravljen racun, ahha da posaljem A1 a ko ste vi, vidim pise A1, pa mi jesmo ali nismo 😂
 
Podnešen zahtev za prelazak iz mts u a1, i dalje važi promocija za neo 23 joy 6 meseci po dinar, do kraja meseca.
Dali karticu, kažu kada dobijem sms "dobrodošli u a1" da odem kod njih da aktiviraju. Inače, potvrdili da nešto zeza aplikacija i da "intenzivno rade na sređivanju"...
Valjda se nisam z... (govorim kroz prizmu usluge koju daju)
Na dve godine, to ti je skuplje od Neo Neo za 1250, a imaš manje...
Što se usluge tiče, biće kako imaš ili nemaš sreće... :(
 
Nije upalilo to neo neo, kao i ova promocija je istekla, ali eto važi do kraja meseca. Ista priča u 2 poslovnice. Iskreno, svejedno mi je, videću možda ponude bolje iz mts :) pa odustanem
 
Nije upalilo to neo neo, kao i ova promocija je istekla, ali eto važi do kraja meseca. Ista priča u 2 poslovnice. Iskreno, svejedno mi je, videću možda ponude bolje iz mts :) pa odustanem
Nadam se da si dobro prosao, posto i ja razmisljam da predjem iz mts u A1. Jedini problem koji sam ptimetio kod A1 je da posle ponoci kao da smanje signal. Na istom mestu preko dana je signal pun tj oko -78 dBm a uvece posle 00h signal padne na -108dBm. I tako par veceri. Mislim da tako smanjuju protok ili bazna stanica smanji jacinu rada. Ne znam koga bih mogao da pitam da li to planski rade nocu da bi stedeli i struju baznih stanica a i protok na internetu
 
Meni su dali prepaid karticu, furao sam je gotovo mesec dana, u zonama gde se nalazi, radi čak i bolje od mts. Neki mts džepovi (npr. Rušanj na Ibarskoj) u A1 radi bez prekida veze. Protok mi toliko nije važan, nisam neki surfer, a naročito na poslu i kući ima odličan wifi
 
Nadam se da si dobro prosao, posto i ja razmisljam da predjem iz mts u A1. Jedini problem koji sam ptimetio kod A1 je da posle ponoci kao da smanje signal. Na istom mestu preko dana je signal pun tj oko -78 dBm a uvece posle 00h signal padne na -108dBm. I tako par veceri. Mislim da tako smanjuju protok ili bazna stanica smanji jacinu rada. Ne znam koga bih mogao da pitam da li to planski rade nocu da bi stedeli i struju baznih stanica a i protok na internetu
Ovo sam primetio i ja. Zanimljivo je da dok sam bio u Globaltelu nije bilo smanjenja protoka nakon ponoci (ista bazna stanica) sad sam na A1 mrezi i umesto 4G+ uvek je smanjena brzina na 4G. Ne znam zasto se to desava i zasto smanjuju protok u A1
 
Evo upravo proverio brzinu na onoj prepaid kartici - isto kao i danas oko 110/25
Proveri posle ponoci, testiram radi sebe i prelaska. Tada i one crtice sa 4 kad je pun signal kod mene budu na dve. Slikacu i nocas na istom mestu samo posle ponoci
 

Prilozi

  • Screenshot_20231126_221926_One UI Home.jpg
    Screenshot_20231126_221926_One UI Home.jpg
    88.9 KB · Pregleda: 125
Nema razlike, ni u jačini signala, ni u brzini neta, verovatno zavisi do lokacije
 

Prilozi

  • Screenshot_20231126_223132.jpg
    Screenshot_20231126_223132.jpg
    138 KB · Pregleda: 56
  • Screenshot_20231127_000752.jpg
    Screenshot_20231127_000752.jpg
    141.6 KB · Pregleda: 83
Nema razlike, ni u jačini signala, ni u brzini neta, verovatno zavisi do lokacije
Da ne ispadne da sam lagao... ne znam u cemu je fora, isto mesto samo drugo vreme. I tako svako vece. A taman sam se ponadao da nisam u pravu, kad ono...
 

Prilozi

  • Screenshot_20231127_023134_One UI Home.jpg
    Screenshot_20231127_023134_One UI Home.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 79
  • Screenshot_20231127_022843_One UI Home.jpg
    Screenshot_20231127_022843_One UI Home.jpg
    78 KB · Pregleda: 110
Ovo sam primetio i ja. Zanimljivo je da dok sam bio u Globaltelu nije bilo smanjenja protoka nakon ponoci (ista bazna stanica) sad sam na A1 mrezi i umesto 4G+ uvek je smanjena brzina na 4G. Ne znam zasto se to desava i zasto smanjuju protok u A1
Rade DSS testiranja. Na B3 i B1. I na pojedinim stanicama ugase za 4G.
A sto ti opadne signal jeste da te telefon prebaci na neku što ima sve Bandove odnosno na B20 postane preopterećenje. Pa iako je jak signal prebaci te na slabiju koja ima sve frekvencije. Ili je barem manja gužva. Vec dosta vremena smaraju. I samo na pojedinim baznim stanicama. Tako da te doslovno baca. Između 4G i 4G+ i naravno sama snaga je različita....
 
Rade DSS testiranja. Na B3 i B1. I na pojedinim stanicama ugase za 4G.
A sto ti opadne signal jeste da te telefon prebaci na neku što ima sve Bandove odnosno na B20 postane preopterećenje. Pa iako je jak signal prebaci te na slabiju koja ima sve frekvencije. Ili je barem manja gužva. Vec dosta vremena smaraju. I samo na pojedinim baznim stanicama. Tako da te doslovno baca. Između 4G i 4G+ i naravno sama snaga je različita....
Lepo i strucno objasnjeno i to se desava zadnjih par meseci. I ne vidim pomak i da ista rade da to bude u normali u skorije vreme.
 
Velika verovatnoća da će te pozvati i ponuditi neo neo za 1225 din 😉
Podnet jutros zahtev za Yettel prepaid, u roku od sat i po vremena (bez preterivanja) su me zvali iz A1 da ponude Neo Neo 50%. Zahvalio sam se ali nisam prihvatio jer mi odgovara kalkulacija iz Yettela i prelazak na postpaid
 
Zna li neko šta znači jedna, a šta dve zvezdice u listi poržanjh zemalja za roming za NEO23 Travel tarifu?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-11-28-09-03-42-113_com.opera.browser.png
    Screenshot_2023-11-28-09-03-42-113_com.opera.browser.png
    422.5 KB · Pregleda: 63
Zna li neko šta znači jedna, a šta dve zvezdice u listi poržanjh zemalja za roming za NEO23 Travel tarifu?
Dve zvezdice znače svi operateri, za jednu zvezdicu zaista mi ništa ne pada na pamet koje značenje ima, možda najbolje da pitaš korisničku podrsku.
 
Jedna je valjda samo Vodafone grupacija (u šta spada i A1/Mobilkom Austria). U Rumuniji imaju Vodafone.
 
Može li da se postavi limit na neo neo (1250) u nekom obliku za roming? Ako treba i da se doplati nešto nije problem
 
Može li da se postavi limit na neo neo (1250) u nekom obliku za roming? Ako treba i da se doplati nešto nije problem
Ne, imas sistemsku zaštitu koja je boga pitaj koja. Isključivo u roamingu ručni izbor mreže po svaku cenu. Informacija je stsra nekih mesec dana. Ako sta nisu updatovali nema...
 
Može li da se postavi limit na neo neo (1250) u nekom obliku za roming? Ako treba i da se doplati nešto nije problem
Najsigurnije je, a često i najjeftinije, da dokupiš Roming Net 1 za 799 din.
 
Sto se tice neta u romingu, letos u Spaniji nije hteo da radi net ako nisi nakacen na partnersku mrezu.
Jedva sam provalio sta je u pitanju posto su radili pozivi i sms a net nece pa nece.
Zbog toga mislim da ako je aktivan dodatak za net internet ce raditi samo u partnerskoj mrezi.
 
Sto se tice neta u romingu, letos u Spaniji nije hteo da radi net ako nisi nakacen na partnersku mrezu.
Jedva sam provalio sta je u pitanju posto su radili pozivi i sms a net nece pa nece.
Zbog toga mislim da ako je aktivan dodatak za net internet ce raditi samo u partnerskoj mrezi.
Ali to treba proveriti. Posebno za zemlje u tranzitu gde nema partnerske mreže. Pa te pusti po regularnim cenama i eto ti papazjanije. Trebalo bi proveriti ali ja se ne bi iskreno igrao ni u samoj zemlji gde ima roaming partner...
 
E ali i to mislim da nije rešenje. Sta ako se nakaci na mrežu koja nije partner za dodatak? Jel neće naplaćivati roaming. Ja mislim da hoće. Znaci manuelni izbor mreže opet mora.
Internet dodatak se odnosi na zemlju a ne na partnersku mrežu. Ako se na spisku zemalja nalazi i ta u kojoj si, nebitno je na koju mrežu se kači i ne može ti naplaćivati roaming
 
Kod A1 se dodaci odnose za odreðene mreže sa kojima A1 ima dogovor. U nekim zemljama su to svi operateri, a u nekim su to pojedini. Evo i liste operatera na screenshotu: IMG_1025.png
 
Kod A1 se dodaci odnose za odreðene mreže sa kojima A1 ima dogovor. U nekim zemljama su to svi operateri, a u nekim su to pojedini. Evo i liste operatera na screenshotu: Pogledajte prilog 415839
Po ovome ne bih rekao da se naplacuje po zemlji vec po mreži. A u većini zemalja nisu sve mreže već samo partnerske. Sto implicira dalje da ako se nakaci na drugu mrežu ne partnera. Da ce da bude papreno. Sad da rizikujem da se nece net upaliti ili konektocati na pogrešnoj mreži. Ne znači mi puno. Obećanje ludom radovanje....
 
Miki miki veliki.. ne širi dezinformacije. Ne odnosi se na mrežu već na zemlju, i u zemlji u kojoj ima više operatera nego roming partnera, net će raditi samo na partnerskim operaterima, na ostalim neće. Provereno više puta u praksi.
 
Nazad
Vrh Dno