Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Mislim da je pre zbog preopterećenja a i nemaju ko na mtsu na primer da se čeka po 15 sekundi na uspostavu te ako iz prve te ne nadje odma daje da si nedostupan. Ne pokusava ponovo ne vidim razlog zasto. Isto preporuka da se stavi na A1 rucno biranje. Jer ako je ostalo od onog starog sistema na kartici da pokusava na yettel da se konektuje jos ako ne ponavlja uspostavu. I eto problema. 2G i 3G su na minimalnom spektru. Moguće da ima veze sa Globaltelom ko wifi sto hoce da zabaguje kad imas na istom adapteru guest AP ... Ja sam od prve nedelje na rucnom biranju a desavalo se u startu.
Svakako imaju tri razloga više ds budes nedostupan. Jedan mogu da srede. Drugi mozda mi ili zamena kartice moze da sredi. A Globaltel je tu pa tu je moramo u simbiozi da zivimo 😁
 
Ali za cudo, net radi dobro. Tako da moze da se desi i da je do telefona jer je Samsung skoro imao apdejt na poslednji Android.
A secam se da se isto to desavalo pre godinu i po kada sam kupio telefon, i posle prvih apdejtova je prestalo.

Neki slucajevi koje opisujemo ovde mozda uopste nisu do operatera, to hocu da kazem.
Nije do telefona na drugoj kartici u istom telefonu yettel bije preko 120! A1 je u raspadu preopterećen a ne stavljaju nove bazne stanice....
 
Uopšte ne osećam preopterecenje.

Evo upravo izmereno.
 

Prilozi

  • C465670E-B9A1-40F2-8F73-0566247647C8.png
    C465670E-B9A1-40F2-8F73-0566247647C8.png
    45.4 KB · Pregleda: 161
Pozdrav. Jedno glupo pitanje ali moram da pitam.
Kada gledam cene tarifa na sajtu, da li su to konačne cene ili na njih ide PDV dodatno na računu?
Npr. ako izaberem telefon sa tarifom od 1199din/mes da li je to krajnja cena koju ću plaćati?
Naravno da ću pitati sve to i u poslovnici ali da se spremim unapred :) Hvala.
 
Pozdrav. Jedno glupo pitanje ali moram da pitam.
Kada gledam cene tarifa na sajtu, da li su to konačne cene ili na njih ide PDV dodatno na računu?
Npr. ako izaberem telefon sa tarifom od 1199din/mes da li je to krajnja cena koju ću plaćati?
Naravno da ću pitati sve to i u poslovnici ali da se spremim unapred :) Hvala.
Konacna je cena odnosno cena je sa pdv-om.
 
Poslednja izmena:
Nije do telefona na drugoj kartici u istom telefonu yettel bije preko 120! A1 je u raspadu preopterećen a ne stavljaju nove bazne stanice....
Sa 2268 na 2411 za manje od godinu dana ne bih rekao da ne stavljaju bazne stanice. Mada verujem da ima zagusenja. I opet verovatno ljudi nekoriste 4.5G ili 4.75G uredjaje ili koje vec oznake sve izmišljaju. Kako Iphone 14 pro radi?
 
Крагујевац је океј што се тиче А1, бар за сада.



 
Poslednja izmena:
A evo centar Nisa :D
 

Prilozi

  • Screenshot_20221130_104116_Speedtest.jpg
    Screenshot_20221130_104116_Speedtest.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 112
Ispred zgrade u kojoj živim. Već 7,8 godina sam na VIP/A1 mreži, ne pamtim da sam bio na 3g na toj lokaciji... :(
3G!!!! 🤣😂😅 Da vidis sta je pakao! 🤬😡😮‍💨😱
To je ispred zgrade u njoj jedva dostupan...
 

Prilozi

  • 0-02-05-fb1ea79fcc661d0507c165ab5c792ea4e61b74b948339fb2ebbe7da643d30f4f_f1262f02098fc100.jpg
    0-02-05-fb1ea79fcc661d0507c165ab5c792ea4e61b74b948339fb2ebbe7da643d30f4f_f1262f02098fc100.jpg
    21.6 KB · Pregleda: 101
vec sam se raspitivao o prelasku na neki drugi paket s obzirom da jos uvek imam vazeci ugovor sa telefon.

da li cu moci da predjem sa mog neo 5 na ovaj neo 23,naravno po tarifi sa telefonom tj 2.499
 
Posto je sigurno neko imao istih/slicnih problema kao ja, da se raspitam za informacije. Mreza je uzasna vec mesec dana (sto su i sami rekli da je problem kad sam se zalio) i hocu da raskinem ugovor. Obzirom da je proslo 9 meseci (ostalo 15), isplativija mi je varijanta da platim sve popuste koje sam imao. Na racunu pise da je popust nekih 200din mesecno. E sad ono sto nisam siguran, uzet je i telefon preko ugovora i on se isplacuje 400din mesecno (isto pise u racunu). Da li se za raskid placa puna cena uredjaja ili samo razlika izmedju pune cene i onoga sto je vec placeno kroz ovih 9 rata?
 
Sorry za dupli post, ne mogu da uradim edit.
Obzirom da ne ispunjavaju njihovu obavezu tj. pozivi uopste ne prolaze (i drugih korisnika u regionu) vec mesec dana, kako funkcionise raskidanje ugovora bez penala? Da li se to realno desava ili nema nista od toga bez tuzakanja i slicnog?
 
Ipak se više isplati bez telefona Neo Surf za 1500 nego Neo23 za 1600
Коме требају минуте неисплативо, сад да л причаш или више користиш интернет, то је на кориснику. 🧐
 
@SkazzY
Ja sam sa njima imao probleme za 4 meseca koliko mi je ostalo trazili su neku veliku razliku.
Moras sledece, sve sto radis moras da imas pisan trag. Pisao njima , zastiti potrosaca, ratelu ili ministarstvu. Telefon moras da platis , lepo A1 napises problem, trazis raskid ugovora i da ti dostave specifikaciju za dve varijante placanja i koliko treba da platis za telefon. Naouruzaj se dobro strpljenjem. Dok posaljes mail, dok oni odgovore, dok pozoves zastitu potrosaca dok im napises mail. Vreme polako ide a ti se nerviras samo. Ja sam iz Nisa i samo utorkom i cetvrtkom sam mogao da ih kontaktiram od 9 do 13. I tako dostizna je pravda ali tesko. :)
@SkazzY
Ja sam sa njima imao probleme za 4 meseca koliko mi je ostalo trazili su neku veliku razliku.
Moras sledece, sve sto radis moras da imas pisan trag. Pisao njima , zastiti potrosaca, ratelu ili ministarstvu. Telefon moras da platis , lepo A1 napises problem, trazis raskid ugovora i da ti dostave specifikaciju za dve varijante placanja i koliko treba da platis za telefon. Naouruzaj se dobro strpljenjem. Dok posaljes mail, dok oni odgovore, dok pozoves zastitu potrosaca dok im napises mail. Vreme polako ide a ti se nerviras samo. Ja sam iz Nisa i samo utorkom i cetvrtkom sam mogao da ih kontaktiram od 9 do 13. I tako dostizna je pravda ali tesko. :)
 
@SkazzY
Ja sam sa njima imao probleme za 4 meseca koliko mi je ostalo trazili su neku veliku razliku.
Moras sledece, sve sto radis moras da imas pisan trag. Pisao njima , zastiti potrosaca, ratelu ili ministarstvu. Telefon moras da platis , lepo A1 napises problem, trazis raskid ugovora i da ti dostave specifikaciju za dve varijante placanja i koliko treba da platis za telefon. Naouruzaj se dobro strpljenjem. Dok posaljes mail, dok oni odgovore, dok pozoves zastitu potrosaca dok im napises mail. Vreme polako ide a ti se nerviras samo. Ja sam iz Nisa i samo utorkom i cetvrtkom sam mogao da ih kontaktiram od 9 do 13. I tako dostizna je pravda ali tesko. :)
Makes sense. Za telefon znam da moram da platim, onaj deo koji nisam siguran je da li se placa puna cifra telefona u svakom slucaju ili umanjena za rate koje su placene. U racunima uredno pise "Rata za uredjaj 24", nema mi poente da sam vec pola telefona isplatio efektivno i sad moram da ga platim opet celog. Mada se verovatno ogradjuju da je telefon "prodat za 1din i mora da se plati puna cifra umanjena za taj dinar", samo ne znam kako se pravda onda "Rata za uredjaj" obzirom da nikakav uredjaj ne postoji osim telefona.. Neka preporuka kod koga ici sto se tice zastita potrosaca/ratel/ministarstvo da makar zaobidjem da mi prebacaju sa jednih na druge?
 
Ljudi,jel zna neko šta se dešava sa web prodavnicom A1? 6-7 sati u nazad kada hoću da poručim telefon samo ERROR
 
Ako neko ima kontakt nekog promotera ili akvizitera kako se vec zove iz A1, neka mi posalje na PM ako je moguce, istice mi ugovor, a kao i obicno pretpostavljam da oni mogu da daju najbolju ponudu. Hvala
 
Vrh Dno