Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Skida na 4G oko 100-200MB po testu. Prvi put pročitam da se ne skida, to nema logike, pričam za Novu i post paid. Uvek su skidali.

Poslato sa HTC 10
 
Auuuuu... Onda su i oni poceli da skidaju. Provericu sutra. Ali ako skida 200MB po merenju mozda i ne budem proveravao. Ode mi 20 interneta iz paketa na jedno merenje...
Opet izgleda VIP-ove pilicarske fore.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da će da skine 100-200mb kad imaš protok 150/50. Nisu to nikakve fore, brži net, za kraće vreme više skine. Čista logika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne zavaravajte se, VIP skida MB svaki put kada uključite Speedtest. Evo slika koja prikazuje koliko meni jedno merenje skine:
30989d0ff37491737e125ec20ab71c99.jpg


Kao što slika prikazuje na jedno merenje potrošim oko 120 MB.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Auuuuu... Onda su i oni poceli da skidaju. Provericu sutra. Ali ako skida 200MB po merenju mozda i ne budem proveravao. Ode mi 20 interneta iz paketa na jedno merenje...
Opet izgleda VIP-ove pilicarske fore.

Nije to nikakva pilicarska fora - skida u zavisnosti od brzine (jer test traje odredjeno vreme da bi se utvrdio prosek). I mts i Telenor su oduvek skidali za to - ne znam zasto ni VIP ne bi skidao. To optereti vise mrezu nego neko ko gleda YT 4k.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ko ima vip online tarifu neka uradi speed test NAKON potrošenog saobraćaja i neka okači rezultate. Screenshot_2017-01-14-00-39-05.jpg
 
Nije to nikakva pilicarska fora - skida u zavisnosti od brzine (jer test traje odredjeno vreme da bi se utvrdio prosek). I mts i Telenor su oduvek skidali za to - ne znam zasto ni VIP ne bi skidao. To optereti vise mrezu nego neko ko gleda YT 4k.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne kazem da su pilicari zato sto skidaju MB, nego zato sto su uveli skidanje pri merenju brzine na Speedtestu a nisu obavestili korisnike. A svjevremeno su se cak i reklamirali kako ne skidaju net kod speedtesta, ako se dobro secam. I Telenor je tako uveo skidanje MB a nije obavestio korisnike, ali su to neskidanje reklamirali u vreme kad i pametnu mrezu. Pre 3 godine otprilike.
 
Od prvog trenutka kad sam u februaru uzeo karticu vipa uvek su mi skidali mb prilikom speedtesta.
I ne vidim razlog zašto ne bi skidali mb.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
I Telenor i Vip od kad koristim oduvek skudaju megabajte za Speedtest. Ništa novo tu nije uvedeno.
 
KOme ne racuna, ne racuna uopste.
Imam 3072+1800, 500+MB je potrosio Speedtest, sto vidite na slici, i to je bilo prekjuce zadnji put radjeno, a danas, upravo, imam svega 130MB ukupno potroseno po VIPu. (da, neki Speedtest je ocigledno ukljucen, jer <50MB je potrosnja ostalih aplikacija, i mislim da su u pitanju 2 testa ka Telenor Madjarska serveru, kada sam poredio koliko je sporiji server Telenor Srbija, tacno se uklapa u 80MB potrosnje)
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-01-14-07-47-32.png
    Screenshot_2017-01-14-07-47-32.png
    289.6 KB · Pregleda: 120
  • Screenshot_2017-01-14-07-47-45.png
    Screenshot_2017-01-14-07-47-45.png
    137.9 KB · Pregleda: 95
Ne kazem da su pilicari zato sto skidaju MB, nego zato sto su uveli skidanje pri merenju brzine na Speedtestu a nisu obavestili korisnike. A svjevremeno su se cak i reklamirali kako ne skidaju net kod speedtesta, ako se dobro secam. I Telenor je tako uveo skidanje MB a nije obavestio korisnike, ali su to neskidanje reklamirali u vreme kad i pametnu mrezu. Pre 3 godine otprilike.

Nemoj da unosiš zabunu i obmanjuješ ljude, radiće neko test brzine čitajući tvoje komentare, potrošiće sav net ili nakarikati račun zbog tebe! Od sveta i veka se troše podaci za proveru brzine, kako bi inače bio urađen test?!

Poslato sa HTC 10
 
Poslednja izmena:
Zamisli operater ti skine mb kad koristis internet. Ja sam sokiran

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Tako je, nemaju šta da obaveštavaju, zna se da aplikacija koristi internet i to je to. A nikada nisam čuo za tu reklamu da ne skidaju MB za Speedtest, bilo ko od provajdera.
 
Da li je greska ili ne, ne znam, ali pogledajte gore slike, ne racuna se uvek kada se radi Speedtest. Nije do korisnika, dok je tarifa bila Smart, trosili su se smartovi (decembra recimo sam probao), sada na Nova tarifi se ne trose.

To nije nikakav standard, nemojte raditi testove misleci da ni vama nece nikada racunati, vec kada gledate Data Usage, imajte na umu da vam moze pokazati vise vas telefon nego VIP stanje.
 
Verovatno ti kasni :D Mislim VIP obračun internet protoka, nije baš trenutno ažuriranje, bilo za net ili pozive.
 
Ni za sta drugo ne kasni, a za Speedtest kasni mesecima?:)
 
Zna li neko kakva je situacija ako postoji UO sa popustom bez telefona još 14 meseci, može li se, kao u mts prekinuti bez penala i napraviti nova UO sa telefonom?
 
Ljudi, čitajte malo šta se piše, može se potpisati anex ugovora i dobije se telefon, ali se popust ukida.
 
Nemam ja VIP, nego komšinica me pita, pa ako mogu/možemo nekako da pomognemo, valja se... [emoji4]
 
Ne kazem da su pilicari zato sto skidaju MB, nego zato sto su uveli skidanje pri merenju brzine na Speedtestu a nisu obavestili korisnike. A svjevremeno su se cak i reklamirali kako ne skidaju net kod speedtesta, ako se dobro secam. I Telenor je tako uveo skidanje MB a nije obavestio korisnike, ali su to neskidanje reklamirali u vreme kad i pametnu mrezu. Pre 3 godine otprilike.
Koja količina neistine na jednom mestu.

Svi operateri oduvek skidaju MB kada testiraš preko Speedtest brzinu.

Treba brisati ovakve postove...
 
Nisu valjda to brzine nakon? [emoji50]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da, to su brzine nakon potrošenog saobraćaja. Na računu kasnije piše samo saobraćaj od 3GB dok ova merenja nigde nisu prikazana, pa čak ni na listingu. Samo što je nakon potrošenog saobraćaja moguće raditi samo speed test . Surf je nemoguć jer izbacuje poruku da treba dokupiti MB, tj GB. Na postpaidu nije moguće merenje brzine nakon potrošenih MB konkretno za mladje od 30.
 
Koja količina neistine na jednom mestu.

Svi operateri oduvek skidaju MB kada testiraš preko Speedtest brzinu.

Treba brisati ovakve postove...
Bitno da se pljuje, i ostalo. Malo logike nije na odmet

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Meni VIP zaista ne skida saobraćaj kada radim speedtest. Da mi skida, ne bih merio uopšte i bacao mb na to.
Za neverne - evo ss
mereno u 13:48
62608624.png

listing
ssc.png
 
Poslednja izmena:
Znači nema pravila; nekome skidaju megabajte, dok nekom drugom ne. To mi i liči na Vip...
 
Ali desp da li ti skidaju kada meriš sa VIP serverom?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ih bre sta ste se uhvatili za te speedtest MB. Da oni daju neku promociju valjanu, nego ni prepucavanje preko email-a za sad nije urodilo plodom da mi daju paralelne minute za Nova 2, a popust stogod veci od 25% ni da ne pominjem.
Bice seoba po svoj prilici, ako ne budu malo fleksibilniji :smash:
 
Vrh Dno