Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Meni jutros u znak zahvalnosti sto izmirujem racune, poslali sms obavestenje, poklonili 300 smartova u okviru vip mreze, za nacionalni saobracaj do kraja dana lol :D
 
Meni to za rodjendan stalno daju, kao i jos dva-tri puta godisnje tako random - beskorisnije stvari nisam dobijao :D
 
evo opet me zove bento, predstavljaju se kao vip
nude 50% popusta prvih 6 meseci i 25% ostatak ugovorne obaveze i uopste nisu znali da na tom broju vecimam ugovornu obavezu
oni to neke stare databaze imaju izgleda
 
Losa ponuda po meni, sta su sad poceli da se ciganisu za popust do sad mogao 50% svih 24 meseca ili cak jednom i 60% a sad kao 6 meseci i ostatak 25%.
Nadam se da niko nece da to prihvati vec da traze svi 50% obe godine, pa ce valjda ako vide da narod necd da produzava da popuste i da se urazume da vrate 50% celu UO.
 
e38f945608c5346298d705947ce9a856.jpg


Aj nek mi objasni neko šta je to "nacionalni saobraćaj" pošto nisam video te megabajte još sve odoše moji koji su mi ostali i nastavilo je da mi skida smartove......

O čemu je ovde reč?
 
Pa znaci da se tih 250MB moze koristiti samo u Srbiji, ne u romingu.
 
Ima li neko informaciju, hoće li biti neka nova lumia uskoro u Vipu? 550 ili nešto slično?
 
Lično ne verujem da će ikad više biti popusta i promocija u VIPu kao nekad.Zašto? Zato što su uzeli dovoljan deo učesća u tržištu srbije, išli su na kartu nižih pretplata, jeftinijih aparata itd, tako da od sad očekujem eventualno jeftinije aparate od konkurencije a nikako i jeftinije tarife. Tu i tamo biće neka promocija ili popust ( kao sad do 25%). Prvi dokaz za tako nešto je što su izjednačeni novi korisnici sa onima koji su u VIPu od početka.
Evo npr, mene tu i tamo potsete da mogu da produžim ugovor koji mi je istekao, ponude mi neku glupost kao popust i to je to. A to što sam kod njih godinama i dajem im lepe sume svakog meseca, to nema veze.
Druga stvar, shvatili su i oni da im nije isplatljivo da imaju najveći broj potpisanih ugovora upravo kad su promocije za Novu godinu i sl. jer zašto bi imalu tri korisnika koji će plaćati ukupno 2000din mesečno kad mogu za te pare da imaju jednog, a manje opterećenje mreže, manji troškovi održavanja itd.
Tako da ne mojte previše da očekujete od VIPa u budućnsti, nisu oni osnovali firmu kao socijalnu pomoć građanima srbije, već da bi uzeli neki keš!
 
VIP nikada starim korisnicima nije nudio nesto posebno, u stvari novim je nudio vise uvek.

Ovo se ocekuje prodaja Telekoma, vidite valjda da se na po mesec dana promocije prave/produzuju. Sami ce sebi u nogu pucati ako ne daju nesto bolje od MTSa bez aparata.
Aparati su cak i kod VIPa (najjeftinijeg za aparate generalno, od sva tri) preskupi, mene cudi KAKO ljudi kupuju jos uvek.
 
Neki nemamo da damo 500e odjednom za telefon. Meni je lakse da placam mesecno 2000 dinara i da imam stalno megabajte, minute, poruke..ispadne mi skuplje telefon za 20000 sigurno, ali se to i ne primeti na 24 mesecnih rata. Zato tamo kupujem.
 
KO nema da da 500e za telefon, ne treba da kupuje telefon od 500e (sto u sustini dodje S6/S6E i iPhone 6S samo trenutno). Ne mislim nesto lose na foru "nemas, ko te j***", bas naprotiv, smatram da cine sebi zlo time sto kupuju nesto sto ne mogu da prisute, kreditom (sto rate preko operatera jesu).
Za jeftine modele OK, neki smart fon se mora imati danas (mada ga vecina populacije nema kod nas), ali ne mora skup model.
 
Kad mogu Ameri sve na kredu i da trose sada ono iz buducnosti - zasto bi mi bili bolji (gori) od njih, nek svako radi sta mu volja ako vec ne moze da izdrzi (a velika vecina ne moze). Samo neka ga ne varaju i neka mu ne zavlace dodatne troskove sitnim slovima, on sam svestan da bude u tom trenutku i no problemo :)
 
Poslednja izmena:
KO nema da da 500e za telefon, ne treba da kupuje telefon od 500e (sto u sustini dodje S6/S6E i iPhone 6S samo trenutno). Ne mislim nesto lose na foru "nemas, ko te j***", bas naprotiv, smatram da cine sebi zlo time sto kupuju nesto sto ne mogu da prisute, kreditom (sto rate preko operatera jesu).
Za jeftine modele OK, neki smart fon se mora imati danas (mada ga vecina populacije nema kod nas), ali ne mora skup model.
A sta da radi ogromna većina koja nema ni 100-200 evra na gomili da da za taj bilo kakav smart telefon... Treba biti realan da živimo u zemlji gde mnogi rade za plate do 30.000 dinara... Ti ljudi se možda loše osećaju kada dođu na tech forum i čitaju ovakve postove... Ne kažem da telefoni kod operatora nisu preskupi - jesu, ali to je zato što rade na tržištu gde im se to može.
 
Na svakome je da se presabere i odluči kako će da uradi. Svoj novac troši.
Ponekad mogu da se nađu jako dobre kombinacije paketa i telefona (primer: mts i iphone 6s 16gb).
 
Poslednja izmena:
A sta da radi ogromna većina koja nema ni 100-200 evra na gomili da da za taj bilo kakav smart telefon... Treba biti realan da živimo u zemlji gde mnogi rade za plate do 30.000 dinara... Ti ljudi se možda loše osećaju kada dođu na tech forum i čitaju ovakve postove... Ne kažem da telefoni kod operatora nisu preskupi - jesu, ali to je zato što rade na tržištu gde im se to može.

To i ja pokusavam da napomenem. Nema se para da se da na gomilu, a da skupljam sad svakog meseca po 2k za telefon ne pada mi na pamet. Ovako i nije toliko lose da se uzme paket. Daju ti telefon na otplatu samo preko licne karte, a da ga uzmes u nekoj prodavnici na rate ili ti trebaju cekovi, ili moras da podneses zahtev za kredit. Onaj ko nije prijavljen nece dobiti kredit (npr. ja) a ni cekove. Ima mnogo ljudi koji nisu prijavljeni, tako da hvala vipu.
 
Kad mogu Ameri sve na kredu i da trose sada ono iz buducnosti - zasto bi mi bili bolji (gori) od njih, nek svako radi sta mu volja ako vec ne moze da izdrzi (a velika vecina ne moze). Samo neka ga ne varaju i neka mu ne zavlace dodatne troskove sitnim slovima, on sam svestan da bude u tom trenutku i no problemo :)
Ameri ne uzimaju fon na kredit, kod njih je izbor hoces fon uz tu cenu paketa jeftino, ili neces fon uz istu cenu paketa. Sto ne bi uzeo iPhone za 100-200$ makar ga prodao nekom Srbinu za 250$ koji ce ga posle za 1250e prodati ovde :)
Kamate u Americi su smesne. Nisu deracke kao kod nas. Isto vazi i za Nemacku, ali kod njih nisu iste cene paketa sa/bez fona.

A sta da radi ogromna većina koja nema ni 100-200 evra na gomili da da za taj bilo kakav smart telefon... Treba biti realan da živimo u zemlji gde mnogi rade za plate do 30.000 dinara... Ti ljudi se možda loše osećaju kada dođu na tech forum i čitaju ovakve postove...
Pa i rekoh za te jeftinije modele (neki smartfon) OK, procitaj ponovo? Ali ne 500e. Jer time sebi skode.
Ja mozda zvucim bezobrazno prema siromasnijima, ali namera mi je bas suprotna. Pokusavam da pokazem da sebi skode ako to rade.

Na svakome je da se presabere i odluči kako će da uradi. Svoj novac troši.
I moje je pravo da kazem da to za njega nije dobro.
 
U redu je ukazati da će nešto možda da košta više, ali šta je za nekog dobro ili ne, ipak će najbolje sam da proceni.
 
A sta da radi ogromna većina koja nema ni 100-200 evra na gomili da da za taj bilo kakav smart telefon... Treba biti realan da živimo u zemlji gde mnogi rade za plate do 30.000 dinara... Ti ljudi se možda loše osećaju kada dođu na tech forum i čitaju ovakve postove... Ne kažem da telefoni kod operatora nisu preskupi - jesu, ali to je zato što rade na tržištu gde im se to može.
Што бих ја рекао,ко има паре он их и користи,ко има мозак он га и користи(без увреде јер су овдје они с једним и другим,не мислим на такве).Довијам се на све(легалне:))начине.Купујем јефтиније телефоне јер и немам потребу за скупим,без пакета,на рате,без камате и без икаквих накнада(ако је могуће),у локалној продавници(због евентуалне рекламације) да однос цијена-квалитет буду приоритет.Ако ни то није могуће онда чекам прави тренутак и уживам у старом "уређају".Ево сад гледам да купим Prestigio Muze D3,само што још нема рецензија,искустава,некако је нов па се двоумим а и чекам неке новогодишње акције,па ћемо видјети.
 
Posto mi istice ugovor za par dana, dobijem od VIP-a SMS sa "specijalnom ponudom" gde me pozivaju da obnovim ugovornu obavezu uz NOVA 5 tarifu sa 25% popusta prvih 12 meseci uz telefon. Ja pogledam sajt - LG G4 trenutna cena za NOVA 5 tarifu 31900 i planirao da platim u kesu - jos 10%, izadje oko 29 000. Pozovem korisnicki servis - jako ljubazna operaterka potvrdi - 12 meseci popust na pretplatu od 25% i telefon za 28710 din za potpisivanje ugovora na NOVA 5 tarifu.

Odem u poslovnicu danas. Ispade da "specijalna ponuda" i nije tako specijalna. Ili popust od 25% prvih 12 meseci ugovorne obaveze (popust na telefon ne postoji), ili aktuelni popust na telefon (bez ikakvog popusta na pretplatu). Totalne dezinformacije vec ko zna koji put, sto od operatera, sto od osoblja u poslovnicama.

Da li je moguce (ili ja ne mogu nigde da pronadjem na sajtu), da za uredjaje regularno stoji promotivna cena, bez ikakve napomene da ne vazi uz njihove "specijalne ponude" , i da uz te njihove bajne ponude koje salju SMS-om ne napomenu, da cene uredjaja koje su trenutno na sajtu ne vaze?
 
Pozovi CC kada si u poslovnici, moze se desiti da nemaju u sistemu te ponude.

Ako nije do toga, ostavi im na licu mesta dopis da prekidas saradnju zbog gubljenja vremena i principa :)
 
I moj cale je dobio neku ''spec'' ponudu od vipa pre neki dan, zaboravih sad sta tacno pise, napisacu kasnije. Bolja je svakako od ove ''stock'' :d ponude.
 
Maločas sam raskinuo jedan ugovor što sam ima u vipu. On line 15, sad ću malo da sačekam šta će ponuditi. Inače odem u telenor i za 1800 din dobijem 4g ruter i 50gb ! A kod vipa bulja za te pare. Tako da ću uzeti internet paket u telenoru na 6 meseci, da malo istestiram njihovu mrežu.
 
Ne ide ruter sa 6 meseci samo, zar ne?:)
 
U vipu je 4g wifi ruter i 42gb za 1900din s tim da moze i da se posle prvog meseca smanji paket na najmanji 290rsd, ne prave pitanje. Ta akcija je valjda trajala od letos. Ne znam da li jos uvek traje.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja pitao u vipu maločas situacija je kao na sajtu, sa tim što mosže eventualno 25% popusta.

U telenoru sam namerno pitao za najkraći ugovor, da bi probao mrežu i rekli lepo ljudi, na 6,9,12 meseci. Dalje se nisam interesovao, već sam se raspitivao za druge stvari.
Evo i ss za 4g ruter u VIPu
 

Prilozi

  • wp_ss_20151211_0002.png
    wp_ss_20151211_0002.png
    72 KB · Pregleda: 124
Mozes da probas na manje naravno, ali ne i da dobijes ruter bez 24 meseca valjda? Pa onda mogu 6 meseci da uzmem, kazem necu, i dobijem ruter prilicno jeftino :D
EDIT: Moze na godinu dana kod Telenora da se uzme sa modemom, ali uz vecu cenu bas.

Koliko sam ja pitao u vipu maločas situacija je kao na sajtu, sa tim što mosže eventualno 25% popusta.
Septimus je bas skoro uzeo ovako kao sto je rekao, jedino ako bas ove nedelje nisu promenili :)
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno