Šta je novo?

[A1] Kucni net

I meni bi značila ova informacija...
Na sajtu A1 kada pregledaš kućni internet, iskočiće ti kao neki dodatni prozorčić i pita te da li želiš kućni Net, ti kažeš da želiš i prijaviš se u toj njihovoj formi na sajtu ( i pozvaće te agent za tvoj grad). I posle se dogovaraš sa njim za dalje.
Screenshot_20231118-144118-068.png
 
Poslednja izmena:
Da li bi kucni net radio sa nekim drugim ruterom (osim ZTE-a koji sam dobio, a ocajno radi) npr. sa ovim Cudy?
 
karticu za kućni net možeš koristiti u bilo kom telefonu / tabletu / modemu i možeš je šetati svuda po Srbiji.
Bolje kupi ovaj:
 
Da li bi kucni net radio sa nekim drugim ruterom (osim ZTE-a koji sam dobio, a ocajno radi) npr. sa ovim Cudy?
Ne da je bolje da uzmes Huawei sto je @jason13 rekao, nego taj cudy ti je u sustini ista kategorija rutera kao i zte... Tako da ne bi nista posebno postigao. Osim mozda malo veci wifi domet ( naglasavam na malo ) jer ruteri moraju da budu dobri da bi stvarno imao benefit sa vise antena...
 
Prednost ovog Cudy rutera je sto ima fallback, ukoliko mi pukne SBB/kabal da moze da se prebaci na LTE. Ne bih polovan ruter sa KP.

Takodje ima 5Ghz za razlika od ZTE.
 
Prednost ovog Cudy rutera je sto ima fallback, ukoliko mi pukne SBB/kabal da moze da se prebaci na LTE. Ne bih polovan ruter sa KP.

Takodje ima 5Ghz za razlika od ZTE.
A pa dobro (proveri kako radi fallback) sve je na papiru lepo u praksi zna da bude grbavo... U tom slucjau ako ima taj mod je OK. Jer za fallback ti treba par megabita. Ne treba ti boga pitaj koja brzina. Wi-fi mu je ok (i verovatno će biti bolji signal za wifi isto).
Mislim da huawei nema wan i lte fall back mod. Ali ne koristim isti pa ne znam.
 
Ja sam uzeo polovan b525 sa kp imam 2 komada u radu trenutno skoro 2 godine radi ovaj drugi za video nadzor na jednoj lokaciji.
 
Pozdrav,
Potpisao sam ugovor za kucni net 150 sa promo Lidl aplikacijom. Kaze meni 975dinara sa popustom. Pitam zar nije 925? Kaze ne. Kako god računam -25% izadje 925din.
Jel neko potpisivao ugovor ovih dana?
 
Pozdrav,
Potpisao sam ugovor za kucni net 150 sa promo Lidl aplikacijom. Kaze meni 975dinara sa popustom. Pitam zar nije 925? Kaze ne. Kako god računam -25% izadje 925din.
Da li si ugovorio eRačun? Sistemski nije bilo predviđeno da se naknadno prijavi popust za eRačun u slučaju da je došlo do propusta prilikom sklapanja ugovora, ali možda je nedavnim radovima na sistemu tako nešto postalo moguće. U suprotnom, podnesi prigovor i verujem da će poraditi na tome dok još ima posla oko prepravki nepravilnosti iz Pandorine kutije.
 
Testirao sam CAT 6 telefon pa CAT 9 Telefon
Na istoj lokaciji u isto vreme (CAT 6 izvlaci ~50 Mbps, CAT 9 izvlaci ~100+ Mbps) Cisto za ljude koji se zale a ne smatraju da im treba bolje od CAT 4 uredjaja. Ili za ljude koji razmisljaju da uzmu a ne znaju da li se isplati cimati za CAT 7 Ruter preko agenta, Nazalost nemam ni jedan pri ruci da uporedim i CAT 4... Ali mogu misliti kako radi CAT 4 kad CAT 9 u najprometnijem delu dana ima ~30+ Mbps ( sta tek CAT 6 da ne pricam CAT 4 tada imaju )....
 
Testirao sam CAT 6 telefon pa CAT 9 Telefon
Na istoj lokaciji u isto vreme (CAT 6 izvlaci ~50 Mbps, CAT 9 izvlaci ~100+ Mbps) Cisto za ljude koji se zale a ne smatraju da im treba bolje od CAT 4 uredjaja. Ili za ljude koji razmisljaju da uzmu a ne znaju da li se isplati cimati za CAT 7 Ruter preko agenta, Nazalost nemam ni jedan pri ruci da uporedim i CAT 4... Ali mogu misliti kako radi CAT 4 kad CAT 9 u najprometnijem delu dana ima ~30+ Mbps ( sta tek CAT 6 da ne pricam CAT 4 tada imaju )....
Cat 12 70-80 islo kad je opterecenje kad je na jednom mestu sa netgear ac810s.Dobro si prokomentarisao.B525 sa mts karticom na jednoj lokaciji 70-80 ide konstant.
 
Ima li neko neki kontakt/informaciju/predlog, bilo sta, sta mogu da uradim da dobijem neki maalo veci popust. Imam ugovor za kucni net koji uskoro istice, najmanji paket je u pitanju i sata placam 1250 dinara. Zvali su me da mi ponude 'popust' sa kojim bih placala 1170 dinara. Meni to nekako bas mali popust, pogotovo sto sigurno znam da je drugarica posle 2 godine dobila veci popust i placa nesto oko 800 dinara.
 
Kako znaš šta ti telefon podržava?
Za rutere i kablove znam.
Pa znam koji telefon imam. Nadjem modem koji ima i ili info o telefonu na netu gde vec pise koja je kategorija. A net monsterom vidis agregacije da li jesu ili nisu iskorišćene za datu klasu koju imas (2CA / 3CA) u ovom slucanu (odnosno da li mreza daje ili ne daje pun kapacitet za dati uređaj)
 
Tako je, najveći XXL ispadne 1450 din ali džabe kad uz lidl vaučer 25% ide običan slabi Cat4 modem. Jedino preko terenskih agenata ide i 25% i 4G+ Cat6 modem besplatno
Ako sam te dobro razumeo i jedni i drugi daju dodatni popust od 25%, tako da je sve jedno za cenu kod koga ces. Jedino sto agenti daju mnogo bolji modem, pa je zato bolje njih da potrazim?
 
Ne, ali A1 nudi VikendNet, uslovljen je kupovinom MiFi uređaja od 4200 RSD uz koji se dobija 7 dana neograničenog interneta. Cenu MiFi uređaja možeš otplatiti i u ratama. Nema ugovorne obaveze i uplaćuješ internet kad ti treba. Svi dodaci podrazumevaju neograničen internet, a ti praktično biraš vremensko trajanje interneta.
1 dan: 250 RSD, 2 dana: 390 RSD, 7 dana: 990 RSD i mesec dana: 3490 RSD
Da se napomene ovo nije pripejd usluga, nego se potpisuje ugovor bez obaveze, naravno mesecima kad se ne koristi VikendNet stiže račun od 0 dinara + rata za mifi (ako je mifi uzet na rate)
Pri raskidu ugovora se otplaćuju preostale rate za mifi (ako je mifi uzet na rate i ako se ugovor raskine pre isteka otplate rata)
 
Nešto čudno se dešava. Imam XL paket (do 20 Mbps down) i obično je daleko ispod te brzine a XXL su mi odbili kao upgrade jer kažu da kod mene ne može dovoljan signal. Međutim po nekad kao recimo jutros oko 6H sam skidao nešto sa brzog servera i išla je brzina preko 36mbps i ako je signal relativno loš. oko -103dBm. i sigurno nije sa obližnjeg releja.
 
Nešto čudno se dešava. Imam XL paket (do 20 Mbps down) i obično je daleko ispod te brzine a XXL su mi odbili kao upgrade jer kažu da kod mene ne može dovoljan signal. Međutim po nekad kao recimo jutros oko 6H sam skidao nešto sa brzog servera i išla je brzina preko 36mbps i ako je signal relativno loš. oko -103dBm. i sigurno nije sa obližnjeg releja.
Logično, nije opterećena mreža u to doba. Koji ruter koristiš?
 
Pa nije savim logično jer bi protok (i obično jeste) trebalo da bude ograničen na 20Mbps jer to nalaže paket. Na XXL nije ograničen veštački od provajdera.
Trenutni ruter je ZTE MF293N LTE. znam da je beda ali to u ovom slučaji ne bi trebalo da bude ograničenje. Sigurno može i brže.
 
Pa neznam, na sajtu i ugovoru piše do 20Mbps.
1702452161591.png
Pošto sam izvisio za optiku ili kabl. izgleda da sam osuđen na bezžičnu vezu a 5G nije dogledan uskoro, trebalo bi da kupim neki dobar ruter. ionako mi treba više od 2 network porta a ovaj ima samo jedan. Imam par običnih rutera i swtcheva ali mi se ne ubacuje još potencialnih problema. Hteo bih da reaktiviram NAS i uzmem IP kamere tako da mi treba bar 3-4 porta.
 
Nazad
Vrh Dno