Šta je novo?

[A1] Kucni net

pala mi je duplo brzina na Vipu u zadnjih par meseci,pa sam otkacio ugovor i uzeo telenor pre 2 dana.
 
Iako nisu sve bazne stanice iste jačine domet je daleko veći. Kod mene (ispod Avale, beogradska strana) je najbliža 500m a druga oko 1.5KM a signal bar 3 crte. Dok je signal ispod -100 imam punu brzinu, 20/10mbps +. Nažalost tu me kače samo kasno noću pa me posle prvog prekida prebace na udaljenjeniju sa padom jačine signala i brzine. Naj udaljenije sam video jednu u Rakovici i neki put čak u Košutnjaku (Filmski grad). Signal -110 i 115 a brzine padnu srazmerno tome.
 
Koja je razlika između Vip 4G rutera ZTE MF:
  • 283+ i
  • 283U?

Da li uz Kućni net daju/imaju neki ruter koji ima i 5G opseg? Hvala.
 
Ne, a i zašto bi kad 5G-a nema ni u najavi.
WiFi 5G opseg signala. Dual-band. Ne 5G mreža.

Ne umem da editujem poruku, moj drug je zaključio treći ugovor za kućni net M (100GB, 1.200din), svi su bili po punoj ceni iako cela njegova porodica ima zbirni račun sa nekoliko brojeva, nikakav popust nikome nisu dali ni na šta. 🤔

KN M ima DL ograničenje od 10 Mbps, ali evo već na trećem ugovoru koji ima on to ograničenje nema. Juče 40 Mbps u skoro svako doba dana. Tako je bilo i ranijih godina. Alcatel ruter od pre 2 god.

Kada je sklapao sad ugovor naveo je svoju adresu na Čukarici i rekli su mu da ne može na tu adresu zato što je bazna stanica "popunjena". Dao je adresu od starog stana na Banovom brdu i nju su prihvatili. Na Čukarici ima 40 Mbps u 19h i pored opterećene bazne stanice i ograničenja na 10 Mbps. ;)
 

Huawei B525s-23a u Vip-u ali se plaća, zavisi od paketa koji odabereš.​

 
Verovatno meri ka VIP serverima, tad pokazuje maksimalnu mogucu brzinu a ne realnu
 
Istu brzinu je drugi test program, Bandwithplace.com, pokazivao ka Franfurtu i Londonu.

Ookla Sppedtest jesam radio najpre sa Vipom jer to je merodavno, hteo sam posle i ka drugim serverima ali je u tom trenutku bio okrenut eon na drugom laptopu tako da nije imalo smisla. Recimo, EON lepo radi sa automatskim podešavanjima kvaliteta slike. Ne pojavljuju se kočenja ili artefakti. Naravno, ne može da se poredi sa mojim kućnim sbb-om: brži ping, protok, jitter.

Ono što je bitno, zadovoljila sve potrebe mog druga i može da ga ponese sa sobom gde hoće što mu je puno puta značilo. ✌️
 

Huawei B525s-23a u Vip-u ali se plaća, zavisi od paketa koji odabereš.​

Hvala! Mislio sam da ako možda postoji besplatno (ipak je 2021, a oni daju isti ruter kao pre šest godina!), nije on zahtevan korisnik.
Zna li neko razliku između ona dva ZTE MF 4G rutera koja imaju istu oznaku samo jedan na kraju "+", a drugi "U" (pitanje koje sam postavio gore)?

Nekako ne uspevam da nađem na internetu. 🤪
 
Da li neko zna kakva je brzina posle potrosenog saobracaja? Jel zakuca na 2 ili?
 
Kako uskoro ističe UO za Kućni net dobih obaveštenje:

Vip.JPG
 
zato sam ja kupio b525s 23a privatno,polovan. cekam 4g+ da stigne,mada mozda kod mene nece stici nikad. :)
 
Istice mi ugovor u martu a racuni mi se obracunavaju od od 1. u mesecu. Kad da odem da raskidam ugovor a da mi ne uvale jos koji racun vise nego sto moram da platim?
 
Meni su rekli sledeće: ugovor ističe 09.03. a obračun se vrši svakog 26-og u mesecu tako da moram da raskinem ugovor do 25.02.
 
Raskidajteugovor bar dan-dva pre isteka mesečnog obračuna inaće i za jedan dan računaju kao za ceo mesec pa mora i to da se plati.
Jedino što nikako ne razumem kako može da se raskida istekli ugovor ? Ako ugovor istekne onda nije vaše važeći pa nema raskidanja.
 
Mogu oni sve dok korisnici ćute, to se lepo presavije tabak pa im prosledite tužbu........isto kao sa bankama što su ih klijenti tužili i dobili na sudu.
 
:confused: Pa sta da radim ako mi ugovor istice 6.3. Do tad imam ugovornu obavezu a vec sam zapoceo novi mesec. Za ovakvu uslugu necu da platim ni 5 para. Da mi ponude novi ugovor za 100 dinara mesecno ne bih prihvatio posto necu za 100 dinara da mislim o placanju racuna. Evo sad sam merio na speedtestu, nemam ni ceo megabit D/L-a. Poslednjih godinu dana je bilo uglavnom oko 2i to zaokruzeno na vise. Sinoc sam gledao tekmu na rts planeti i nisam video nijedan zvezdnin gol.
 
To što sam napisao su meni uradili prošli put.
 
Danas su zvali sa broja +381601238 pošto ističe UO za Kućni net M (100GB nakon toga 2/2) i ponudili su 150GB po istoj ceni od 1.200 din. NIšta mi ne znači dodatnih 50GB tako da neću potpisati ali da javim u temi da zovu pre kraja UO i nude takav "popust". Pitao sam kao stari korisnik da li mogu da dobijem par meseci po dinar za Kućni net i kažu da je ovo najviše što mogu da ponude.
 
Meni ponudili najniži paket za 900 kinti mesečno, znači da može i bolja ponuda da se dobije. Zvali su nakon što sam podneo zahtev za raskid ugovora.
 
Pa to je druga standardna varijanta, 10% ili 50GB, trece ne daju
 
Dpita drug: uzeo je ponovo KN M sa ruterom u UO na 2 god, ali mu možda neće biti potreban ako se preseli. Koje su opcije? Ugovor je počeo pre nepunih mesec dana.
Da nema uređaja, znam, mogao bi da raskine i nikom ništa jer je kupio po redovnoj ceni. Takav je zakon. Ali sa uređajem -- ne znam.
 
@owim Može da ustupi ugovor nekome tj. da prebaci na nekoga, ili da raskine ugovor i plati naknadu štete u vidu maloprodajne cene modema, koja je za MF283U model 7990 din.
 
Meni ponudili najniži paket za 900 kinti mesečno, znači da može i bolja ponuda da se dobije. Zvali su nakon što sam podneo zahtev za raskid ugovora.
Evo i mene zvali danas, produžio sam KN M za istu cenu +50GB. Za telefon isto ostala zadnja cena koja je dosta niža nego najnjeftiniji sadašnjji paket. (599 din).
 
Drugar zeli da ustupu ugovor za kucni net M (1199 din / 100 GB), ostalo je jos 6 meseci. Kako ide ta procedura prenosa?
 
Potrebno je da obojica odu do poslovnice sa licnim kartama - tako je bar bilo do sad.

Potvrdi pozivom na 0601234
 
Radi li vam sajt vip provera stanja?
Meni vec nekoliko dana ne radi.
 
Nazad
Vrh Dno