Šta je novo?

970x vs 390x vs 390x crossfire

Dune

Poštovan
Učlanjen(a)
02.03.2016
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav dragi ljudi,

Imam zagonetku i ne znam sta da radim tj sta da kupujem :D

Ovako imam monitor 2k na 144 hz benq koji podrzava freesync i to sam ga kupio skoro i nisam znao da moja graficka radi na gsync ( g1 gtx 970 ). Sada je doslo vreme da prodam istu i da kupim 390x i sad imam super situaciju jer mi drug dolazi iz Amerike pa moze da mi pazari 390x za fazon 400 dolara. Gledao sam benchmark i video sam da je 390x malo bolja po perfomansama od gtx 970. Zanima me koliko cu dobiti ako kupim 2 390x ( posto jednu ovde da kupim u srbiji kostace me skoro isto ako kupim 2 preko drugara iz Amerike ) na 2k rezoluciji tj da li se isplati kupovati 2 ako nemam 4k monitor ili da kupim samo jednu. I bitna stvar koju uzeti od toliko kompanija :D

Ova mi se zasvidjala zbog dobrog vodenog hladjenja

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814131676&cm_re=390x-_-14-131-676-_-Product
 
Traži ti drugaru da ti donese gtx980ti, tamo su ispod 700$. Bez obzira na Freesync, radiće vrhunski igre i na 120Hz (i ja imam Freesync monitor pa sam mu gasio tu funkciju zarad 144Hz - jednostavno nisam bio impresioniran Freesync-om).
 
Pogledaj potrošnju jedne 390x u dx12

Samo jedna troši preko 330w. Za dve će ti trebati napajanje (kvalitetno) od 1000w. Imaj to u vidu.

01-GPU-Power-Consumption.png
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
slažem se da je AMD gcn 2.0 bolji izbor od maxwella , arhitekturalno i što se tiče sirove snage.

jedina falinka Fury X je (eventualno) mršava video memorija, jer ima samo 4gb.

takođe 2x 390x u krosfajeru žestoko nadmašuju i fury X , a i maxwella, ali treba nahraniti tu aždaju, tako da će da ti treba jako i kvalitetno napajanje.

bf4 podržava mantle, tako da bi dx12 scenario bio sličan
91_411_amd-radeon-r9-390x-crossfire-4k.png
91_777_amd-radeon-r9-390x-crossfire-4k.png


ako ne žuriš, i nije nož za vrat, sačekaj paskala i polaris, pa onda proceni šta je kvalitetnije,
kad već nisi ograničen parama.
 
Poslednja izmena:
Види ситуацију са драјверима, како раде са две 390 карте. Инаце, дефинитивно је најбржа варијанта 2*390, ако имаш напајање и ако можеш да трпиш буку.
 
Da li je moguce da skok FPS x2 ? ali porosnja je i dalje katastrofa.
Na godisnjem nivou "pojede" jednu moju kartu. :d
To i u "rudniku" nije isplativo...
 
Poslednja izmena:
Mislio sam do 750 dolara fazon xD to mi je ajde da kazem knap kad bi prodao moju g1 gaming 970gtx pa mi opet ne treba bas toliko puno da dodam al opet 1000 dolara je bas dosta :))) a i realno za 1000-1100 dolara imam titan x tako da :D
 
262$ na godinu.(kupi GTX 960 i to kod nas):D 8 sati dnevni prosek, ako je fanatik pa je to 16 sati to je 525$.
Za ceo sistem oko 1000w to je 350$
Samo nemoj da mi racunas cist KW, stavi u obracun isto ono sto nam stavlja
mila nam elektrodistribucija.
 
Poslednja izmena:
aj ti to lepo opet po nasim cenama i u nasoj valuti,alergican sam na dolare. :) a za osam sati dnevno 365 dana u godini nemam komentar,pitam te ozbiljno.
 
Auuu koliko ti liče lupetas svuda po forumu. 700w potrosnje, cak i da igra 5h dnevno ispadne 8000 rsd na godisnjem nivou i to po srednjoj tarifi.
Na stranu sto dve 390x nece koristiti toliko, vec oko 550w, jer je peak potrosnja 350w za 1 kartu, jos u CF nikad nije iskorisceno u full-u.
 
Cekaj...moras li ti uvek da naidjes i da mi pokvaris pricu?
Pricu o 3 lika i besomucnom igranju u CF?
I prestani da zvace dok razgovarmo...i ne gledaj me tako.
 
Poslednja izmena:
On te mrzi Vuče, a deluje mi da mrzi i windows10 , što je još stravičnije.
 
Nazad
Vrh Dno