Šta je novo?

9600GT i AMD 3700

BaneNZ

Slavan
Učlanjen(a)
23.03.2007
Poruke
377
Poena
319
Poz dobri ljudi........

Potrebna mi je pomoc, oko kupovine nove graficke karte....

Elem...........imam, trenutno poprilicno stari AMD 3700 procesor.

Razmisljam da zamenim svoju staru 7800 gtx kartu sa 9600 gt.

Zanima da li je to bacen novac ili ne, hoce li procesor biti usko grlo, tj da li cu zamenom primetiti bilo kakve promene.

Planirao sam da malo pikam Bioshock I Mass Effect, pa eto neka to bude kao referenca (medium-high barem??).

Znam da ce mozda neki od vas reci da zamenim i ostale komponente, ali definitivno nije vredno para za samo par igara, jer pc ovakav kakav je, obavlja stvari, za koje mi je prvenstveno potreban.


Hvala unapred


bane
 
Evo ja cu da ti preporuchim da uzmesh 9600GSO, ja sam sa mojom Sempronom kloknutim na 2.4ghz igrao Crysis na medium setovanjima, procesor ce u svakom sluchaju biti usko grlo, ali ces ipak osetiti razliku u odnosu na sadashnju karticu.
 
Poslednja izmena:
Ma uzmi slobodno... Uvek posle mozesh da promenish CPU ili celu platformu... :wave:
 
Ne uzimaj. Skupi josh pare i uzmi Radeona 4850, barem 20% je brzi a ne toliko i skuplji.
 
Ama uzme 4850 sada i kada uzme neki jachi proc i mobo lepo udene 4850 i pichi Crysis u 1680x1050.
 
U tome i jeste problem, ako hocu novi procesor, moram sve komplet da menjam, zato sto mi je maticna stari socket 754.

Nije ti to neka ogromna investicija. Prelazak na DDR2 je veoma zahvalan jer je DDR2 vrlo jeftin, a podatak da su sada i Celeroni i Semroni izasli u dual core varijantama ti govori da je dosao kraj single core ere. Samo odlazes neminovno :)
 
To je single core, jel tako? Vec si dostigao max, odnosno vec je 7800gtx overkill za njega, tako da nema smisla nova graficka...
 
I ja se slazem da bi mu trenutno najbolja varijanta bila da kupi 9600GSO.
 
Mene je Athlon64 2800+ s754 na 2.4Ghz klao klokovanog 7900GS, 9600GSO je poveliki overkill.:p
 
Poslednja izmena:
Pogledaj moj profil :)

je'l tebi bese crko' toughpower?pretpostavljam da si imao neki jaci cpu ranije... koliko frejmova izgubis sa GSO na single core-u u odnosu na DC? kod mene je 3850 ocajno radio na single coreu iako je bio klokovan na 4.5Ghz.
 
je'l tebi bese crko' toughpower?pretpostavljam da si imao neki jaci cpu ranije... koliko frejmova izgubis sa GSO na single core-u u odnosu na DC? kod mene je 3850 ocajno radio na single coreu iako je bio klokovan na 4.5Ghz.

Da da , TT je u BG-u. Pa iskreno nisam stigao poshteno da istestiram grafiku i vec sam bio prodao e2140 i p5k, tako da ne moguda ti kazem kolika je razlika. Mogao bi da provtim 3d mark, al poshto mi TT nije tu ne mogu da klokujem nishta tako da sve vozim na defaultu. Kad se vrati TT i ako ne zaboravim postovacu rezultate.

:wave:


PS Sempron na 2.4Ghz izvlachi Crysis na Medim setovanjima.
 
Imao sam 6800gt, pa 7900gs i jos oc posteno na a64 na 2.4ghz i vrlo mali je boost u performansama (sem u 3dmarku naravno...). Jednostavno single core je preslab za danasnje kartice, min fps je dosta nizak, a to je ono sto najvise osecas i smeta. Recimo, u QuakeWars je prakticno nemoguce bilo imati const 60fps koliko god spustio detalje i rezoluciju, dok ljudi sa slabijim grafickama i dual core procesorima to ko od sale dostizu, slicno je i u ostalim zahtevnijim igrama koje sam probao.
 
Ljudi, hvala vam puno na savetima.

Sjajni ste!


Mislim da cu odustati od ideje za novom grafickom kartom, i baciti se u lov na dobru "future proof" maticnu plocu. Mislim da mora biti DDR3!

Kao na primer ovu.......

Asus P5E3 Intel X38 LGA775 ICH9R DDR3 1333 2xPCI E x16 2xCrossfi

http://www.nzoczone.com/product_info.php?products_id=5853


Mada i nije jeftina $350 NZD sto je nekih $180 Eura.


poz
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu........

Da li bi dobio nesto overklokovanjem procesora, i na koliko bio smeo da ga stavim, a da ga ne sprzim.

Imam samo obicni, standardni ventilator na njemu.


poz


Hvala
 
Dobio bi sigurno, al ti stvarno ne mogu reci do koliko mozesh da ga gurash, sa S754 platformom sam imao malo kontakta. Znam da su mnogi Semprona 2800+ gurali do oko 2.5ghz. Sve ti se svdoi da probash i vidish jer u principu svaka mashina je za sebe. Malo je verovatno da ces neshto da sprzish (sem ako ne pretreash sa naponom, a mozda neces morati ni da ga dirash) jer ploche imaju zashtite i obichno sprechavaju paljenje i vracaju Bios setovanja na fabrichka.
 
Dobio bi sigurno, al ti stvarno ne mogu reci do koliko mozesh da ga gurash, sa S754 platformom sam imao malo kontakta. Znam da su mnogi Semprona 2800+ gurali do oko 2.5ghz. Sve ti se svdoi da probash i vidish jer u principu svaka mashina je za sebe. Malo je verovatno da ces neshto da sprzish (sem ako ne pretreash sa naponom, a mozda neces morati ni da ga dirash) jer ploche imaju zashtite i obichno sprechavaju paljenje i vracaju Bios setovanja na fabrichka.

Hvala na savetu............


Nego meni se cini kao da kod mene nesto nije u redu.......

U CPU-Z mi stoji da je core frequency samo 1Ghz, zar tu ne bi trebalo da pise 2.4Ghz, posto na toliko procesor navodno treba da radi??

76772490gc7.jpg




poz
 
Ukljuchen ti je CNQ u Biosu, a on obara klok kad je procesor neoptercen da bi mogao da obri svoju radnu temperaturu. Vidish da ti je i napon na 1.088, a normalan napon za taj procesor je oko 1.4-1.5v
 
Poslednja izmena:
BaneNZ mozes da ocekujes jedno 15% preko 2.4GHz.Ja sam imao jednog NewCastle-a(CG) i sa 1.8Ghz sam ga bez problema digao na 2.42Ghz :).Bese to super proc.,negda jos fercera tako siguran sam.
Ako postignes 2.7-2.8Ghz bice to solidan OC,mada ostaje problem samo jednog jezgra :( jer mnoge igre danas imaju podrsku za 2 i tako dosta bolje rade.

PS Ako ti smeta CnQ funkcija,kao sto rece activated1,samo je iskljuci u BIOSu.
 
BaneNZ mozes da ocekujes jedno 15% preko 2.4GHz.Ja sam imao jednog NewCastle-a(CG) i sa 1.8Ghz sam ga bez problema digao na 2.42Ghz :).Bese to super proc.,negda jos fercera tako siguran sam.
Ako postignes 2.7-2.8Ghz bice to solidan OC,mada ostaje problem samo jednog jezgra :( jer mnoge igre danas imaju podrsku za 2 i tako dosta bolje rade.

PS Ako ti smeta CnQ funkcija,kao sto rece activated1,samo je iskljuci u BIOSu.


Podigao sam FSB na 210, znaci 210 x 12 = 2520, to je samo povecanje za 120 mhz, sto nije nista. Sve preko toga, pojavi mi se blue screen of death, dok loaduje OS. Sto posto, zbog loseg kvaliteta memorije.


poz
 
Moras da smanjis i mem. divider,stavi opciju 166(ako se dobro secam,ili cak 133 da budes siguran).Ram ces tako eliminisati kao problem pri OCu,jer se takt memorije podize sa OCom HTT-a(magistrale kou si digao na 210Mhz).Ako nadjes negde i opciju za HyperTransport multiplier,nju stavi na 3x ili 2x.Napon mozes da podignes za jedan korak u BIOS-u.
 
Taj procesor se slabo klokuje ako uspes da ga dignes za 10% budi zadovoljan.
 
Ma u principu ako hoces zezaj se pa ga klokni malo...vidi...istestiraj,ali ako ocekujes neko povecanje performansi,batali ;)
 
Nazad
Vrh Dno