Šta je novo?

8Gb (3.95Gb usable) pomoć

Bobiko

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2002
Poruke
102
Poena
620
ovaj problem iz naslova se javio odjednom, u pocetku je sve radilo normalno. cpu z pokazuje da memorije rade u single ch, ranije je bilo dual. Ja sam probao sledece stvari ali problem se nije resio:

reinstalirao sam win jer sam misleo da je mozda on poblesavio nesto
promenio procesor jer sam video po forumu da spominju da moze on da bude problem ali nista
updejtovao bios na ploci stavio sve na default i opet nista
menjao mesta memorijama na ploci ali opet nista (postavljeni su tacno u onim slotivima za dual chanel kao sto pise u uputstvu za plocu)

jedino nisam menjao plocu, da li je do nje problem ili neko ima drugu ideju?
 
Mora biti 64 bitni OS, probaj neku drugu verziju OS. Mislim da nije u pitanju hardver, proveri podesavanja u biosu.
 
jeste 64bit OS. U task manageru u opciji za memoriju pise da su 4GB Hardware reserved, ja ne vidim za sta bi bili rezervisani, integrisanu grafiku nemam
 
Skini cpu-z, pogledaj da li su oba sticka prepoznata. Probaj jedan pa drugi naizmenicno da ustanovis da li oba rade. Ako jedan faila nasao si problem, mozda je slot na ploci, mozda je ram. Osim toga kad vidis u cpu-z kakvo je stanje pogledaj da li su im iste voltaze. Uglavnom po drugim forumima problem je bio ploca sa takvim problemom ali ne znaci da mora to biti.

Mozes na kraju ako je gore sve ok da proveris ovo, run/MSCONFIG>BOOT>ADVANCED>Deselect THE MAXIMUM MEMORY OPTION
 
Poslednja izmena:
Da li si mozda nesto cackao oko podizanja sistema, msconfig pa onda boot koliko jezgara i memorije da koristi ?
Skini cpu-z, pogledaj da li su oba sticka prepoznata. Probaj jedan pa drugi naizmenicno da ustanovis da li oba rade. Ako jedan faila nasao si problem, mozda je slot na ploci, mozda je ram. Osim toga kad vidis u cpu-z kakvo je stanje pogledaj da li su im iste voltaze. Uglavnom po drugim forumima problem je bio ploca sa takvim problemom ali ne znaci da mora to biti.

Mozes na kraju ako je gore sve ok da proveris ovo, run/MSCONFIG>BOOT>ADVANCED>Deselect THE MAXIMUM MEMORY OPTION
 
Poslednja izmena:
Skini cpu-z, pogledaj da li su oba sticka prepoznata. Probaj jedan pa drugi naizmenicno da ustanovis da li oba rade. Ako jedan faila nasao si problem, mozda je slot na ploci, mozda je ram. Osim toga kad vidis u cpu-z kakvo je stanje pogledaj da li su im iste voltaze. Uglavnom po drugim forumima problem je bio ploca sa takvim problemom ali ne znaci da mora to biti.

Mozes na kraju ako je gore sve ok da proveris ovo, run/MSCONFIG>BOOT>ADVANCED>Deselect THE MAXIMUM MEMORY OPTION

cpu z vidi 8gb. probao sam sve to sto si napisao jos ranije ali nista nije upalilo
 
Da li si mozda nesto cackao oko podizanja sistema, msconfig pa onda boot koliko jezgara i memorije da koristi ?

cackao to jesam sto si napisao jer na drugim forumima su stavili to kao resenje ali nista nije upalilo pa sam vratio kako je bilo
 
Kada izbacis jednu memoriju da li pise 4GB(3.95 usable) ? Probaj i sa jednom i sa drugom samom to otkrices u kojoj je problem.
 
resio sam problem, neispravna ploca (3,4 slotovi ne rade, tj Windows widi u njima memoriju ali kad je samo u jedan od tih ram ne pali se komp) sad vise nema dual chanel ali je cela ram memorija prepoznata kako treba
 
Nazad
Vrh Dno