Šta je novo?

8800 GTS 320mb usporenja

evil_geko

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2007
Poruke
89
Poena
310
Ljudi šta mi je činiti, problem je sledeći...

Znači u skoro svim igrama mi se dešavaju ta usporenja i to totalno random, nema pravila, može odmah a može i posle 4 sata i to ovako...

Znači igram Witchera i sada se okrenem prema jednoj kući i opako uspori, jednocifreni fps, a malo promenim pogled gore dole ili na straniproblem nestaje i radi savršeno, ponovo se okrenem ka tom mestu i opet uspori.

Pritiskanjem alt/tab-a i vraćanjem u igru usporenje na tom mestu nestaje i kasnije tamo se možda pojavi na drugom mestu a možda i na istom i opet se rešava alt/tab-om.

Ali potpuno je random, znači mogu da igram Witchera dva dana bez ovog problema.

I u CoD4 mi se ovo isto dešavalo i to na istom fazonu, samo kada pogledam u određenom pravcu nastaje usporenje koje nestaje kada se okrenem negde drugde.


Dakle ima li još nekog sa ovim problemom, može li se ovo rešiti nekako?
 
Ljudi šta mi je činiti, problem je sledeći...

Znači u skoro svim igrama mi se dešavaju ta usporenja i to totalno random, nema pravila, može odmah a može i posle 4 sata i to ovako...

Znači igram Witchera i sada se okrenem prema jednoj kući i opako uspori, jednocifreni fps, a malo promenim pogled gore dole ili na straniproblem nestaje i radi savršeno, ponovo se okrenem ka tom mestu i opet uspori.

Pritiskanjem alt/tab-a i vraćanjem u igru usporenje na tom mestu nestaje i kasnije tamo se možda pojavi na drugom mestu a možda i na istom i opet se rešava alt/tab-om.

Ali potpuno je random, znači mogu da igram Witchera dva dana bez ovog problema.

I u CoD4 mi se ovo isto dešavalo i to na istom fazonu, samo kada pogledam u određenom pravcu nastaje usporenje koje nestaje kada se okrenem negde drugde.


Dakle ima li još nekog sa ovim problemom, može li se ovo rešiti nekako?
U COD4 kada pogledas na drugu stranu i vratis pogled ka delu gde je bilo usporeno sve bude OK?
 
U COD4 kada pogledas na drugu stranu i vratis pogled ka delu gde je bilo usporeno sve bude OK?

Ne, i dalje je usporeno na istom mestu dok ne spustim igru na alt/tab i kada je vratim radi odlično.

E sada možda posle nekog vremena čekanja nestane to usporenje tu, ali ja nemam živaca da čekam i uvek odradim alt/tab ili ne okrećem prema mestu usporenja.
 
Poslednja izmena:
Slican problem je i kod mene ali samo u nekim igrama(npr FEAR).... Moguce je jos da ti se memorija na grafi pregrejala ukoliko si preterao u OC....
 
Poslednja izmena:
Ništa nije klokovano, i testirao sam je na AtiTool-u i nema grešaka.

Stvarno mi nije jasno...
 
Dakle čitah po forumima da 8800gts serija pati od tih bug-ova usporavanja a naročito 320mb verzija pa pretpostavljam da je ovo i kod mene slučaj, još da sam ovo pročitao pre nego što kupih kartu...
Ali nema veze, pokrpiće me do neke 9xxx verzije.

Video sam i da su rekli da će izbaciti neki fix za ovo, zna li neko da li je rešen ovaj bug uopšte?
 
Poslednja izmena:
Ovakvi bugovi kod Nvidije obično idu u zastaru ... u sjećanje mi dolazi GF6800 + nforce3 bug kad sam skinuo nekih 2Gb drivera u para dana ;).
 
Dakle čitah po forumima da 8800gts serija pati od tih bug-ova usporavanja a naročito 320mb verzija pa pretpostavljam da je ovo i kod mene slučaj, još da sam ovo pročitao pre nego što kupih kartu...
Ali nema veze, pokrpiće me do neke 9xxx verzije.

Video sam i da su rekli da će izbaciti neki fix za ovo, zna li neko da li je rešen ovaj bug uopšte?

nisam cuo za taj bag
ali mozes da pokusas da ga resis
nekim novijim BIOS-em za graficku i/ili drajverima.
 
nisam cuo za taj bag
ali mozes da pokusas da ga resis
nekim novijim BIOS-em za graficku i/ili drajverima.

Evo članka o tom bug-u: http://techreport.com/discussions.x/12877

Nikada nisam baratao BIOS-ima za grafičku, kako se menja, da li je zajebano?

I da, da nije problem do ovog shader domain-a, ovo valjda znači kao da sam prešao limit kloka a nisam ništa dizao, na default-u je sve?!

clckee0.jpg
 
Poslednja izmena:
ma nije to to mozes da namestis to je samo monitoring
 
Evo članka o tom bug-u:
Nikada nisam baratao BIOS-ima za grafičku, kako se menja, da li je zajebano?
nije to nikakva nauka
treba ti bootabilna disketa
nvflash program
bios koji hoces da flesujes i to je to
komanda ti je nvflash -4 -5 -6 bios.rom , gde je bios ime bios-a,
a ako nesto krene po zlu sabo bocnes neku PCI karticu, dok je 8800gts unutra
i ponovis proceduru ali ovaj put flesjuje originalni bios
koji si sacuvao, komanda za to je nvflash -save ime_biosa.rom .
 
Poslednja izmena:
nije to nikakva nauka
treba ti bootabilna disketa
nvflash program
bios koji hoces da flesujes i to je to
komanda ti je nvflash -4 -5 -6 bios.rom , gde je bios ime bios-a,
a ako nesto krene po zlu sabo bocnes neku PCI karticu, dok je 8800gts unutra
i ponovis proceduru ali ovaj put flesjuje originalni bios
koji si sacuvao, komanda za to je nvflash -save ime_biosa.rom .

Hvala na uputstvu, čitao sam i pre o tome ali sam zaboravio...

Flash ću probati kao zadnju soluciju, treba da probam sa menjanjem drajvera prvo ali me sve nešto zamrzuje:D

Sačekaću da vidim ima li neko sa sličnim iskustvom pa ću onda da se zamlaćujem.
 
neki ga imaju, neki ne ... znači, za Nvidiju bug službeno ne postoji ;).
 
Nazad
Vrh Dno