Šta je novo?

7870 ghz edition hladjenje

nickme

Poštovan
Učlanjen(a)
02.06.2016
Poruke
12
Poena
54
Naime, kupio sam pre neki dan gore pomenutu grafiku, polovnu, promenio pastu i ocistio kompresorom prasinu.
Kada pustim furmark da je testiram, temperatura skoci sa nekih 35 c na skoro 70 za desetak sekundi i tu negde stoji. Ventilatori se tada upale na oko 60% koliko sam video i uspevaju da ohlade. Ugasim furmark i posle desetak sekundi je opet 35C.

Problem je kada pusti WOT koji cesto igram, temperatura u garazi ili u full zoom-u skoci sa nekih 50(koliko je normalno kad igram) na 75c*cak i 80c) za 2-3 sekunde.
Ima neko neku ideju sta moze da bude ? :zgran:
P.S. Napajanje je chiftek, kuciste takodje, koje je otvoreno i stoji na nekih metar i po od poda(znaci provetreno je).
 
Sttavi fan profil?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Izgleda da sam resio problem. Stavio sam fan profil da tek na 70c radi vent na 50%. Medjutim stavio sam u WOT-u vertical sinc i sada mi ne prelazi 60c temperatura. Teram igricu na max, a temperatura do 60c. Inace rezolucija je 1280*1024.
Moderator moze da brise temu. :)
 
Glupo je brisati temu u kojoj se trazi pomoc i gde je nadjeno resenje za problem. :)
 
Zapravo nije ni bilo problema, jer čak ni 90 stepeni nije opasno za gcn 1.0

Ja predlažem momentalno brisanje.
 
problem je bio u tome sto se pri nekih 75 stepeni ventilatori upale na preko 3k obrtaja i to je jako bucno. nisam znao da je to radna temperatura.....
 
I na kraju nagradno pitanje - koji je tačan model i proizvođač kartice?
 
meni to sve smrdi da hladjenje ne naleze lepo na gpu die,zato sto naglo skace temperatura.mogu biti tri uzroka - prvi: prosto si lose montirao,iscekiraj i ne preteruj sa pastom,ali ni ne stedi, drugi: baza je konkavna bas na tom mestu,tu bi poliranje pomoglo i treci: montaza je lose izvedena i ne naleze dovoljno hladnjak na gpu die,sad mozda bakarni shim pomogne,ali generalno to je najzeznutije za srediti.

80c na 60 posto venta je mnogo,kakvo god da je hladjenje,pa cak i za referentno.ako je referentno,znaces da je lose montirano hladjenje tj los kontakt ako ne izbacuje topao (na 80c mora da bude bas topao,vreo cak) vazduh.ne moras da meris,osetices rukom.ako je ambijentalno hladjenje (dakle dual/triple fan) u pitanju,moraces da pipnes sam kuler,opet na 80c mora da bude vreo.
 
Nazad
Vrh Dno