Šta je novo?

6870 na 80 stepeni

milan0507

Cenjen
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
50
Poena
160
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 7600
Matična ploča
MSI B650 Tomahawk Wifi
RAM
2x16Gb Kingston 6000Mhz
GPU
Sapphire Nitro+ 6800XT
Storage
Samsung 980 Pro 1Tb
PSU
Corsair RM850e Gold
Kućište
TD500 Mesh
Imam sapphire 6870.Problem je nastao kad sam cistio kuler procesora i kuciste generalno od prasine. Zatim sistem nije hteo da se podigne i na monitoru sam imao "no signal detected"
Cackao memorije, premestao, vadio graficku, proveravao da li je sve dobro pricvrsceno.Zatim sam uradio clear CMOS i proradilo je sve ok.Ali, dok surfujem i ne radim nista posebno temperatura se popne na 80 stepeni iz cista mira. Odmah po podizanju sistema bude nekih 46 a zatim u naredna 2 min se postepeno popne na 80 i tu stoji.Vent radi na nekih 75% i ne moze da je ohladi. Da li neko ima predstavu o cemu se radi?
 
Nisam, samo cistio od cebeta prasine. I to sa kulera koji hladi procesor.Grafiku sam samo izvadio iz slota, skinuo sloj prasine i vratio nazad.
 
proveri da nisi slucajno izvuko dzek od kulera graficke.
 
Vrti on kao da ce da poleti :)
 
Ako ti kartica nije u garanciji, razmontiraj je i ocisti skorelu termalnu pastu sa kulera i procesora grafike.. kupi u nekom pc shopu termalnu pastu i nanesi tanak sloj na graficki procesor.. vrati kuler nazad i ne preteruj sa zatezanjem srafova..

Probaj je i to bi trebalo da resi problem temperature
 
Kupljena je 1.6.2011. Znaci da je u garanciji jos 2,5 meseca. Cudno mi je da je radila dobro i cim sam odradio clear cmos temperatura je skocila za nekih 25-30 stepeni.Aq sat vremena pre toga je sve bilo ok.Zar ne bi malo duze trajao taj proces skakanja temperature. Da li je moguce da je problem do biosa i nekog podesavanja?
 
Probaj je na brzinu na nekom drugom racunaru. ako i dalje dize temp, odnesi je u servis dok je u garanciji.
 
Resenje je bila reinstalacija drajvera. Evo sad radi na 40ak stepeni a vent je na 25%. Hvala svima na pomoci :)
 
Vrlo je moguceda ti kartica overvoltuje , moja stara 5850 je imala taj problem , mogao sam da ga isprovociram kombinacijom GOM plejera flash videa sa neta prije nego igranjem ...
Meni je dizala napon na suludih 1.69 V ...
Isprati sa MSI afterburnerom ...
 
ako si kojim slucajem probao beta drajvere 13.2 oni su krivci za sulude temperature i blesave napone, mada negde sam iskopao da se ti problemi pojavljuju i sa 13.1 drajverima (na 68xx seriji konkretno).
 
super ti si svoj problem resio reinstalacijom drajvera
ali isti problem se desava i kad se ne nanese dobro pasta ili sto je jos gore kad se ne nanese uopste..
Druga stvar - imao sam priliku da mi je stigla 6850 Ati koja se pregrevala i previla greske kad dodje preko 100C
takodje i 7770 OC isti problem.
Resenje je bilo smirglanje nosaca kulera tacnije sam hladnjak maltene na obe karte nije ni dodirivao graficki procesor
te su se veoma brzo pregrevale.
Kad sam osmirglao po 1mm nosace temperature su drasticno pale i bile su hl;adne kao led
a ja naravn0 zadovoljan.
 
Problem se opet vratio po restartovanju racunara upravo sad.Vidim po ventu da je poceo da divlja.Reinstalacijom opet se sve smirilo.Napon je 1.175V, ako sam dobro ocitao.Drajveri su 13.1.
@zzoran
Valjda su dobro stavili jer je radila do sad bez pregrevanja. Jel ima neko predlog sta da radim ako nastavi tako, buduci da je jos 2 meseca u garanciji?
 
U trenutku kad ti digne temperature provjeri da li overvoltuje
 
Raniji drajveri ne popravljaju stvar.
A evo i ss-a.

hw.jpg

Znaci, napon je isti.
 
nosi je na reklamaciju, to je najbolje i zahtevaj zamenu, insistiraj
ma sta ti oni rekli
 
Pre nosenja na reklamaciju ipak je bolje da proveris na drugom kompu, moguce je da je problem u softveru ili necem drugom. Ako se isto ponasa onda nosi na reklamaciju. S obzirom da kazes da nisi nista cackao oko kartice ja bih rekao da je tu problem u necem drugom.
 
Reinatalirao win i sad sve normalno radi.Za sad je ok, al kakve sam srece verovatno ce se nesto desiti 2 dana posle isteka garancije :)
 
Nazad
Vrh Dno