Šta je novo?

6800GS Overclocking

Polako vec implenetiraju depth of field (DOF) u igre, Call of Duty 3 ce imati, Crysis itd. Samo meni nije jasno kako ce to da odrade, jer je jako zeznuto. Hoce li fokus biti na kursoru? Na zadatom cilju??

Lepo je sto to hoce da ubace, ali mislim da je vise nego tesko predvideti koji predmet treba da bude u fokusu... Ovo pozdravljam ali cisto sumnjam da ce biti dobro odradjeno.

Sve u svemu, i dalje sam misljenja da im ti efekti (bloom, HDR) nicemu ne sluzi vec za maskiranje mana...

Sto se tice 3D naocara, to postoji pooodavno. Cak je gx-x ako se ne varam imao 3D cvike. Asus je to furao uz svoje GF4Ti 4800 kartice i to radi. Lupi malo search, vec smo apsolvirali tu temu.
 
Da, pa video sam ja da se prichalo o tome, ali nije mi na kraju bilo jasno jel se misli na one virtualne 3d cvike ili ovo na shta sam ja mislio...
U svakom sluchaju potrazicu opet bas.. :)
I ja se pitam za taj DOF na koju ce foru shljakati, pretpostavljam da ce u pochetku samo filmici u igrama to imati, dok u je u samoj pucnjavi malko nezahvalno..
A shto se tiche nibitora 2.9 nishta od volt moda... Izgleda da je kartica stvarno zashticena od menjanja voltaze u biosu. Mozda postoji neki nachin da se ta zashtita hakne?? :p
 
Evo ja sam pokusao sa Venice @ 2.7 i 6800GS 522/1188 i imam 6370 u 05 ... bez voltoda.
Probacu opet kada dodjem kuci

M
 
@DjoleNS:

pricalo se o svemu i svacemu, a ja sam imao, tj. imam one najobicnije crveno-plave cvike, jeste to 3D ali je veoma zamoran i boje su isprane. Prava stvar su shutter-i (naocare sa dva lcd-a koji propustaju/zaustavljaju svetlo naizmenicno) medjutim to se kod nas tesko nabavi,a i treba monitor sposoban za makar 120hz (jer to kad se gleda kroz shutter-e je zapravo 60hz). PRava stvar su dva projektora, podesena sa polarizacionim filterima i polarizacione naocare (5$, ali su zato projektori "malko" skuplji :D ) i tu sljustis na zid da slika bude recimo 4x3 metra i to je pravi 3D :D

@miha/zero

lep skor, 6800GT je jedva prelazio 6000k (manji klokovi...), medjutim 7600GT (640/1590) daje 7000 :D
 
@miha\zero Ok ti je skor skroz a volt-mod jos niko od nas nije ni uradio a bojim se i nece. Nikome se ne lemi mada nije nikakav problem.
@gx-x Lepa kupovina! 7K je nesto vec ali suvise malo za upgrade, kao sto Falcon rece bez 20% nema nista. Hocu da primetim razliku, da vidim da nisam uludo bacio pare.
@Djole sto se tice HDR... Igra je iz prvog lica! Tj. ti, ja itd. smo ti likovi iz igre... Kapiras? Otkud sad tu kojekakvi efekti? Zar imam junaka koji nosi cvidze ili mozda ipak mlati bandite i cudovista iz kapija zaborava sa kamerom u ruci? Hej, pa nisu ovo Vestice iz Blera, ne zelim HDR zamara mi oci. Ovako mi je prijatnije.
 
meni je super sampling AA sasvim dovoljan napredak, ali ako ne mozes za taj 6800gs da dobijes 180e i da dodas 20e, onda se ne isplati verovatno...
 
Ma ne pada mi na pamet! Platio sam je 230e pre dva meseca. To je 50e bacanja u Dunav a razlika ne vredi 50e. U najludjem slucaju dao bih je za 190 ali slaba vajda. Ne razmisljam o tome uopste. Izgurace jos malo pa cu uzeti 7900GT... Nista manje.
 
Nazad
Vrh Dno