Šta je novo?

6600gt SADA ILI SACEKATI 7600gs obe za AGP slot?

AndrijaR

Slavan
Učlanjen(a)
12.03.2006
Poruke
111
Poena
319
:banana: Pozdrav svima.
Imam ati 9550ge radi na 430/500.Kupljen je prosle godine. Sve igrice do sada koje su izasleQuaqe4,F.E.A.R.,...itd (fps)
sam odigrao i sve je ok.ALI,posto je doslo vreme za apgrejd Graficke koji ce najverivatnije biti i poslednji na ovoj ploci(epox NF2ultra),da li vredi cekati 7600 za agp?
I ima li neko informaciju da li se 6600gt cipovi jos uvek prave i ako se prave do kad ce?Jer mi nije frka ali ne bih hteo da mi se desi-Nema je vise- ne proizvodi se vise.A ako se slucajno zna da li bi kod nas moglo da se desi da do leta jos malo padne cena?Kupio bih novu.

Ostatak konf. 2500+=2.2ghz,1gb ram,280gb hdd,sky star 2,tv-fm kartica,napajanje Lcpower 550w super silent.

Hvala unapred na sugestijama

uzgred asus 6600gt 500/900 13000din=146 jevr.
gigabyte 6600gt 500/1000=14000din=158 jevr

Sta ciniti?
 
I mene zanima,pogledaj masinu u potpisu i ja sam u slicnoj situaciji i mislim da nam je bolje da cekamo 7600GT/GS :wave:
 
Mene jedino brine da kasnije ne izvisimo za kvalitetnu AGP kartu.
Uvek je bolje cekati ALI...

Nase konf. bar jos 3 godine nece biti za penziju=kod mene ce tada ici u dnevnu sobu
za multimedia centar,mozda promenim samo kuciste
 
AndrijaR je napisao(la):
Mene jedino brine da kasnije ne izvisimo za kvalitetnu AGP kartu.
Uvek je bolje cekati ALI...

ne razumem :trust:
:wave:
 
Poslednja izmena:
problem sa AGP verzijam ovih kartica je u tome sto se vrlo lako moze desiti da u opste ne izadju! Zasto? Pouzdano znam da je 'vidija izuzetno veliku kolicinu AGP mostova prodala partnerima za 7800GS i 6800GS (ja ne videh da je kod na nesto pa moguce kupiti ove "premoscene" kartice) i da je zbog nedovoljne portaznje diskutbilno da li ce da narucuje velike ili ikakve kolicine novih mostova u TSMC-u. Mogli ste primetiti da je na trzistu i veliki deficit novih 6600GT u AGP-u... razlog je isti - manjak doticnih mostova! Ja se zaista ne bih uzdao u postojanje i raspolozivost tih kartica za vase planirane upgradeove...
just mine 2 cents!
 
7600GS je pustena valjda sad 22.03. i ovih dana bi valjda trebalo da nichu reviewovi kao pecurke posle kise. Vecina testova koja je do sada prikazana je imala ili 7600GT koji je bio prosto downclockovan na GS frekvencije ili prosto podatke koje im je nvidia dala.
Jedini pravi (?) test koji sam uspeo da vidim je bio na nekom sajtu na francuskom, gde je vec bio dosao XFX 7600GS (500/900 core/mem). Na tom testu se lepo vidi da je 7600GS brzi od 6600GT za nekih 10-20% (u zavisnosti od igre) ako se nista ne ukljucuje; sa max podrzanim AA/AF/itd mu dodju otprilike iste, a negde je u tim modovima 6600GT i malo brzi. 7600GS donosi medjutim feature prednosti tipa hd videa, H.264, itd - ali i manju temperaturu pa je zato pasivno hladjena. Ako se pojavi po istim cenama kao 6600GT (a izgleda da hoce, ovde je XFX vec dosao u par radnji za 149,- ), onda je, barem po ovome do sada iznesenom) bolje uzeti 7600GS. Ali ako neko vec ima 6600GT, upgrade na 7600GS se ne isplati (osim ako je nekome zapelo da ima pasivno hladjenu mm kartu za HTPC).

Edit: ovo je uopsteni komentar koji se odnosi na izaslu PCI-E kartu.
 
Poslednja izmena:
Zar ce uopste biti AGP verzije pomenute kartice?
 
@Nedjo ja planiram da predjem na pci-e,posto jedino sto bih trebao da menjam su ploca i naravno graficka....
:wave:
 
@ kUdtiHaEX bice,bice...barem bi trebalo...
 
@bojsa
Ali-Kod nas se kaze:''Ko ceka taj doceka ALI ima i ovakve verzije-Ko ceka taj izvisi.ili osedi-ostari itd.

Nedjo je u pravu za deficit 6600gt ja proveravam stanje vec nekoliko dana i takvo bas i jeste malo ih ima.I takodje je moguce da uopste ne izadju kod nas ili da budu papirne varijante.KO reskira taj dobija,ali moze i da izgubi.

E sad,ja sam prvo mislio da ostanem na Ati-ju sa X1600pro-agp ali izgleda da ni njih nece uopste biti(kod nas) tako da nisam pametan!!!A kao glavno razlog je bila podrska
za H.264 i AVIVO,a posto sada to isto ima i 6600gt zato se i dvoumim.A inace filmove gledam na tv sa ravnim ekranom na 100Hz i 72cm dijagonale.I s obzirom da sam ranije imao eagle fx 5200 sa kojom je slika bila katastrofa malo sam skeptican prema Nvidiji ali sam imao u planu da kupim Mnoooogo boljeg proizvodjaca i da necu imati taj problem sa Tv-out-om.Pozdrav
 
Zakasnio si decko, 6600GT za AGP nema vise u prodaji.Takodje nema ni x1600pro za AGP.Ja sam jurio poduze vreme i odustao sam tako da sam narucio asus 6600 obican sa 256MB za 110 evra koji danas stize,posto postoji mogucnost da i one nestanu sa trzista.To je trenutno najaca karta za AGP koja moze da se nadje u prodaji mada postoji mogucnost da ja nisam imao srece.Polovne stvari ne volim da kupujem a moglo je da se nadje na oglasima ljudi su prodavali 6600GT za oko 130evra.
 
AndrijaR je napisao(la):
Ostatak konf. 2500+=2.2ghz,1gb ram,280gb hdd,sky star 2,tv-fm kartica,napajanje Lcpower 550w super silent.

Hvala unapred na sugestijama
Sta ciniti?

Moj savet ti je da prodas plocu, proc i grafiku, i uzmes neki Sempron, NF4x plocu i 6600GT PCIE. Barton procesori i NF2 ploce jos uvek mogu jako dobro da se prodaju, plus toga PICE varijanta 6600GT kartice je jeftinija oko 30
 
JoKa je napisao(la):
Moj savet ti je da prodas plocu, proc i grafiku, i uzmes neki Sempron, NF4x plocu i 6600GT PCIE. Barton procesori i NF2 ploce jos uvek mogu jako dobro da se prodaju, plus toga PICE varijanta 6600GT kartice je jeftinija oko 30

Slazem se.... ,)
 
@DOK
Izvini a gde ti zivis?
Ne bih da reklamiram odredjene firme iz Bg-gde mozes da ih kupis odmah
znaci odes u radnju poneses 160 jevr. i nosis kuci graficku sa 3 godine garancije!!!!
Ako ti i dalje nije jasno Posalji privatnu poruku meni i reci cu ti gde da ides i kupis.Ako ti jos nije stigla ta 6600 sa 256 vrlo spore memorije odustani na vreme,napravi se lud
ili sta vec i kupi 6600gt. HVALA NA KOMPLIMENTU-za ono "decko".
Pozdrav svima
 
@Joka
stara Ploca, proc i graf=150 jevr.
Novo Ploca ,proc i graf=400 jevr. da budu priblizne brzine proc
=>mnogo ulaganja za mozda 10-20% preformansi.
Inace hvala na savetu.

Ostacu na NF2 dok god bude imalo smisla a tada sve NOVO.
Zato sam i postavio temu.
Procitaj temu od pocetka.
 
Pojavila se Sapphire X1600Pro u Srbiji.Zar to nikog nije zanimalo?
Vise nemam dilemu vec trilemu.Hahahahaaa.
Ali naginjem ATi-ju jer sam sa 9550 zadovoljan.A rekao bih i da je mnoogo hladnija od
6600gt.A u novim igrama za nijansu i brza
Ako neko ima drugacije informacije neka ih podeli sa nama

Hvala svima koji su se ukljucili u diskusiju.
 
Razlika u ceni?
Ako nije velika mozda bi to bio bolji izbor....
 
Bato cena je ista 158 jevr.,a malo (oko 10-20%) je brza
sa tim da je toliko brza u novijim igrama a u starijim su iste. 12/5 pixel/vertex
a frekfence su 500/800 256 ddr2-moze oc. na 550/850,Bar tako pisu neki koji su testirali.+ima hardversku podrsku za sve nove HD video kodeke.
Ja cu je uzeti samo da stigne u radnju u ponedeljak.
 
Pa jel stigla danas je ponedeljak?
 
Da.Poslali su mi je City expresom(jer idem u Bg tek sledece nedelje a od mojih u Bg niko opet sada ne dolazi) i cekam sutra u podne sa otvorenim kucistem.Neznam kako cu nocas da spavam?Nocas nisam spavao ni 3 sata.Malo se salim malo ozbiljno-za spavanje.

Stigla je danas i kod drugog velikog prodavca hardvera(rekao sam u petak ako je dobiju da me pozovu-pozvali su) u Scg ali je skuplja 2500din i ima garanciju 1 godinu a ovi odakle meni stize daju 2 God. Da ne pominjem imena firmi. sutra prvi utisci.
 
@AndrijaR aj bre bas postuj koje su to firme koje imaju "jace" AGP kartice na lageru....
Pa zar stvaro niste skontali vec jednom da su nase firme lazovi nad lazovima kad se tice lagera, cak i uvoznici narocito od egzotike za agp..! :p
A ako si je vec narucio nadam se da ces dobit to sto si platio ali se kladim da si kupio prvu i zadnju ;)
 
Poslednja izmena:
Ajde molim te posalji mi na pm koja je firma posto ne znam gde da je nadjem.
poz
 
@AndrijaR
Ako може пошаљи и мени на pm име фирме
 
:banana:
@zeljko
nije ni prva ni zadnja prosle nedelje su prodali 6-7 kom
Nisam je platio.Kad mi je donese Citiexpress prvo otvaram paket da vidim kutiju pa tad platim,a i inace idem cesto oko 3xmesecno u Bg pa mogu i da svratim kod njih da ih pitam za zdravlje ako nesto nije u redu.ALI MOMCI SU OK TAKO DA NE VERUJEM DA BI SE BLAMIRALI ZA SICU.
Kod njih A-maze.co.yu
(ako moderator obrise post ja mu se izvinjavam jer nemam nikakvu korist od pisanja imena firme osim da pomognem jos nekome da kupi dobru grafiku)
sam kupio HDD Maxtor Diamondmax 10 200GB sa 16Mb mem.Koga niko u Srbiji nije imao a ni sada ga nema PLUS ZA PATA interfejs.
GARANCIJA JE 3 GOD.za taj hdd.

A jedina Graf. koja se proizvodi u svetu X1600pro je ta Sapphirova sa
256mb ddr2 na 800mhz.
Neki Nemci su je klokovali DO LUDIH 600/900.E sad nece moci svaka tako i pitanje koliko bi trajala ali sa fabrickim AL. kulerom moze ladno 560/830
A ko stavi bolji cooler Cu npr. od XT varij. sigurno ce moci i max izvuci ALI
mislim da nema potrebe Klokovati je tako mnogo jer je i ovako veooma jaka
a,sa svojih 157mil. tranzistora u cipu sigurno ce je jos ubrzati sa novim catalistima i poboljsanjima u driverima koja urade u medjuvemenu.Ja iskreno ocekujem barem jos 30% ubrzanja sa jos bolje optimizovnim driverima.
Kao i u svemu mozda ne bude tako ali se svakako necemo razocarati.

POZDRAV SVIMA-nadam se da sam mnogima pomogao.
 
Sto se tice klokovanja x1600pro:
Mislim da se ne treba nadati velikom o/c-u memorije - sumirajuci razne testove i review-e po netu, doslao sam do nekog proseka od oko 830-860MHz na memoriji (sto procentualno gledano i nije puno, tj. 4-8%), s tim da moram da se delimicno ogradim od ovoga, posto nije licno iskustvo u pitanju.

Za sad je Sapphire jedini proizvodjac x1600pro 256Mb AGP karte (bar ono sto sam ja uspeo da nadjem), ali u celoj prici postoje jos i Connect3D i Club3D koji prave x1600pro karte, ali sa 512Mb memorije (takodje klokovane na 800MHz) s tim da su te karte drasticno skuplje (reda 40-50 evra) i vec prelaze u rang cena oko 200 evra, a neke realne dobiti od 512Mb video memorije jednostavno nema.


Sta reci na kraju? Strpljenje. Ili ne?

P.S. Za koji dan ce biti jos review-a 7600GS-a, a verovatno se sama karta moze ocekivati i u Srbiji (doduse za mesec-dva)... ista stvar kao sa x1600pro... nigde ih nije bilo ni za lek, a sad su se pojavile u ponudi.
 
Poslednja izmena:
@Ostoja
Da, ali sada je situacija da od tržišne premijere AGP x1600pro pa do našeg tržišta imaš maltene razmak od cca 2meseca što je jako pohvalno, pa se isto nadam i za 7600GS

@AndrijaR
tvoj thread gubi smisao nabavkom x1600pro, pa predlažem da kreneš u nov obzirom da ti je kartica takoreći pred vratima, ili da daš predlog modovima da promene naslov teme.

Da ne bude zabuna kao da sam neki savetodavac, mene jako interesuju utisci o x1600pro i već visim dva dana po netu vagajući review-e pa mi treba nešto više informacija iz prve ruke
 
Poslednja izmena:
Pa :banana: vozd je stigao
Stigla je karta.Kao sto smo se dogovorili jeste Sapphire X1600pro sa 256Mb ddr2 sa latencom 2.5ns. Temp. je u full load do 68 step.
a u idle 53 step.Moze lagano da se oc ali nema neke potrebe .ja sam sada isao na 510/820 i nista se ne menja.
Kad je proc 3200+ ima 10% vise snage u odnosu na 2500+(naravno Athlon XP sa Barton jezgrom).
U principu sam prezadovoljan.Izvadio sam 9550ge i uboo X1600pro i dobio 3Xjacu grafiku.
E,veceras probam kodiranje iz dvd=>divx i obratno.
Iskreno mislim da ce ovo biti poslednja graf za AGP koja ce imati razumnu cenu i perf.ALI uvek treba ostaviti mesta za IZNENADJENJA.
Pozdrav svima.
 
Mene samo zanima kako se karta snalazi u Oblivion-u,posto sam toliko prolupao za njim da sam morao moju kartu privremeno da menjam sa ortakovim 6800LE modovanim u 6800GT,poz.

BTW,cestitam na kupovini i neka te dobro sluzi.... :cigar:
 
Poslednja izmena:
AndrijaR je napisao(la):
Pa :banana: vozd je stigao
Stigla je karta.Kao sto smo se dogovorili jeste Sapphire X1600pro sa 256Mb ddr2 sa latencom 2.5ns. Temp. je u full load do 68 step.
a u idle 53 step.
Aaa, sad je meni jasno zasto si me u PM-u pitao za "latence"! Prvo, kaze se "latencIJE", a drugo to 2.5ns nije latencija! Zato ti i nisam mogao precizno odgovoriti, jerbo si me zbunio. LM, svaka cast na kupovini! Koliko si platio? Sto se nisi otvorio za 7800GS, koji je da budemo iskreni najboljai najbrza AGP graficka kartica, slobodno se moze reci IKADA! ;)
 
Pa sa srećom i uživanjem...

Što se tiče temperatura na x1600pro čini mi se da je kompletan sklop hladnjaka totalno pogrešno dizajniran i da su mem. čipovi goli sa gornje strane, tj. ničim se ne hlade. Da li neko zna koji bi hladnjak pasovao na dotičnu kartu? Da li prelazi u susedni slot?
 
Nazad
Vrh Dno