Šta je novo?

5750

nikola123

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2010
Poruke
59
Poena
159
Kako sam nov u overclockovajnju zanima me jedna stvar. Naime zanima me da li sam dobio dovoljno na clocku ili sam mogao i vise. I u testiranju uzeo sam dirt2. Igrao sam 3 sata i nije bilo nikakvih bugova. Temperatura je negde oko 70c u full loadu. Pa me zanima misljenje nekog strucnijeg od mene. Hvala.
 

Prilozi

  • fd.gif
    fd.gif
    17.7 KB · Pregleda: 78
pa jel mozes jos memoriju..g? pu je ok...
 
Moze to jos ihahaj... mozes opusteno na 870/1300

ovo je verzija sa 512 mb. I ovo su maksimalne mogucnosti koje mi pokazuje msi afterburner. Pa reko jel moze jos i jel ima veze verzija zato sto je 512 mb. Jer kada sam kupovao rekli su mi da 1gb na ovoj kartici i nije bitan.
 
E nemam pojma da li ima veze, mada verovatno ima... koju rezoluciju imas? Ako nije neki veliki monitor, isto ti je potpuno, ali kod velike rezolucije, bolja je 1gb.
 
Monitor je 19". Tako da nije mnogo veliki. Nego mene buni to sto mi msi aftherburner pokazuje da su ovo najvece vrednosti. A meni temperatura u bfcb2 60c.
 
Da bi omogucio dalji overklok, potrebno je da u folderu u koji ti je instaliran msi afterburner, otvoris fajl pod nazivom: MSIafterburner.cfg preko notepad-a, i promenis: EnableUnofficialOverclocking = 1
 
Moja 5750 je isla na 900/1200Mhz za svaki dan, memorija slabije, mogla je i do 1240 ali nsiam io siguran dal je 100% stabilna...

Zavisi od primerka stvarno, ali obicno se solidno klokuju.
 
Mojoj je max 930/1360
ne znam da li memorija moze jos malo...

@TheBear, jel ok ako karticu stavim za svaki dan 870/1300 i da obelezim da je overklokuje po paljenju kompa...
posto mi temp nisu nesto vece, pa nek stoji, a?
 
Nazad
Vrh Dno