Šta je novo?

Šta sve Apple nije uradio, a planirao je…

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
66,023
Poena
1,385
Apple-iPhone-ulazi-u-eru-2-nm-procesora.webp


Šta sve Apple nije uradio, a planirao je…​


Apple je tokom proteklih godina postao jedna od najmoćnijih kompanija, a sad kad odlazi Tim Kuk pogledajmo šta Apple nije uradio do kraja…

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/biznis/sta-sve-apple-nije-uradio-a-planirao-je/
 
Nije bio vizionar Džobsovog kalibra, ali je uspeo da iza sebe ostavi kompaniju koja vredi više nego što je vredela kad ju je preuzeo, što je na kraju i najvažnije akcionarima.
 
Ajde da vam rešim ovo, Apple je uradio ono što se lako kopira, ne traži puno R&D, ne postoji ni jedan proizvod Apple-a koji nije kopirao neke postojeće proizvode. Ali su majstori marketinga i da vam predstave da su oni to prvi smislili i da u njihovoj izvedbi to vredi barem 2x više da platite.

Zato nisu uspeli u AI, traži milijarde ravoja, ekrani su Samsung, arhitektura je ARM, OS je *nix klon, miš i prozore su uveli 80-ih kada su videli kako to izgleda u laboratorijama, tablet, mp3 player i touch screen smart phone su postojali i pre njihove izvedbe. A PC računari su anti teza apple uređajima, sve ono što PC treba da bude (otvorena arhitektura, nadogradnja, itd.) Apple nije.

Oni su skontali da većina ljudi nema blage veze šta kupuje i da im lepo upakovan marketing znači više nego feature, čak će vas ubediti da je to za vaše dobro što nemate X, Y, Z.

Naravno to nisu generalno loši proizvodi i pogađaju potrebe prosečnog kupca, ali IMHO po ceni koja je bar 100% viša od realne za taj feature set.
 
Nazad
Vrh Dno