Šta je novo?

4tb eksterni, eventualno 3tb uz dobru preporuku

bojan23

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2008
Poruke
150
Poena
319
kupio bih wd my book 4tb ili wd elements 3tb? ima li ko kakva iskustva sa 4tb wd my book. do sada sam koristio wd elements od 2-3tb. imam ih sveukupno 5 komada, 4x2tb iz 2010 i jedan od 3tb iz 2013. svi za sad rade bez greske, ali zbog nedostatka prostora odlucio sam da pocnem da ih penzionisem polako. prvo ove od 2tb naravno, oni rade bez prekida vec 4 godine, pa mislim da je doslo vreme da se odmore...
 
Ne mogu da ti pomognem u vezi konkretnog modela ali evo jedna tema za razmisljanje.
Ne znam u kom scenariju koristis te diskove posto nisu bas prenosivi :) Ako ih koristis za eksterni backup/storage i generalno ne moras da ih pomeras sa jednog mesta na drugo kupi recimo neki intel based qnap (ili neki drugi nas) sa sest ili osam mesta za diskove, gurni u njega 6 ili 8 x 4TB wd red u raid 5 ili 6 i to je to. Ne moras sva mesta za diskove da popunis mozes kasnije da dodajes diskove u postojeci raid niz. Za nesto vecu sigurnost (po ceni manjeg kapaciteta) mozes da ides na varijantu raid 1+0.
Doduse cena je nesto jaca ali dobijas dobar storage server (daleko bolji od My Book varijante) i bar nekakvu vrstu redudantnosti a imaces i prostora na pretek.
Jedina mana je nesto veca startna cena (ali na duze staze se isplati) i uredjaj nije prenosiv sa jedne lokacije na drugu.
Just my 2 cents.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno