Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Probao sam na mestu gde imam pun signal 4G mreze i nece. Kao sto sam rekao, u I9505 normalno radi, dok npr u Note 4 na istom (i bilo kom drugom mestu) nece da se nakaci na 4G.
Pa opet se vraćamo na onu foru gde qualcomm čipovi rade dobro, a Samsung Exynos ima neki problem sa Telenor karticama.
 
Jel neki od operatera postavio 4G mapu pokrivenosti

Jel se moze naci bilo kakav spisak po zonama pokrivenosti?
 
Tek sad vidim - ja gledao u delu gde su vesti, a oni na mala vrata dodali ovo :)


* Internet saobraćaj uključen u mesečnu naknadu dostupan vam je po maksimalnoj brzini protoka u mt:s mreži (do 105/35 Mb/s za Miks XL, Miks XXL, Super i Super Plus tarifu, odnosno do 42/5.7 Mb/s za ostale tarife). Kada iskoristite MB iz naknade imate mogućnost da do kraja meseca besplatno koristite Internet, sa smanjenom brzinom protoka do 64/32 Kb/s.
 
Ali ja mislim da ovo ima samo kod nas :) LTE na brzini DO 64/32 Kb/s :D Steta sto nemam mts-ov veci paket pa da odradim speed test nakon potrosenih megabajta.Do tada ziveo VIP :) Za 396 din mesecno em imam 4G,em neogranicene sms ka svima,1500 MB mesecno extra :)
 
Nas u Bosni odra "bratski" Lelekom Srbije. Ja sam kontao njihivom kupovinom da ce cijene biti priblizno iste.

Placam 15eura mjesecno pretplatu, 1GB neta, 100 SMS i 60 minuta poziva. [emoji33] Te poruke nikad i ne koristim. Tuga, jad i cemer.
 
Poslednja izmena:
Barem te VIP ne forsira da moras placati skoro 1000 najmanji paket ;)
 
placace ti vi tu brzinu uskoro. lte brzine ce naplacivati. lte, a narocito lte-a nude ogromne brzine(pogledajte specifikacije qualcomm cipova, 810ka kategorija 9, 450Mbps) , zar mislite da je uvodjenje lte u evropi jeftino i pored poplave kineske telekominikacione opreme. plus upgrade i povecanje kapaciteta prenosne opreme.ulagali su dosta u sve evolucije 3g mreza. mada kod nas nisu pustili lte na 800(band 20, nije jos slobodan) ,vec 1800mhz(band 3) sa samo 10mhz kanalom(vip je dobio veci channel bandwidth) usa je pojurila ka lte zbog njihovog nasledja cdma mreza.
 
Nas u Bosni odra "bratski" Lelekom Srbije. Ja sam kontao njihivom kupovinom da ce cijene biti priblizno iste.

Placam 15eura mjesecno pretplatu, 1GB neta, 100 SMS i 60 minuta poziva. [emoji33] Te poruke nikad i ne koristim. Tuga, jad i cemer.
Potpisujem.
Povremeno (kad sam tamo) koristim m:tel pre paid. To je horor od nestabilnosti i dranja sa cenama. Da ne pominjem što čim zamakneš iza prvog brda nestaje 3G.
 
Jel' ko zamenio Telenorovu karticu u NS? U subotu sam probao po centru, nije baš radilo.
 
zamenio u ns i rsdi lepo po centru gde sam probao. oko katedrale, modene, pozorisni trg..
 
Ne znam da li je neko pomenuo ovde ali videh danas na mts sajtu da su poceli zamenu za USIM i za Box pakete. Sutra idem da menjam pa javljam utiske.
 
Znaci VIP razbija, sramota za Telenor a MTS je bruka odavno poznata... Cat3 je limitiran na 100/50mb sto uopste nije naivno :)
 
Što, mts ima najbolje brzine prema rezultatima?
Limit je na 105 Mb/s...
 
Znaci VIP razbija, sramota za Telenor a MTS je bruka odavno poznata... Cat3 je limitiran na 100/50mb sto uopste nije naivno :)

I jos imaju free net (vjerovatno do daljnjeg). U telenoru sam svukao 1.5GB iz paketa na par speedtestova. :d
 
speedtest mi je skinuo 2gb za 4 puta sto sam testirao i sada sam istrosio sve mb..tj ostalo mi je jos 1gb jer su kao castili 1gb ko zameni karticu...cinjenica je da nije nesto bog zna sta brze a da je neta premalo
 
:D meni je za 2 ili 3 testa skinuo oko 600mb, cudio sam se ;)
Izgleda su nam dali taj gb da odradimo par speed testa :D
 
Dokupite net dodatke i nastavite sa speed testovima kad bas volite :d
 
Novi paket izasao u Telenoru: Plati i Surfuj LTE :D
 
Koja poenta je sa tim velikim brzinama kada se gigabajti dele na kasicicu? :)
 
I ja ne kapiram, tek je stiglo i da sada naprave neke promocije i malo se otvore ka postojecim korisnicima, oni odlucili po 1gb 2 meseca za dj.... A to sprzis sa par speed testa.
 
Poslednja izmena:
Hocete ikada prestati da postavljate to bezvezno pitanje? :)
Mobilni internet ne sluzi da se torentuje,nego za surf,ja sa 1gb glat izguram mesec,ali ne radim speedtestove svaki dan. :)
I po meni mnogo vaznija stavka od velike down/up brzine je mali ping.
 
Vremena i potrebe se menjaju, padne i koji torrent od par stotina MB, tako da tvoje potrebe nisu univerzalne.. ;)



Hocu moje neisskoriscene mb da prenesem u sledeci mesec! Pisem telenoru opomenu :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno