Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Uvek bilo i bice, vodeni tokovi su besplatni prenosnici signala:)
 
Trebalo bi da za neki dan odem do Niša. Javljam ukoliko pronađem telenorov 4G tamo (onaj ruter što su postavili), a sto prema mapi najbolji signal ima baš nasred Nišave :)
 
Potvrđujem da je problem sa prelaskom sa LTE na 2G u Telenoru rešen. Ponovo su mi flešnuli karticu i sve radi savršeno. Samsung je u pitanju. Neki kažu da je s njim bio problem...
 
Turili je u čitač/pisač kartica i promenili parametre :D
 
Od danas opet dele uSIM kartice i za BOX pakete. Navali narode dok se opet nisu predomislili :d
 
A za manje tarife ?
 
Koliko vidim na sajtu, samo su vratili box pakete kako je prvobitno i bilo receno.
 
Ortak jedva preko veze iscupao broj iz boksa, kaze sloboda paketa nema cenu :d
 
Za sve mreze proxy i samo to, i i ubrzace net. 20mps je malo za 4g.
A Danilo je postavljao uputstva.
 
Sa G2 sam imao mali problem, nije hteo da prihvati novi apn koji sam kreirao, tako da sam digao ruke, stock je, udara 40mbit down, a up još nisam sredio, nemam ga.
 
Теленор додао 1ГБ протока за овај месец... А кажу биће и следећег
 
804cbbafbfa63ebd8e18d63f21b8ffe7.png




Hehe :D Nije spam poruka :)
574ecdd2728ccd6e9b909ce94d7d50e1.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li se zna kad će Telenor da skine ograničenje brzine od 50Mbit?
 
Dejane, bre, smanji taj paket na trecinu, i uzmi Net dodatke :)
 
Viber i Skype me upropastio, zapostavljam minute i mb u paketu :D Moram tako do septembra, ugovor ...
 
Ti si moj dokazni materijal za Telenor temu od sada :D
 
Da li taj 1GB koji daju vazi samo za LTE mrezu, ili se trosi i za 3G?
I da li to dobijaju svi koji predju na 4G karticu ili samo oni koji kupe 4G telefon kod njih?
 
Poslednja izmena:
trosi se kao i ostatak megabajta iz paketa, u 2g, 3g i 4g mrezi. oni koji uzmu samo 4g karticu, bez telefona u telenoru, dobijaju tekuci i naredni mesec po 1gb. ovo je iz mog iskustva. da li su svi dobili ovaj 1gb koji su uzeli 4g karticu, nisam siguran.
 
Mislim da su dobili samo postpaid korisnici, izgleda je ta akcija od ovog meseca pocela posto sam ja uzeo tu kartucu pre mesec dana, cak i nisam imao 4g signal u BGu, tek od juce posle poruke kod skupstine Srbije hvatam, tj fon i to neka slaba konekcija za 4g, 22 download/5 mb upload ..
 
Važi naravno samo za postpaid i tih 1GB se odnosi na celokupan internet saobraćaj, nebitno da li je 2G/3G/4G. Ko god da je uzeo tj zamenio svoju karticu za 4G kvalifikovan je za ovu 1+1GB promociju. Ako mu nije aktivirano neka zove 063/9000.

Ko kupi i 4G telefon on ima po 1GB dodatno do kraja godine.
 
Poslednja izmena:
A posto tih 1gb im ostaje kao dodatak od 2016god molim vas obratite paznju, da vas racun ne iznenadi posle dolaska Deda Mrazice ;)
 
Svaka čast Telenoru za ovakav potez.

Cenim da će sada MTS da smanji sve megabajte po paketima,jer kako su krenuli sa pilićarskim forama ne bi me ništa iznenadilo.

Nažalost mislim da je Telenora naterala muka na ovaj potez je je narod generalno totalno nezainteresovan za 4G,menjanje kartica i tome slično.Mislim da su samo članovi ovog i možda još jednog foruma čekali dolazak 4G tehnologije.
 
Poslednja izmena:
Cenim da će još da smanjuju,nije im to dovoljno da što više korisnika odvrate od LTE-a, jer im se mreža i ovako raspada.Ako nastave takvom politikom ima da me nema kod njih.Pokrivenost 3g mreže u Beogradu je katastrofalna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno