Šta je novo?

3GB (2GB Usable)

jole99

Cenjen
Učlanjen(a)
05.11.2013
Poruke
164
Poena
169
Imam 3 gb rama, ali u control panelu pise da je samo 2 usable. Os je windows 7 ultimate 64bit-a. Imao sam i 4gb ali je opet isto pisalo (4gb, 2gb usable). Gledao sam na internetu fixove ali mi nista nije pomoglo...
 
Ne mogu nigde da nadjem tu opciju, maticna je GIGABYTE P31-DS3L.
 
Ta ploca ima P31 chipset, i taj cipset ima ogranicenja i to sledeca.
Moze samo 2 ili 4 slota da popunis, stim ako su samo dve memorije ne popunjavati
oba mesta istog kanala (znaci mogu slot 1 i 3 ili 2 i 4)
Sa 4 modula memorije moraju biti dvostrane ( memoriski cipovi sa obadve strane)
Inace moze doci do pogresnog ocitavanja ili rada.
Moras da nabavis jos jednu (dvostranu) memoriju ili da ostavis samo dve u slotu 1 i 3.
Vidim da chipset ima jos ogranicenja vezanih za FSB procesora i rada memorija.
 
Poslednja izmena:
Tebi je spaljen jedan slot?
E ovako mogu da se konbinuju a da ne budu dve na istom kanalu.
1-3, 2-3, 1-4, 2-4.
 
Poslednja izmena:
Sve 3 plocice su DS, kaze mi cale da smo imali i cetvrtu plocicu DS, ali je i tada pisalo 4gb, 2gb usable, procitao sam sada na nekom forumu da je covek imao isti problem i da je morao da kupi 1 DS i 2 SS da bi mu radilo ili sve 4 plocice SS. Tako da pre bih rekao da sve moraju biti SS a ne DS posto sam ja vec imao 4 DS :/
 
Sad ja malo da se pravim pametan :p prodaš taj krš od ploče koji vredi cirka 1000 do 2000din i kupiš drugu za iste pare samo neku kršteniju star je to hardver ima 775 ploča kolko hoćeš i rešiš lagano problem.
Naravno pre toga snimi nov bios i iščačkaj šta možeš sa mem slotovima ali ako neće ovo gore je fino rešenje :smoke::wave:
 
Nazad
Vrh Dno