Šta je novo?

3dsmax konsultacije

  • Začetnik teme Začetnik teme Laza
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Laza

Čuven
Učlanjen(a)
05.09.2001
Poruke
4,689
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz & Thermaltake Toughair 510
Matična ploča
AM5 Gigabyte B650M AORUS ELITE AX DP/M.2/DDR5
RAM
DDR5 32GB 5200MHz Kingston Fury Beast 2x16GB
GPU
MSI Radeon RX 5700 XT, 8GB, 256-bit, RX 5700 XT MECH OC 8G
Storage
M.2 NVME 1TB AData 5000MBs/4200MBs
PSU
Be Quiet Pure Power 12 M750W BN343 Gold Modular
Kućište
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Monitor
IIYAMA ProLite 27, ULTRA SLIM LINE, WQHD, IPS, 5ms, FreeSync, Zvučnici, XUB2792QSU-B1
Miš & tastatura
LOGITECH MK470
Pristup internetu
  1. Optički internet
Hteo bih u 3dsmaxu da napravim scenu u kojoj auto prolazi preko bare. Auto je 70% nacrtan, problem ostaje voda koju rasprskuju točkovi. To bih rešio preko Super Spray Particle System-a. Sa tim dobijam željeni efekat (videti sliku), ali sa dva problema
1. emiter je tačka, a ja bih hteo da bude šire, da bara pršti malo većom dužinom
2. hteo bih da gravitacija deluje na vodu koja se rasprskala, odnosno da posle uzleta, kapljice imaju pad

Znam da mnogo hoću, ali nisam uspeo da dobijem željeni efekat igrajući se sa opcijama, jer ih ima mnogo, a siguran sam da se ovo može postići.
Ako znate neki bolji način ili savete oko modifikacije ovog, ne ustručavajte se.

Hvala unapred.
 
Ocekujes sasvim izvodljive stvari ...

Particle sistemu binduj Gravity efekat, pa se igraj sa parametrima...
Ako hoces da ti particli odskacu na vodu primeni deflector i opet se malo poigraj sa parametrima.
Da bi ti se particli rasprotinjali po vecoj povrsini moraces da koristis pArray sistem i da preko mesh selecta odredis na kom delu povrsine ce ti particli pocinjati ...
 
Ucinio i radi. Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno