Šta je novo?

2x4 bay ili 1x8bay NAS

slobodni

Cenjen
Učlanjen(a)
06.07.2012
Poruke
50
Poena
160
Pozdrav, pokusao sam da pronadjem slicnu diskusiju ali nisam uspeo. Izvinjavam se unapred moderatorima ako sam nesto propustio.
Naime, u potrazi sam za resenjem sa 8 diskova u NAS uredjaju. Ono sto me zanima je, ukoliko je neko imao iskustva, da li je bolje uzeti dva uredjaja po 4 diska ili jedan od 8.
U principu, gledam npr synology DS423+ sa 4 diska i recimo DS1821+ sa 8 diskova. Kapiram da 1821+ ima malo jaci hardver, ali opet ne nesto znacajnije bitno. Cenovno su tu negde, cak mi dva DS423+ izadju i nesto jeftinije nego jedan 1821+. Razmatram 2x4 umesto 1x8 cisto zbog toga da ako ode elektronika samog NAS-a, otislo mi je offline svih 8 diskova a ako strada 1x4, drugi 1x4 ce ostati offline.

Ima li ko slicna iskustva ili savet, predlog...?
 
Logika ti je na mestu, i ja msilim da je bolja opcija 2x4bay, nego 1x8bay NAS.
Imaj samo u vidi da Synology "bije glas" da im je bolji softver, a lošiji hardver, za razliku od QNAP-a, kod koga je kontra.
 
Pa ti sam znas najbolje da li ti je bitna redundansa na nivou samog NAS-a ili nije. Tu ti mi ne mozemo pomoci :)
Odgovori sebi na pitanje da li mozes da dozvolis sebi cekanje da zamenis NAS u garantnom roku ukoliko crkne?

Ukoliko ne mozes, razmisli kako mislis da repliciras podatke sa jednog na drugi i koliko sebi mozes da dozvolis da ti kopija na drugom bude starija od glavne.

Ukoliko ni to ne mozes da dozvolis, onda dual controller NAS i SAS diskovi...ali to kosta barem kao omanji auto
 
Nazad
Vrh Dno