Šta je novo?

2x 22" (sta mislite o tome...?)

  • Začetnik teme vux90
  • Datum pokretanja
V

vux90

Guest
posedujem LG 222WS, i mogu reci da sam prezadovoljan monitorom, ali vec duze vreme moj problem je nedostatak radnog prostora, koji bi zeleo da nadoknadim kupovinom jos jednog istog...

tako da me zanima vase misllenje u tome?? jer to po vama bacanje para, ili ne...??

pozzz :):):)
 
Pazi onda bi ti ukupna rezolucija bila 3360x1050 piksela a ja nisam siguran da to ta karta koju sada imash uopshte mozhe da prikazhe, vec bi ti trebalo neshto znatno jache.
A bacanje para je relativan pojam, ono shto tebi mozhda treba i iziskuje troshenje novca ce nekom drugom delovati kao bacanje para. Sve zavisi chime se bavish.
 
Pazi onda bi ti ukupna rezolucija bila 3360x1050 piksela a ja nisam siguran da to ta karta koju sada imash uopshte mozhe da prikazhe, vec bi ti trebalo neshto znatno jache.

Pretpostavljam da nisi probao da ukljucis opciju extended display. To bi trebalo bilo koja kartica da moze da prikaze, samo da ima dva izlaza za monitor. Ja se upravo zezam sa jednim monitorom i TVom. Isti je slucaj sa 2 monitora, samo bolje :)
 
Sve zavisi kako planiras da organizujes prostor, ali multimonitor konfiguracije su odlicne za rad, i vrlo je tesko vratiti se na jedan monitor kada se naviknes.
 
Multimonitor konfe su super za rad. Ja upravo koristim LG 222WS sa dodatkom lg 194wt koji mi je naleteo u nekoj kompenzaciji. Ako pare nisu problem svakako kupuj... Samo budi oprezan posle je jako tesko vratiti se na jedan monitor... :)
 
ja nikako da prdam svoj samsung 930bf pa se mislim da ga uparim sa 22inc-nim... ali mrzi me da reorganizujem radni sto pa se jos mislim...
 
Nekako mi se čini da je bolje koristiti jedan 24" ekran... Ko zna... Neko možda voli da ima dva i više ekrana... :)
 
Brena je Brena, ali dvaput je dvaput :)
 
ja radim u sledecoj varijanti, u Extended mode-u -

LG225WS + Prestigio 15.4" wide, i sasvim mi je dovoljno, i za Photoshop, i za Visaul studio + editori, dodatci, notepad++ i ostalo. ima sada wide 17ica za nenormalno male novce, oko 100 evra
 
Meni na 2 monitora najjace sto mogu na jednom da pustim neki film, a da na drugom komotno radim u CAD-u, ili kada radim nesto komplikovanije, program za statiku ili excell na jednom, a CAD na drugom... Ma kupuj, samo kao sto kazu ljudi posle je uzasno tesko vratiti se na 1 monitor...

Desava mi se ponekad kad radim na tudjim masinama da mis jednostavno krene desno, oce da poskoci na monitor koga nema :D
 
Pazi onda bi ti ukupna rezolucija bila 3360x1050 piksela a ja nisam siguran da to ta karta koju sada imash uopshte mozhe da prikazhe, vec bi ti trebalo neshto znatno jache.

Odakle ti ta genijalna ideja? Da li si ikad igde video karticu koja ne moze da prikaze izlaz na 2 monitora, a da ima izlaz za dva monitora? Pa meni su radila dva komada na najgoroj integrusi jedan na DVI a jedan na VGA!
 
Poslednja izmena:
Prelep je to osecaj, jednom sam koristio devojcin monitor kao dodatni, na kraju je doslo do male svadje kad sam trebao da joj vratim isti.
 
Meni je bilo cudno prvih 10 minuta...
Sedeo sam pre pola godine kod druga koji ima 19" + 17", znaci za rad u Cubase/Nuendo dusu dalo...Cim mi naleti neki 12/15" TFT moram uzeti, samo ne znam kako cu to bosti na ovu karticu :(
 
Meni na 2 monitora najjace sto mogu na jednom da pustim neki film, a da na drugom komotno radim u CAD-u, ili kada radim nesto komplikovanije, program za statiku ili excell na jednom, a CAD na drugom... Ma kupuj, samo kao sto kazu ljudi posle je uzasno tesko vratiti se na 1 monitor...

Desava mi se ponekad kad radim na tudjim masinama da mis jednostavno krene desno, oce da poskoci na monitor koga nema :D

pa kako u isto vrijeme gledaš film i radiš u CADu :banana:
 
Nazad
Vrh Dno