Šta je novo?

Periferni uređaji 27" monitor do 350e

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
Koji monitor uzeti za ovaj budzet?

Samo IPS panel gledam.

Dvoumim se izmedju usb-c 2k varijante ili 4k varijante bez usb-c.

Da li imate preporuku za obe varijante?
 
Poslednja izmena:
I mene interesuje ova dijagonala (eventualno 30") za tu neku cenu do 350e.

Panel mi nije bitan, ali brz odziv i bar 120hz jeste. 2k rezolucija i 16:10 odnos takođe poželjni, kao i ugrađeni zvučnici...nisam dugo pratio tržište monitora, ne znam da li uopšte može da se nađu te specifikacije za do 350e?!

Unapred zahvalan na predlozima i sugestijama.
 
Ja sam uzeo LG 27GN800-B za 45000din. Ono što mi se dopalo je cena, zapravo ovo je jedan od retkih monitora dobrih karakteristika za koji je kod nas cena slična kao u inostranstvu. Njegov "stariji brat" 27GN850-B kod nas košta 26 hiljada više iako je u inostranstvu skuplji za 50 dolara od ovog modela. Jedina mana ovog modela je stalak, postoji samo podešavanje nagiba i ništa više. Ali s obzirom da meni monitor stoji na dovoljnoj visini nemam potrebe za boljim stalkom. Ali kada bih imao potrebu da ga dignem, radije bi kupio poseban VESA mount nego dao 26 hiljada više za sličan monitor sa boljim stalkom.
 
Jeste IPS, iz sećanja sam mislio da je VA. Pazi, ja polovan monitor koji je relativno nov ne bi uzimao. Zašto bi ga neko uopšte prodavao? Možda pored ogrebotina ima i pokoji mrtav/zaglavljen piksel koji te može dovesti do ludila. Ja sam imao takvu jednu situaciju i ne bih voleo da se ponovi. Naručiš online neki monitor razumne cene (da nije napumpana kod nas), testiraš ga maksimalno 10 dana i vratiš ako ti ne odgovara. Tako sam barem ja uradio.
 
Jeste IPS, iz sećanja sam mislio da je VA. Pazi, ja polovan monitor koji je relativno nov ne bi uzimao. Zašto bi ga neko uopšte prodavao? Možda pored ogrebotina ima i pokoji mrtav/zaglavljen piksel koji te može dovesti do ludila. Ja sam imao takvu jednu situaciju i ne bih voleo da se ponovi. Naručiš online neki monitor razumne cene (da nije napumpana kod nas), testiraš ga maksimalno 10 dana i vratiš ako ti ne odgovara. Tako sam barem ja uradio.
Vidi nisam baš toliko laik, probijanje i pixele bi proverio instant, kao i šrafove pozadi/ispod da li su odvrtani (što implicira da je nešto popravljano/budženo, jel). Tehnički, ja sam takve sreće da je veća šansa da ću da dobijem uređaj sa mrtvim pixelom nego bez (u više navrata dokazano)...zato bi i uzeo pre polovno gde sam siguran da istih nema. E sad nije loša ni ova online ideja, tu znam da sam čitao da imaš 14 dana da vratiš ukoliko nešto ne odgovara samo ne znam kako to u praksi funkcioniše (nosiš lično nazad u prodavnicu, tražiš pare ili šalješ i sl)?

U slučaju baš ovog oglasa koji sam naveo, gotovo sam siguran da čovek švera monitore od preko, pa shodno tome više je u pitanju (dobra) zarada nego neki defekt, ali nikad se ne zna.
 
Nazad
Vrh Dno