Šta je novo?

Hardver 27' 1440p 144+hz IPS monitor do 350e

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

PayC

Poznat
Učlanjen(a)
19.07.2020
Poruke
21
Poena
35
Pozdrav. Da li neko ima preporuku za monitor iz naslova? Svi monitori koje sam licno ispratio(a da su na glasu) ili nisu na stanju, ili im je cena besmislena. Šta je trenutno best buy za ovaj budžet? Dolaze i mađari u obzir.
 
Do 350€ probaj 27GN850 da nađeš. Ne znam ima li nešto bolje.
 
Kod Mađara: Acer Nitro XV272UKVbmiiprzx ili LG 27GR75Q-B
Kod nas stvarno nemaš neki izbor za te pare...Iiyama GB2770QSU (koji je odličan ali videh žalbe da razvija nekakav burn-in efekat, lutrija je), AOC Agon AG275QX (mislim da je Nano IPS panel) ili Gigabyte G27Q (pristojan ali meh odziv na 60 Hz)
 
Malo upadam ali LG politika losih piksela je uzas.
1) da li su i drugi proizvodjaci takvi?
2) kona sansa je da se ubode primerak sa losim pikselima?
 
Znaci monitor se kupuje u Srbiji legalno online. Hvala.
 
Ili probaš na licu mesta.
 
Po meni bolje online, ja sam tako probao sigurno 3,4 komada, najbolje podesis sve po tvom ukusu i vidis dal ima neku falinku, pixeli, glow, bleed.
 
Hvala svima na preporukama, sve sam uzeo u obzir. Naiđoh i na ovaj model:

ACER Nitro XV272UKV​


Izgleda solidno, a uklopiće se i u budžet. Šta mislite?
 
Ako je to Acer Nitro XV272U KVbmiiprzx - uzimaj ga ako ti je u okviru budzeta . U svakom slucaju kupi ga ONLINE, dobro istestiraj
i ako nema anomalija - odlicno.
 
Htjedoh da predložim Dell S2721DGF koji se mogao naći za oko 400e ali vidim da mu je iz nekog razloga cijena pošla gore iha-ha. Imam ga već dvije godine i zadovoljan sam skroz, inače iz nekog mog iskustva Dell ima najbolju kontrolu kvaliteta pa je i šansa sa panel lutrijom najveća.
 
Kada kažeš online, na šta tačno misliš? Našao sam ga kod Mađara, za ispod 350e. Je l i to online, ili misliš na online kupovinu u nekoj domaćoj radnji?

Monitor je bolje kupiti u domaćoj radnji i to isključivo online. Ako ima mrtve piksele, ili ako negde probija, da može da se vrati u roku od 14 dana. Može i iz Mađarske da se naruči, ali sumnjam da će Mađari da gledaju na navedeno.
 
Monitor je bolje kupiti u domaćoj radnji i to isključivo online. Ako ima mrtve piksele, ili ako negde probija, da može da se vrati u roku od 14 dana. Može i iz Mađarske da se naruči, ali sumnjam da će Mađari da gledaju na navedeno.
Hm, i meni se čini sigurnije da kupim kod nas, naravno. Mada čuo sam dosta priča kako su veće šanse da Mađari uvaže garanciju nego ovi naši. Takođe sam čuo i da su provereni preprodavci vrlo ažurni, i da uglavnom reše problem ukoliko do njega dođe.

Svakako, ja ovaj Acer ne mogu da nađem nigde u našim radnjama. Bio je dostupan po vrlo solidnoj ceni ali se nažalost svuda rasprodao. M27Q nema ni kod Mađara. Ako neko ima neki link, bio bih mu zahvalan naravno.

Iz tog razloga bih poručio od Mađara.
 
To ili u radnji da ga otvore i upale i proveris na licu mesta.

Obično treba da prođe par dana da se primeti probijanje.

Hm, i meni se čini sigurnije da kupim kod nas, naravno. Mada čuo sam dosta priča kako su veće šanse da Mađari uvaže garanciju nego ovi naši. Takođe sam čuo i da su provereni preprodavci vrlo ažurni, i da uglavnom reše problem ukoliko do njega dođe.

To važi da peko 80% delova. Ovo za kupvinu monitora je specifično.

Samo obrati paznju na isti, kazu da se mnogo greje i da bas nije sampion ustede energije. Bar po jednom komentaru koji sam procitao.

Garancija je 3 godine kod nas. Pošteno nisam čuo ništa za potrošnju. U tom cenovnom rangu, nazvaćemo ga - jedva uloženo dobijeno (best bay), na žalost i nema neki izbor.
 
@vladat1

Tu si upravu, nema neki izbor a da je odnos ulozenog dobijenog jednak. Sada treba bas dobro gledati specifikaciju proizvoda pa preracunati da li vredi kupiti jeftiniji monitor i losiji panel ili ici na skuplji sa boljim specifikacijama. I sam sam u velikoj dilemi sta da uzmem bas zbog ociju jer je ekran nesto u cega najvise gledamo i mislim da tu nema puno kompromisa.
 
@PayC ...lose sam razumeo , pomislio sam da se ACER pojavio u nasim radnjama i to za 350E , steta ,odlican je monitor.
Ukoliko imas nekog proverenog dobavljaca, naruci ga iz Madjarske, ako nemas .. ja iskreno nebih.
Znam da je izbor dosta ocajan i u toj ceni su ASUS TUF, GIGABYTE G27Q.. MSI Optix G272 . Naravno ima i skupljih.
Kupovina ONLINE je kupovina preko internet prodavnica , a u ovom slucaju ( 14 dana bezuslovni povracaj ) odnosi se samo na DOMACE .
 
I sam sam u velikoj dilemi sta da uzmem bas zbog ociju jer je ekran nesto u cega najvise gledamo i mislim da tu nema puno kompromisa.

Slažem se sa tobom. Biram monitor već par meseci, i svaki put pomerim malo budžet na gore :) Napiši ako se odlučiš za neki model, i zašto. Da pomogneš i meni pri izboru :)
 
@PayC ...lose sam razumeo , pomislio sam da se ACER pojavio u nasim radnjama i to za 350E , steta ,odlican je monitor.
Ukoliko imas nekog proverenog dobavljaca, naruci ga iz Madjarske, ako nemas .. ja iskreno nebih.
Znam da je izbor dosta ocajan i u toj ceni su ASUS TUF, GIGABYTE G27Q.. MSI Optix G272 . Naravno ima i skupljih.
Kupovina ONLINE je kupovina preko internet prodavnica , a u ovom slucaju ( 14 dana bezuslovni povracaj ) odnosi se samo na DOMACE .
Aha, hvala na objašnjenju.

Inače naručio sam monitor preko proverenog prodavca sa KP-a(3k+ pozitivnih i 0 negativnih). Svestan sam rizika, ali stvarno ne želim da pravim kompromise jer je monitor jedna od stvari koju najviše koristim. Što zbog posla, što zbog zabave. Plus je čovek obećao da će da reši bilo koji potencijalni problem(koliko god to značilo).

Ništa, hvala svima na preporukama i na pomoći. Javljam ja kako sam prošao kada monitor stigne.
 
Slažem se sa tobom. Biram monitor već par meseci, i svaki put pomerim malo budžet na gore :) Napiši ako se odlučiš za neki model, i zašto. Da pomogneš i meni pri izboru :)
Veruj mi ne znam ni ja sam vise sta cu da kupim, predao sam zahtev za prelazak u drugu firmu i kojeg izgleda nece biti nista pa tako ni povecanja plate.

Ali svakako nesto moram da kupim a sta nemam pojma. Gkedao sam svasta od 35k dinara do 60k ali iskreno 60k za monitor ili vise mi je bas puno para da dajem a opet nije puno ako pogledam da je kvalitetan monitor i oci ce se manje naprezu.

Tako da sta cu da kupim da ga j**em ako znam.
 
To ili u radnji da ga otvore i upale i proveris na licu mesta.
Ajd' leba ti nemoj ovakve savete deliti.
Baš će nešto videti od falinki na monitoru za 5 minuta kad mu ga otvore u radnji pod onim blještavim neonskim osvetljenjem, u nekom candy modu gde boje pomeraju mozak, a gubi pravo da na brz i lak način reklamira proizvod...

Za kupovinu monitora preporuka isključivo ONLINE kupovina, domaća radnja, i vrtiš ih kao na roštilju dok ne potrefiš dobar model...
 
Nazad
Vrh Dno