Šta je novo?

22" wide i gledanje HD filmova

U cemu je onda poenta kupovine wide-a ako ces da gledas nesto sa crnim linijama sa strane?
Zasto bi gledao nesto sa linijama sa strane , ne razumem sta oces da kazes ?
Gledam samo HD materijal ~16:9 i ja ne vidim nikakve linije sa strane
Ako gledam nesto sto ima samo u FS 4:3 onda cu pre da gledam sa linijama nego da mi deformise sliku.(ali to je veoma retko)
 
Poslednja izmena:
Plus ce i na 19" non wide monitoru 4:3 slika biti deformisana, jer je on u stvari 5:4, pa su svi glumci malo "porasli" :D
 
Pa dobro ako ces gledati samo 4:3 onda ne treba uzeti wide
ali ovaj topice je o HDu na wide monitoru a tu nema nikakvih traka a kad bi ih bilo mnooogo su mi lepse nego deforimasana slika
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno kako neko uopšte može da želi da gleda deformisanu sliku :d

Ako se kupuje monitor za multimediju, osim ako gledate stare serije ili samo sitkome, ne znam zašto bi iko uzeo non wide monitor :trust:
 
Na jednom JVC wide lcd TV u sam video odlican fazon za strechovanje 4:3 materijala.

Naime / svidja mi se ova rec, zvuci ozbiljno /,
u centru je slika normalna, a po bokovima je razvucena, tako da se gotovo ne moze primetiti da nije sa 16:9 izvora.

na mojoj toshibi ta opcija se zove superlive1, i slika izgleda odlično. u početku sam malo i primećivao, al brzo se navikneš. "vatam" na satelitu i par native wide programa i tv automatski prebacuje na wide opciju, kad se vratim na 4:3 program on odmah prebaci na superlive i gotovo da i nema razlike.

izvinjavam se zbog off-a.
 
Skinuo sam vec dosta 720p materijala i nekako mi nije bas u potpunosti jasno postojanje "crnih" linija iznad i ispod slike (koja ponekad nisu zanemarljiva). Mislim, za boga miloga, kupio sam wide TV, pa pomislih da sam se resio tih problema, medjutim ne! Da li je previse sto trazim da se objasni zasto? Evo i primer cu da stavim: Indy 4: The kingdom of the cristal skull (720p, 7,2GB) i ima poprilicne "crte". Ume to da zasmeta. TV je iz potisa (Full HD)
 
Bilo je već 100 puta priče o tome. Wide TV standard nije isto što i wide kod filmova koji se prvenstveno rade za bioskop.
 
Ti filmovi su radjeni u 2.35:1 Cinemascope formatu, a TV ima 16:9 odnos stranica, i zato moras da imas te strafte osim ako ne zelis da zumiras sliku i izgubis deo scene ili siris sliku po visini/sirini i dobijes deformisane likove.
 
Poslednja izmena:
Ti filmovi su radjeni u 2.35:1 Cinemascope formatu, a TV ima 16:9 odnos stranica, i zato moras da imas te strafte osim ako ne zelis da zumiras sliku i izgubis deo scene ili siris sliku po visini/sirini i dobijes deformisane likove.

Hvala na odgovoru. Sada sledi logican nastavak na predhodno pitanje a sve u svetlu novih informacija. Ako se 2.35:1 ratio koristi za Cinemascope, da li cu prelaskom na digitalnu kablovsku (D3) imati "pozeljan" ratio (odnosno taman koliko treba wide-bez crnih linija po vertikali/horizontali)?
 
Imaćeš ako oni odluče da film cropuju ili razvuku po vertikali. Originalan film nikako ne možeš da napraviš da bude u drugom odnosu od onoga za koji je i sniman.
 
Hvala na odgovoru. Sada sledi logican nastavak na predhodno pitanje a sve u svetlu novih informacija. Ako se 2.35:1 ratio koristi za Cinemascope, da li cu prelaskom na digitalnu kablovsku (D3) imati "pozeljan" ratio (odnosno taman koliko treba wide-bez crnih linija po vertikali/horizontali)?

Crne linije uvek mozes da izbegnes deformacijom slike ali ne vidim zasto bi to iko radio

A da se promeni orignalni AR ne moze :(
 
na mojoj toshibi ta opcija se zove superlive1, i slika izgleda odlično. u početku sam malo i primećivao, al brzo se navikneš. "vatam" na satelitu i par native wide programa i tv automatski prebacuje na wide opciju, kad se vratim na 4:3 program on odmah prebaci na superlive i gotovo da i nema razlike.

na ovo treba posebno obratiti paznju kod kupovine LCD/Plazme,
na vecini modela na koje sam do sad naleteo
/ LG, Samsung... verovatno modeli za eastern trziste /
nemaju ovu veoma korisnu i lepo izvedenu opciju,
nego su likovi ili 'debeli' ili moras da zumiras i otfikaris trijes posto ekrana.

Bilo bi lepo kada biste rekli koji modeli imaju ovu opciju za geometriju slike,i kako se kod kog proizvodjaca to zove, kako bi olaksali kupovinu,
i sprecili gadno nerviranje, kada ukljucimo nov televizor kod kuce.

Tenks !
 
I ja imam problem sa linijama sa strane i sa treperenjem slike kad pustim neki divx film.
Da li se to moze nekako resiti???
 
Linije sa strane mozes da se resis deformisanjem slike sto nije pravo resenje
a treptanje slike ko zna do cega je ... codeca,drivera za graficky,filma,monitora...
 
Nazad
Vrh Dno