Šta je novo?

20mb/sec NVME brzina citanja i pisanja WD SN850!!

Tekman

Čuven
Učlanjen(a)
26.01.2003
Poruke
382
Poena
620
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD 7800X3D
Matična ploča
Msi Tomahavk x670e
RAM
2x 16gb G-skill DDR5 6000
GPU
3090
Storage
2x nvme wd black SN 850 + Kioxia 500gb nvme
PSU
1060w Delta
Kućište
Lenovo D20
Monitor
HP ENVY 27s 4K
Laptop
HP Aero
Mobilni telefon
Xiaomi MI10
Pristup internetu
  1. ADSL
U pitanju je WD 1tb SN850
Radio je sve normalno do sinoc i onda se ovo desilo. Sada cita i pise oko 20mb/sec nece vise 7000mb/sec a radio je OK vise od godinu dana.
Nije nista radjeno na kompu u medjuvremenu, imam jos jedan identican WD nvme koji radi normalno, nije do biosa, nije do nvme slota u ploci jer sam probao drugi u istom slotu gde je bio ovaj i sve je ok, nije do windowsa jer druga dva nvme diska koje imam u racunaru pored ovoga rade normalno.
Nasao sam nesto na netu o ovom problemu, neki kazu da treba uraditi secure erase (uradjeno i nista ne pomaze), probao sam i sanitise disk sa bootabilnog usb flash drajva i ne pomaze, cak sam probao i u externoj usb nvme fioci i isto se desava s tim sto tamo cita 39mb/sec, znaci duplo brze nego u nvme slotu u ploci. Inace disk nema nikakvih prijavljenih gresaka u Sentinelu, sve ok, ni jedan program ne prijavljuje gresku bilo koje vrste i sve se normalno ponasa, mogu da citam i pisem podatke sa njega kao da je sve ok ali samo ovom katastrofalnom brzinom.
Svasta sam video ali ovo jos nisam, da li neko imao slicna iskustva ili problem? Pitam za resenje, za garanciju cu posle praznika ako je jos u garanciji.. moram da nadjem racun prvo ako postoji jos.




clipboard_image_a9d457d67d90e5f2.jpg
 
Probaj u drugom pc. Za eksternu fioku ti je ok brzina ako si ubo u spor usb port
 
Nasao sam nesto na netu o ovom problemu, neki kazu da treba uraditi secure erase (uradjeno i nista ne pomaze), probao sam i sanitise disk sa bootabilnog usb flash drajva i ne pomaze, cak sam probao i u externoj usb nvme fioci i isto se desava s tim sto tamo cita 39mb/sec, znaci duplo brze nego u nvme slotu u ploci. Inace disk nema nikakvih prijavljenih gresaka u Sentinelu, sve ok, ni jedan program ne prijavljuje gresku bilo koje vrste i sve se normalno ponasa, mogu da citam i pisem podatke sa njega kao da je sve ok ali samo ovom katastrofalnom brzinom.
Svasta sam video ali ovo jos nisam, da li neko imao slicna iskustva ili problem? Pitam za resenje, za garanciju cu posle praznika ako je jos u garanciji.. moram da nadjem racun prvo ako postoji jos.
Meni to izgleda kao da kontroler (polako u ovom slučaju) odlazi i da je sledeće (kad god to bilo) da će da ga zaključa na upis. Učinio si šta si mogao, ako pronađeš fiskalni znaš šta ti je raditi.
 
Nazad
Vrh Dno