Šta je novo?

2 racunara u jednom - 2 interneta

MozakNaPasnjak

Zapažen
Učlanjen(a)
24.05.2024
Poruke
2
Poena
1
Odmah u startu izvinjenje ako se o ovome već govorilo.
Imam računar i 2 monitora. Potrebno mi je da mogu da na jednom monitoru imam regularan internet koji imam, na drugom drugi interent na kojem bi koristio VPN.

Da li je to moguce na jednom kompu?(tipa neka virtuelna masina). Ako su potrebna dva računara, da li je moguće povezati tako da sve radi sa jednim mišem i tastaturom.

I da je lagan switch, u trenucima kad mi recimo vpn ekran ne treba, da koristim regularno oba monitora kao i sad.


Bonus pitanje je, koji vpn preporučujete za kupovinu.
 
Najjednostavnije je da podesis VM. Unutar njega VPN koji bi se palio odmah po podizanju sistema.
Koji VPN zavisi samo od tvojih potreba. Mozes da probas besplatni WARP. Nema biranja lokacija i slicno jer ne sluzi tome. Za nas, koristi se nemacki server. Do duse, nisam siguran da li sav saobracaj prolazi kroz njega ili samo DNS pa te drugi vide kao da si negde drugde.

VM moze biti malo ogranicavajuci po pitanju performansi, slotova koji se koriste itd.
Objasni sta bi zeleo da uradis. Tipa da na poslu koristis piratski softver, da sakrijes da skidas torrente i slicno.
Windows ima ugradjeni sandbox koji moze posluziti da se isproba neki programcic, ali se uvek vrati na 0 nakon gasenja.
 
Za šta ti uopšte treba takav način korišćenja? Većina VPN provajdera u svojim programima ima opciju split tunneling, tako da možeš da izabereš programe koji se neće rutirati preko VPN-a. Ili browser ekstenziju, ako ti to odgovara
 
Ja mislim da vi njega niste razumeli. On ima, kako je sam rekao, "2 interneta" to jest, dve nezavizne internet konekcije, i jednu bi da upotrebi za VPN, a drugu bi koristio normalno. I sve to na jednom računaru.
Potrebno mi je da mogu da na jednom monitoru imam regularan internet koji imam, na drugom drugi interent na kojem bi koristio VPN.
Za tako nešto bi mu trebala još jedna mrežna kartica. Neka me ispravi ako sam ga loše razumeo.
 
Za šta ti uopšte treba takav način korišćenja? Većina VPN provajdera u svojim programima ima opciju split tunneling, tako da možeš da izabereš programe koji se neće rutirati preko VPN-a. Ili browser ekstenziju, ako ti to odgovara

Baš ovo mi treba, Hvala puno, ni na kraj pameti mi nije palo da postoji takva opcija.
 
Nazad
Vrh Dno