Šta je novo?

2 PCa, isti IP... Savet kako da se dobije razliciti IP?

qQq

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2006
Poruke
310
Poena
320
U pitanju je telekom ADSL.
Zanima me kako da dobijem 2 razlicita IPa na tim kompovima.
Konstantno dele 1 isti IP.
Probao sam i da restartujem modem, ali opet dele jedan IP iako se posle svakog restarta menja...
Suggestions?
 
Pretpostavljam da ne mislis na lokalni IP?
Nego na onaj 'izlazni', ka internetu.
To nije IP adresa kompa nego IP adresa samog modema, svi uredjaji koji se povezuju preko istog ce imati istu IP adresu.

Ako mislis na lokalni.. Ja mislim da je nemoguce da dodeli isti IP za dva racunara?
Ako ipak jeste, onda vidi oko DHCP-a sta se desava, da li je podesen na automatic?

Ali ipak se verovatno radi o prvom slucaju. :)
 
Pa, statička na oba?

Sad vidoh da se menja posle restarta?!?

Duhovi?
 
Poslednja izmena:
U pitanju je telekom ADSL.
Zanima me kako da dobijem 2 razlicita IPa na tim kompovima.
Konstantno dele 1 isti IP.
Probao sam i da restartujem modem, ali opet dele jedan IP iako se posle svakog restarta menja...
Suggestions?

Nema načina, makar ne jeftinog (posebno kod Telekoma). Ako ti nije od baš baš baš velike važnosti, preskoči cimanje sa ip-evima.
 
Sad dal je lokalni ili neki drugi ne znam :D
Evo ovako:
Kad kucam u google, my ip, na oba je isti.
 
Nema načina, makar ne jeftinog (posebno kod Telekoma). Ako ti nije od baš baš baš velike važnosti, preskoči cimanje sa ip-evima.

Pa bitno mi je zbog posla.
Tako da cu u svakom slucaju morati da nadjem neko resenje...
Ako nista drugi, uzecu i kablovski internet na kraju.
 
Jedino resenje ti je dva interneta.
 
Pa ako baš hoćeš da imaju različit IP, više bi ti se isplatilo da uzmeš neki VPN i da ga koristiš na jednom kompu?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
mozes da koristis tor browser koji je ustvari malo starije verzija firefoxa i koriste ga i za deep web firefox ionako ima spor gui ail zucudo dobro radi na linuxu. kako drugi ip, kompjuteri imaju isti ip cak i preko rutera, tako je kod mene na sbb-u.
 
Možda mu ne treba za browsing..

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
pa dobro, onda vpn, on nije problem ni na nt4, ako se podesi kako treba. na windowsu 7 isto relativno lako.
 
Poslednja izmena:
Posto mu je za posao, mozda zeli da plati?

Kod Telekoma 590din po statickoj IP adresi mesecno, max 4 komada kao privatno lice.
 
Nije problem ni da se plati, nego rekoh da vidim da li to moze da se namesti za dz ;)
Ne razumem se uopste u te stvari, ali mi nekako glupo da imam modem na koji moze 4 kompa, a da ne mogu npr da koriste isti sajt zbog ip adrese (tako stoji u pravilima sajta)...
Mislim, sta znam, mozda je to tako, a ja se jednostavno ne razumem :D
 
Па на сваки модем, уз мали додатак, може да се накачи десетине компова и сада да сваки добије по једну јавну адресу? Него буди срећан што те још нису натовали па будеш уз још много њих на истој адреси.
 
Nazad
Vrh Dno