Šta je novo?

2.5" hdd - 2in1 ili ne?

Keops

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
620
ono sto me brine je-hard! je l problem ako se, pored ovog koji je na 5400 obrtaja (dakle-u drugi slot/konektor) stavi jos 1, al' na 7200?

autonomija mi nije bitna, vec performanse i kompatibilnost - ako ta razlika u obrtajima (ili vec, sama cinjenica da u laptopu imam 2 harda tj. duplo vece trosenje energije i sigurno za nijansu vece zagrevanje) moze da napravi neki haos, mozda bi bilo pametnije da izvadim skroz taj na 5i400 i umesto njega stavim 7i200 (a njega metnem u, npr. - externi 2.5" rack)?
u tom slucaju mogu da ga koristim jedino kao storage, al bolje i to nego da oba budu unutra, a da dodje do bilo kakvog konflikta/pregrevanja/cega god..

+ 7200 vs 5400rpm je, za 2.5", daleko manja razlika u performansama spram 3.5", right? /ne bih da isforsiram 7.2k rpm (svejedno da l ce 5.4rpm da zavrsi u slotu masine ili rack-a), formatiram/instaliram tj. drndam se, i na kraju dobijem - isto..

dakle - vise ili manje obrtaja, pored ili umesto?
 
Poslednja izmena od urednika:
brr

to nepredstavlja nikakav problem, kod mene je tako. samo stavi sistem na brzi hdd...
 
Moje iskustvo je da se razlika izmedju 5400 rpm i 7200 rpm i te kako primeti, sistem je mnogo zivahniji i brzi (subjektivno iskustvo).
 
Nazad
Vrh Dno