Šta je novo?

Hardver 1650 super pomoc, pitanje

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Raf991

Poštovan
Učlanjen(a)
10.03.2016
Poruke
226
Poena
80
Da li je trenutno isplativo uzeti 1650 super graficku za 33500 dinara ili je to nerealna cena?
Sta predlazete? Neku polovnu dok se ne stabilizuje trziste ili uzeti 1650 super? Hvala
 
Ja sam bio u istoj dilemi i na kraju uzeo polovnu 1060 3GB za 15000. Performanse bi trebalo da su identične ali ima 1 GB memorije manje pa moraš da paziš na podešavanja tekstura. Ionako ni jedna ni druga nisu za najnovije igre gde količina memorije ima značaja, poenta je mi je bila da imam nešto da preguram ovu krizu a da izgubim što manje para na preprodaji. Kad se cene stabilizuju na 1060 ću izgubiti 50e a na toj računaj 150e gubitka.
 
Ne mogu da verujem da majnerske, izakane rx 470 sada prodaju za 120 evra a rx 480 za citavih 400 evra.

Za pomenute kartice tekst oglasa ko za Golf 2 na Bubanj potoku, malo radila, baba je vozila.
 
Ja da kupujem sad grafiku, gledao bih samo Quadro ili Radeon Pro modele. Njima je cena skočila neznatno (~10%), a ako/kada pukne mining balon, neće mnogo pasti.
 
Neće taj balon da pukne skoro, ima 3700 raznih valuta trenutno, banke i institucije je sve više prihvataju a i neke države planiraju da zamene "tvrde" valute. Jedina nada je da grafičke prestanu da budu glavni izvor.
 
Ja kad sam zvao prodavce sa KP nije bilo ničega od karata, samo obnavljaju oglase iako nema ničega na stanju a i između obične 1650 i super verzije je poprilična razlika u performansama.
 
Nazad
Vrh Dno