Šta je novo?

15' za 17'

  • Začetnik teme Začetnik teme blenta
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

blenta

Čuven
Učlanjen(a)
29.10.2003
Poruke
105
Poena
619
Treba mi pomoc jer ne znam kako ovo da izvedem na najbolji nacin. Imam samsung od 15' inca onaj 551S relativno nov (koji mesec ima) i sada bi mi trebalo nesto vece neki 17', jer mi je za ovo malo za designa itd. 800x600 bas malo i neprijatno.

Kako sada da napravim prelaz kazu mi neki vidi za neke polovne 17' (ne znam gde, koji, valalja li, isplati li se) pa da menjam za 15' ili prodajem. Sigurno imate koji savet gde da pogledam, i kako da napravim transakciju, a da se ne upropastim 😀 .

Pozdrav
 
Polovni monitori su macka u dzaku , jer dobijes na njih 1-6 meseci
garancije koju daje bas taj prodavac , a koliko su pre toga radili
niko ne zna , a to je vrlo bitno. Utovaruju ih u kamion kao krompire
i dovlace iz Zapadne evrope ....
Koliko si spreman da rizikujes je tvoja stvar.....
Mozes naci kvalitetne ekrane , mislim na Sony Trinitron
(prave ih razni proizvodjaci - lepe svoja imena i prave plastiku - IBM ,
EIZO , DELL itd....)
Kazem kvalitetne , mada ima istih dosta izandjanih.
Ja kada sam kupovao nisam imao novaca za novo pa sam uzeo bio
EIZO 56i FlexScan, i bio sam prezadovoljan ..... kasnije igrom okolnosti
kupio sam DELL D1025HT i opet sam prezadovoljan
Oba su 17" i Trinitronci......Tako da ako kupujes polovan
kupuj samo Trinitron ekran i gledaj da godiste bude sto manje.
Ako se bavis dizajnom , imas i 21" monitore , polovne oko 100 eura
ali opet gledaj godiste i trinitron
BTW kada kupujes polovan obavezno koristi Nokia Monitor Test,
koristi "screen regulation" i gledaj da li kod svakog prelaza belo-crno
treperi slika , ako to radi zaobidji taj monitor , visokonaponski trafo
je pri kraju a kad on ode u vecna lovista monitoru retko ima leka.
Takodje smanji kontrast i brightness na monitoru skoro do kraja
pa ako se na crnom ekranu pojavljuje jedna od tri RGB boje
(r=red , g=green , b=blue) , pojavi se po coskovima kao neka
smetnja , pojacava se , nestane, pa se opet pojavi slabo itd...
taj moitor opet preskoci ......

Ako ces da kupujes nov monitor imas vec od 100-tinjak i kusur eura
Samsung 753s , mada on gura 1280x1024 max a na 1024x768 radi na
85.Bolji Samsungovi monitori (skuplji 20-30 eura) imaju rezolucije do
1600x1200 a 1024x768 (najupotrebljivija na njima) ide na 100Hz ,
uz OK kvalitet slike.Govorim o modelima 755DFX(stariji) , 763MB , 765MB itd
Nisu ni oni losa kupovina, pa ti odluci.....
Nove ces lako naci kod dilera , a za polovne vidi kod ljudi koji se
bave uvozom (neki su i ozloglaseni) PC Diskont , Bozic & :S
Ako imas novca NOV naravno , ako ne kako kaze Dell-boy "He who dares,
he wins"

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno