Šta je novo?

105 stepeni temperatura?

nikola1970

Slavan
Učlanjen(a)
16.07.2009
Poruke
1,639
Poena
210
Ranije koliko se sećam kada igram Dotu nije mi prelazila 70 temperatura, sada piči do 105.

Ventilator na grafičkoje se poprilično bučno čuje. Da li je moguće da je toliko prašine ušlo u nju da se temperatura podigla za preko 30 stepeni? Čak mi ni u idle ne ide ispod 60 sada.
 
Moguce je.
Izvadi graficku i izduvaj/usisaj prasinu. Ako ne pomogne, onda bi bilo dobro da promenis pastu.
 
Vrlo je moguce. Uzmi produvaj graficku lepo od prasine i vidi onda kakva je situacija. Moze se desiti i da je pasta na GPU izgorela i da treba da se zameni.

EDIT: Preduhitrio me kolega
 
Ok, čekam drugara sad za vikend jer on ima kompresor pa cu celo kućište da produvam.

Da li je bezbedno da igram kada je tolika temperatura ili da ne opterećujem grafiku dok je ne očistim? Već duže vreme je to tako, ali sam tek danas uključio GPU-z da proverim, čisto onako iz radoznalosti i iznenadio se.
 
Nije bezbedno. Bolje da ne opterecujes.

Strpi se jos koji dan. :D
 
Ako je hladnjak sa turbinom onda se najverovatnije nakupilo previse prasine izmedju rebara hladnjaka i ne dozvoljava toplom vazduhu da izadje.
 
Ova grafika je u pitanju:

MSI-R5770-PM2D1G-1.jpg
 
Mislim da je neću otvarati, nisam vešt niti sam to ikada radio pa pretpostavljam da bih nešto sj*ebao :) Tako da će ići samo na kompresor :)
 
Tesko da ces uspeti kompresorom da izbacis svu prasinu iz nje... Za prvu ruku ok, ali vidi da skines kuler, detaljno ga ocistis i zamenis pastu.
 
Ok, ajde možda probam. :) A koju pastu da kupim, jel može neka preporuka? :)
 
Kada budes izduvavao prasinu prstom drzi ventilator da se ne okrece.
U protivnom mozes da unistis motor.
 
Dobro, hvala na savetu, ranije kada sam čistio kompresorom nikada nisam držao ventilator nego sam puštao da se okreće, srećom (valjda) radi :D
 
Dobro, hvala na savetu, ranije kada sam čistio kompresorom nikada nisam držao ventilator nego sam puštao da se okreće, srećom (valjda) radi :D
Ti ventilatori se vrte na svojim max brzinama 2-3k rpm, sa kompresorom vrlo lako
prebace te brzine vise puta.
Pregreju se lezajevi, ostanu suvi i zaribaju, narocito je stetan kontra smer okretanja.
To su nezni motori ne trpe pritiske sa strane i opterecenja.
Vidjao sam i ozbiljnije motore unistene na ovaj nacin.
 
Nikada mi ne bi palo na pamet da to može da ga pokvari. Hvala na savetu. :)
 
posle izduvavanja,ako situacija ne bude okej,racunaj da su thermal padovi otisli dodjavola i da treba da se stavi nova pasta.s' obzirom kakav se krs inace stavlja na te referentne karte,sa novom pastom ces da je preporodis.treba ti nekonduktivna pasta,noctua nt-h1 je moja preporuka,lagana za rad,ima je po prodavnicama,standardne performanse.nije neki cim zameniti pastu,samo pazljivo,prati gde odlazes srafove da ne pogubis,oznaci koji gde tacno ide,ne preteruj sa pastom i sve ce bude okej.
 
Ti ventilatori se vrte na svojim max brzinama 2-3k rpm, sa kompresorom vrlo lako
prebace te brzine vise puta.
Pregreju se lezajevi, ostanu suvi i zaribaju, narocito je stetan kontra smer okretanja.
To su nezni motori ne trpe pritiske sa strane i opterecenja.
Vidjao sam i ozbiljnije motore unistene na ovaj nacin.

+1
 
Promenio pastu, produvao kompresorom ceo komp, temperatura se vratila na staro, ne prelazi 65 sada :)
 
Ako ne znas sam, tacnije nisi siguran vodi kod majstora, ili ako imas nekog koga poznajes ko se razume u te stvari da ti pomogne i da ti pokaze pa posle sam da radis, isto ako si sve ocistio i kako treba a nece dalje stavi ulje, moguce da ti je zaribao ventilator od sve te prasine

P.S Nemoj nikako da igras na tim temperaturama, tako je moja GTX 460 crkla. Maksimalna temperatura je 70 stepeni za GPU, a Dota 2 ne zagrejava toliko graficku karticu, proveri dal ti je ventilator dobar.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno