Šta je novo?

100 metara fiber optike pomoc .

KKupuSS

Poštovan
Učlanjen(a)
29.07.2017
Poruke
10
Poena
55
Pozdrav svima , godinama imam problem sa internetom jer mi je samo ADSL bio moguc koji je "ORAO" na 4Mbps download . Dobio sam mogucnost kablovskog interneta u drugoj kuci koja se nalazi 85-90 metara od ove gde je brzina trenutno 150Mbps . Prvo sam kao opciju video zakopavanje CAT5e kabla postavljenog u gibljivo crevo kao najjednostavniju opciju jer je rejtovan na punu brzinu od 1Gbps do 100 metara . Onda sam dobio kritike kako to nije sigurno , sa bi morao gromobrane da stavim na krajevima kablova jer bi u slucaju udara groma moglo da dodje do sr*** u obe kuce sto i ima smisla . Zatim sam dobio predlog da stavim opticki kabal sa konektorima(terminated) i povezem na dva rutera tih 85-90 metara preko media konvertera od 1Gbps . Kod nas nisam mogao da nadjem taj opticki kabal sa konektorima na krajevima od 100 metara ali bez kontektora sam nasao i cena je bila 27din/metar nakon cega sam zvao par ljudi i nasao kontakt od jednog coveka (ako ga tako uopste mogu nazvati) koji mi je rekao da bi stavljanje dva konektora na krajeve kablova kostalo 9000 dinara koristeci izgovor kako je masina za varenje optike skupa(iako tu varenja nema vec samo spliceovanje) .Imam mogucnost narucivanje 100m kabla sa konektorima iz inostranstva za cenu od 57 eura .
Zanimaju me vasa misljenja , resenja , predlozi , kritike .
 
Naruci taj iz inostranstva za 57e i resio si problem.
Sacuvaj zivce i vreme
 
Cek, jel imas ti direktnu vidljivost izmedju te 2 kuce?
 
Sa TP-Link Gigabit SFP to RJ45 Fiber Media Converter bi trebalo da si dobar, samo vidi gde ces da nadjes SFP (pretpostavljam da nije problem da se nabavi, ali ja to licno nisam kupovao)

A rutera sa tim SC ulazom ima dosta, pitanje je samo oces da trazis sta imakod nas ili da narucujes nesto iz inostranstva.

Ja bih pogledao ovde i onda pronjuskao sta moze u zemlji da se nadje :
 
Cek, jel imas ti direktnu vidljivost izmedju te 2 kuce?
Da , imam direktnu vidljivost ali sam malo skeptican po pitanju bezicnog signala jer svaka jaca kisa i sneg uticu na to i stabilna konekcija mi je bitna a i mikrotik spoljni wifi bridgovi su 20000 din + .
Sa TP-Link Gigabit SFP to RJ45 Fiber Media Converter bi trebalo da si dobar, samo vidi gde ces da nadjes SFP (pretpostavljam da nije problem da se nabavi, ali ja to licno nisam kupovao)

A rutera sa tim SC ulazom ima dosta, pitanje je samo oces da trazis sta imakod nas ili da narucujes nesto iz inostranstva.

Ja bih pogledao ovde i onda pronjuskao sta moze u zemlji da se nadje :
Uvek sam za to da se kupi kod nas ako ima , jer meni to ne treba za servere ili ne znam ni ja sta vec samo tih 150Mbps da prenesem da bude stabilno i ako je moguce da odrzim 100Mbps + , cak mogu i switch umesto rutera da stavim ako ne nadjem sa SC ulazom pa cu kasnije staviti preko njega wifi AP .
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno