Šta je novo?

100% LHR Unlock - Hiveon - Pitanje

Selfic

Zapažen
Učlanjen(a)
19.05.2022
Poruke
11
Poena
14
Pozdrav dobri ljudi, kupio sam rig od 4x 3070ti pre nekih 2 meseca i to mi je taj decko namestio od kojeg sam kupio, ali ne razume se previse u to. Kopale su karte konstantno oko 59mh svaka, sad kada je izasao ovaj 100% LHR unlock vidim da kopaju oko 80mh kod ljudi na klipovima..

Da li neko moze da mi kaze jel moguce bez windowsa ( sa linuxom ) podesiti to preko nbminer ili t-rex ovako na mobilnoj aplikaciji Hiveos-a ili na kompu koji mi nije za mining kroz Hiveo-s ili to jos uvek nije moguce?

Ja se stvarno ne razumem u ovo a taj decko sto mi je namestio RIG nema LHR grafike i ne zna nista o ovome a tek ja .. i nemam nikoga koga bih mogao pitati...
Ili moram da imam windows i da skinem neku nbminer aplikaciju, imam cist windows na SSD-u ali onda se bojim da bi morao neka podesavanja u biosu ili cemu vec ako moze neko da me posavetuje, unapred se zahvaljujem!
 
Radi unlock LHR-a i na Hiveos. Svi ti mineri mogu da se biraju i na Hive-u kao što ih koristiš i na windowsu. S tim da je Hive svakako bolji izbor što se mene tiče.
 
Radi unlock LHR-a i na Hiveos. Svi ti mineri mogu da se biraju i na Hive-u kao što ih koristiš i na windowsu. S tim da je Hive svakako bolji izbor što se mene tiče.

Prebacio sam na Nbminer tamo na Hiveon-u i nista se nije desilo sem sto sam izgubio 10mh ukupno naspram T-rex gde sam bio, sta treba da uradim da bi dobio 100% molim te ako ima neki video ili nesto bez windowsa ili da mi kazes ti ako znas. Hvala na odgovoru! :)
 
Hiveon je pool, Hiveos je platforma za kopanje, hajde prvo to da razvrstamo.
Da li je poslednji nbminer stavljem na Hive-u? To moras da proveris koja je verzija, ako nije, uradi upgrade sistema da bi povukao najnovije minere. Onda nakon toga podesis miner kako već treba da bi kopao otključano (nisam siguran da li ima neka specifična komanda za to ili setovanje, nisam radio). Ali princip ti je ovakav što se Hive-a tiče.
 
Pa samo sam promenio tamo u flight sheets, na Nbminer sa T-rex... valjda je najnovije a Hiveos sam update-ovao ( Force update i restart ) na najnoviju verziu.. I sada mi je hash 174mh za 4x 3070ti cak.. a sa t-rex kako mi je ovaj decko podesio je bilo 238... a sa 100% unlock bi trebalo oko 320...
 
Proveri da li je nbminer V41 ili koji je poslednji koji sadrži unlock, takodje proveri nVidia verziju drajvera. Hoće da se desi da prilikom upgrade-a sistema ne povuče sve najnovije. Imao sam taj problem, pa na kraju sam rešio tako što sam iznova instalirao Hive i sve je radilo kako treba.
 
Ne znam kako da proverim samo sam u flight sheets prebacio na nbminer sa t-rex .. gde pise koja je verzija?
 
Eno piše ti v41.5, to je ok, ali pogledaj verziju nVidia drivera, stara je. 470.86 ti je, a treba neka 510 ili novija. Moraš da upgraduješ nVidia driver verovatno da bi radio unlock.
 
Hvala, nasao sam malo pre klip za drajvere


ali samo na newest te baci ne mozes da biras verziju, ne znam da li da radim to jel imas ti neki video ili forum guide kako da updateujem drivere na Hiveos na verziju koju zelim?
 
Usmerio sam te ka rešavanju problema, ne mogu sada ja da guglam umesto tebe. :) Ručno iz komandne linije mora da se skinu noviji drajveri i da se instaliraju, potrebno je malo znanje linuxa, mada najverovatnije ima sažvakano i na netu korak po korak kako se to radi.
 
Usmerio sam te ka rešavanju problema, ne mogu sada ja da guglam umesto tebe. :) Ručno iz komandne linije mora da se skinu noviji drajveri i da se instaliraju, potrebno je malo znanje linuxa, mada najverovatnije ima sažvakano i na netu korak po korak kako se to radi.
Hvala ti, znaci moram monitor da odnesem do RIG-a i da tamo kucam za update drivera? Ne moze externalno preko ovog kompa koji koristim za gaming?
 
Jel si pogledao uopšte taj klip što si okačio ili si okačio da ga ja pogledam, pa da ti prepričam šta se dešava? :D Pogledaj detaljnije, imaš shell i preko Hive-a da uključiš,


Pročitaj malo ovde.
 
Pa skontao sam da on nekako preko Hive-a vidi taj svoj linux sa rig-a ali nisam skontao kako je to uradio :D Ali u svakom slucaju mi ne treba to jer na reditu kazu da se ne updateuje na najnovije nego na 512 za 3070ti da im je tako najstabilnije itd to moram naci kako na specificnu verziju da updateujem :D
 
Pročitaj članak sa hive sajta što sam ti ostavio, naći ćeš kako da instaliraš koju verziju.
 
Klikni na IP adresu i otvorice ti se prozor gde mozes da zadas posle komandu

1652962655296.png
 
Uspeo sam, ovaj memory temperature jel nesto ne valja tu? I zasto ova jedna karta kopa znatno manje ili je to samo trenutno? :D
Uspeo sam, ovaj memory temperature jel nesto ne valja tu? I zasto ova jedna karta kopa znatno manje ili je to samo trenutno? :D
Mozda Fan ovaj da pojacam ako moze i na koliko bi preporucili?
 
Temp su bas lose. Ova sto kopa manje to je zbog temp memorije.
Moguce da su na tim karticama lose odradjeni memory padovi. Ja imam 3070ti temp memorije max do 90c.
 
Temp su bas lose. Ova sto kopa manje to je zbog temp memorije.
Moguce da su na tim karticama lose odradjeni memory padovi. Ja imam 3070ti temp memorije max do 90c.
Jel si presao na kopanje od 100% unlock? Koje clock settinge da stavim meni ovi settings stoje od kada mi je namestio jedan lik za T-rex LHR dok nije bilo otkljucano, mozda trebam da promenim to?
 
Sad sam pomerio Fans na 100% i ovo sam dobio ... ne znam zasto je ovaj prva karta uvek najbolja sto se tice temperature kad su sve isto namestene..
 
Neće dugo ti fanovi ako budu na 100%. Memorija se usijava, mora da se promene padovi ili nešto uradi. Pod ovim uslovima neće one preživeti leto. Ne znam ni kako su do sada, ali ajde.
 
Sada ovako izgleda posle cele noci kopanja... zasto ova jedna koristi manje struje ili sta vec i kopa manje ? Sve su identicne, a inace probacu doneti obican ventilator da razduvam taj topao vazduh sto se medjusobno duvaju jedna u drugu, jer vidis da ova prva karta radi na dobroj temp jer nista ne duva u nju :D Ali mi i dalje nije jasno sto ova jedna trosi manje struje i kopa manje.. tako ceo dan jel zna neko?
 
Jel si presao na kopanje od 100% unlock? Koje clock settinge da stavim meni ovi settings stoje od kada mi je namestio jedan lik za T-rex LHR dok nije bilo otkljucano, mozda trebam da promenim to?
Mislim da ti nije do podesavanja. Samo ti ta prva karta ima ok temp memorije. Ta potrosnja ti je ok, varijacije od 3w gore dole nista ne znaci. Cim ti temp memorije predje 100c kartica ima zastitu od pregrevanja i smanjuje preformanse. Jeste da je to ddr6x ali moras da je drzis ispod 100c. Smanji brzinu memorije na tim karticama na 2000(mada nisam siguran da ce to pomoci bilo sta).
 
Ne može to bez modovanja padova da se sredi, ne vrede nikakvi fanovi, jer ne odvodi toplotu kako treba.
 
@Selfic dao si lepe pare za rig, plati nekom da ti promeni padove na grafikama i sve ispodešava kako treba... Ili bar kupi PP aparat, da ti baš ne izgori stan kad ti bude goreo rig na leto...
 
Neće da izgori nista. :eek: Kada temperature postanu previsoke, automatski će se smanjiti hashrate.
Slažem se da su ovo previsoke temperature, jer kod hardvera uvek važi - što niže temperature, duže će trajati.
Za početak, probaj da smanjuješ prvo power level, pa clock i na kraju memoriju. Izgubićeš malo hashrate, ali trebalo bi da pomogne.

Termalne padove ne bi bilo loše promeniti pre nego što počnu vrućine, samo što gubiš garanciju ako se to uradi.
Protok vazduha uvek pomogne, ako ne može promaja - ventilator direkt u rig.
 
Samo nemoj da kupujes one ''kineske'' plastikanere od ventilatora kakve vecina ima kod kuce.
Ok je ovako, ali nikako da radi duze vreme bez nadzora.
Meni je jedan bukvalno krenuo da se topi dok nisam bio kod kuce, 2018 godine (tek sam poceo da ''rudarim'' - krastavac. neiskustvo)
Sreca pa se nije zapalio i bio je kod mene u stanu, jer u to vreme nisam iznajmljivao stanove (imao sam samo 2 riga).

Ako je stan takav da moze da se napravi dobra promaja da 'duva' direktno kroz rig, to je najbolje resenje.

Pored ventilatora, mozes na jednu stranu riga da stavis one jace dvanaestice (jednu do druge) da ubacuju vazduh,
a na drugu stranu (iza) da izbacuju topao vazduh dalje od riga. Meni je ta metoda dosta pomogla, pored promaje.

Nesto ovako:
TcMMdXH.jpg


Ventilatore na kartici nikako na 90 - 100% - brzo ce da crknu.
Gledaj da smanjis temperaturu sto vise bez prevelikog opterecenja ventilatora na karticama.
 
Jel ima neko problem sa logovanjem na hive os? Već dva dana ne mogu da se ulogujem, ne šalju mi kod kad ga zatrazim. Ne mogu ni da ponistim lozinku, vraća me na logovanje
 
Kasne mailovi, a i stižu u spam, tako da tamo pogledaj.
 
Nazad
Vrh Dno