Šta je novo?

”Odnos” nove grafičke kartice sa starijom matičnom pločom

KideX

Poznat
Učlanjen(a)
03.11.2019
Poruke
17
Poena
45
Pozdrav svima ako moze iskren savet 😃
Nabavio sam Graficku Msi RTX 3080 Ti Suprim X i hocu da je nadogradim na postojeće komponente u kućištu, matična mi je Gigabyte Z390 Aorus Master , a procesor Intel i9 9900K.. e sad me zanima da li će mi navedena graficka pruziti maksimalne performanse koje poseduje ili ce biti ograničenja zbog malo starije matične ploče?, ne razumem se puno pa me zanima taj odnos.. 😂
Jedino što znam da mi za ovu graficku treba jače napajanje od mog trenutnog koje je 750W.

Hvala unapred 😃
 
Imaš odličan procesor, sve će raditi maksimalno sa tom grafičkom. Koja je brzina memorije?

Napajanje može biti malo slabije od optimuma, koji tačno model?
 
Poslednja izmena:
Imaš odličan procesor, sve će raditi maksimalno sa tom grafičkom. Koja je brzina memorije?

Napajanje može biti malo slabije od optimuma, koji tačno model?
32 GB mi je Ram memorija, a brzina je 3200MHz.
Na stranici MSI za taj model graficke preporuceno napajanje je minimum 850 W, moracu tu ili jos malo jače napajanje zbog ostalih komponenti, da se struja lepo rasporedi 😂
 
850W je neki optimum, samo gledaj da bude kvalitentno (bar Corsair RMx, Seasonic Focus, Antec HCG Gold, Asus Strix Gold itd)
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim to je model sa 3x8 pin.
Cpu je i on dobar potrošač,dostiže 250w u stres testovima,osnovni modeli 3080ti 350w..
Ovako gledajuci možeš na 750w,ali koliko vidim da karta zna više da povuče+pikovi na ampere kartama možda treba preci na nešto jače,pa i 1000w da bude solucija.
Na kraju krajeva kad vec imaš 750w(valjda je kvalitetno) možeš da probaš pa vidiš dal ce praviti problem,ako ne želiš da daješ pare..
Bice malo toplije,možeš i sam videti po brojkama koliko ide w u normalnom korišcenju,gaming i sl..
 
Koliko vidim to je model sa 3x8 pin.
Cpu je i on dobar potrošač,dostiže 250w u stres testovima,osnovni modeli 3080ti 350w..
Ovako gledajuci možeš na 750w,ali koliko vidim da karta zna više da povuče+pikovi na ampere kartama možda treba preci na nešto jače,pa i 1000w da bude solucija.
Na kraju krajeva kad vec imaš 750w(valjda je kvalitetno) možeš da probaš pa vidiš dal ce praviti problem,ako ne želiš da daješ pare..
Bice malo toplije,možeš i sam videti po brojkama koliko ide w u normalnom korišcenju,gaming i sl..
Tako je, ma najmanji problem mi je zameniti napajanje ako bude potrebno, nego me zanima kako ce mi se grafička uklopiti sa matičnom i procesorom , hoce li moći “izneti” svoje ili to inače nema veze.. ?
 
Ne bi trebalo da ima problema, grafička je iz 2021. godine a matična i procesor iz 2018. godine. Razlika od tri godine nije prevelika. Možda će biti potrebno samo podesiti brzinu ventilatora na kartici i eventualno BIOS na matičnoj ploči, zavisno od želja korisnika.
 
Nebitno,bitnije je koliko love placaš.
Ili uprošteno bolje je gold od 100e nego platinum od 200e.
Dobar gold završava posao.
 
Dovoljno je neko Gold napajanje, ja bi gledao da je Full modular, sa što dužom garancijom (bar 5 godina, ima ih sa 10), kao i da ima "Zero fan mode" do 30-40% opterećenja.
 
za izbor napajanja postoji
https://forum.benchmark.rs/forums/Šta-da-kupim.199/



 
Nazad
Vrh Dno