Šta je novo?

Ускоро SSD дискови упола цене?

Nisam gledao, da li ima negde kod nas da se kupe Intel SSD diskovi? Ili bilo koji drugi SSD diskovi?
 
koliko je pametno da programeri kupuju ove SSD-ove??? koliko se sje. bav aju pri "normalnom" radu tipa kompajliranje , brisanje , kompajliranje brisanje i sl???
 
Jedva... ja sam dobio ubrzanje od jedno 10% na compile 20 verzija drivera, ali samo zbog toga ne bih kupio. (SAS -> X25-E, a mislim da sa VRaptora na Vertex ili X25-M nces videti tako dobru razliku - mozda sa ovim novim X25-M ali tek cemo videti).
 
kod G2 je i najvece poboljsanje random read i write

19506.png


19507.png


19508.png
 
Jedva... ja sam dobio ubrzanje od jedno 10% na compile 20 verzija drivera, ali samo zbog toga ne bih kupio. (SAS -> X25-E, a mislim da sa VRaptora na Vertex ili X25-M nces videti tako dobru razliku - mozda sa ovim novim X25-M ali tek cemo videti).

10% je malo ali sam vise mislio na too koliko se osteti kompajliranjem... mada...
 
Poslednja izmena:
al je ovaj Intel zao pa uz to sto jedini proizvodi upotrebljive SSD kontrolere jos obara cene svim ostalima :)

jel ima najava da ce se iko od ozbiljnijih ukljuciti u izradu kontrolera ili ce svi sacekati da neko drugi za njih odradi R&D osim nesposobnog Jmicrona i skupog Samsunga

PS: izgleda ce windows 7 biti veliki boost prodaje SSD-a a posto je RTM oni koji imaju kesa vec planiraju sta da kupe..
 
Poslednja izmena:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=205632

Intel potvrdio postojanje greške na novim SSD diskovima

"Intel je potvrdio da nova klasa njegovih čvrstih diskova zasnovanih na fleš memoriji (solid state disk, SSD), X25-M i X18-M, ima problema sa oštećivanjem podataka, pa je stoga obustavio isporuke prodavcima i povukao već isporučene primerke." ...
 
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=205632

Intel potvrdio postojanje greške na novim SSD diskovima

"Intel je potvrdio da nova klasa njegovih čvrstih diskova zasnovanih na fleš memoriji (solid state disk, SSD), X25-M i X18-M, ima problema sa oštećivanjem podataka, pa je stoga obustavio isporuke prodavcima i povukao već isporučene primerke." ...

samo dokaz da se radi o ozbiljnoj firmi a ne pilicaru.... doticni bag ce biti resen sa firmware updatom a radi se o tome da za SSD nesme da se koristi/menja sifra za kripciju u biosu... jer ako se sifra u biosu promeni dolazi do korupcije podataka zbog greske u firmware-u... sto po meni nije problem jer nijedna desktop masina ne koristi a i nema opciju za isto dok su jedino pogodjeni notebok korisnici i to samo oni koji menjaju sifru...

Koliko znam ljudi su se razgrabili za te nove SSD-ove pre povlacenja jer nikome ovaj problem ne predstvavlja smetnju a jos ce uskoro dobiti firmware update koji to resava...
 
Poslednja izmena:
^ dakle samo intel i nista drugo ? :)
 
Nazad
Vrh Dno