Šta je novo?

Помоћ око програма за уређење енеријера

Učlanjen(a)
19.07.2020
Poruke
1,377
Poena
515
Moja oprema  
Laptop
Asus zephyrus g14
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT3 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Поздрав, потпуно сам нов и аматер за ове ствари па ми треба помоћ који програм добар, али једноставан за лаика око планирања ентеријера?
Радим цео спрат на кући тј реновирам па ми треба чисто идеја шта бих могао радити, запали су ми за око неки од програма :
-Roomstyler 3d home planner
-IKEA Home planner
-Design My Room
-Auto Desk Homestyler
-Room Sketcher
Ово је чисто ради добијања неке идеје шта би могло, нити ћу ја радити нити сам стручан да професионално дизајниран, ако има неко препоруку помозите😀
 
Ja sam dobra 2 meseca "pravio" ceo stan u Home By Me https://home.by.me/en/
Ne mozes da napravis sve sto ti padne na pamet, ali jako puno stvari moze :)

Evo na primer kako sam ja to zamislio (za dnevnu sobu).
1625657268824.png
I kako je ispalo, mada jos uvek nije gotovo posto nas stolar zavlaci vec godinu dana :D
1625658646830.png
 
Ljudi, jeste li vi čuli za ergonomiju u kuhinji? Kako uspevate da napravite naopak raspored uredjaja?
Pozdrav
 
A sta je naopako? Ne razumem 🤔
Sa sudoperom i cesmom sam bio uslovljen posto instalacija nije mogla vise da se pomeri u levo, a ovo ostalo mi je taman tu gde sam hteo
 
Супер изгледа, ја сам се мало играо са Homestyler, али пробаћу и Home by Me 😀🏡
 
Moze mnogo sto sta, biras i perspektivu i mozes da udjes u 3D mod gde hodas po stanu. Ima integraciju sa nekim stranim webshopovima pa mozes da ubacis tipa neki krevet koji tamo moze da se nadje u prodavnici i sam ti na kraju izracuna koliko para sve kosta, al posto to ne moze da se iskoristi kod nas nadjes nesto sto je na oko slicno onome sto ti hoces :D
 
Ljudi, jeste li vi čuli za ergonomiju u kuhinji? Kako uspevate da napravite naopak raspored uredjaja?
Pozdrav
To može da bude i stvar perspektive.
Kad sam crtao kuhinju, stavio sam rernu, iznad nje ploču/fioku za vrele tepsije i iznad nje mikrotalasnu. Prevideo coklu od 10cm.

Meni je mikrotalasna na odličnoj visini, a žena, 23cm niža od mene, uopšte ne vidi u mikrotalasnu. Meni je raspored ergonomski, njoj nije 😕

Ono što budući korisnici kuhinje često zaborave, a nije mi jasno da majstori previše takve stvari - broj i raspored utičnica. Ja ih u kuhinji imam oko 30. Prvog trenutka je zvučalo kao overkill, ali da pravim opet, ne bih stavio manje.
 
A sta je naopako? Ne razumem 🤔
Sa sudoperom i cesmom sam bio uslovljen posto instalacija nije mogla vise da se pomeri u levo, a ovo ostalo mi je taman tu gde sam hteo
Raspored uredjaja u kuhinji se pravi tako da se smanji hodanje tokom spremanja hrane. Za dešnjake redosled je (sa leva na desno): frižider, sudopera, šporet. Izvadiš hranu iz frižidera, opereš je u sudoperi i onda je staviš na šporet. Mašina za pranje sudova ide desno od sudopere, itd... Svi ostali rasporedi su mogući ali neprirodni.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno