Šta je novo?

Блокирање реклама на YouTube

David.1992

Poštovan
Učlanjen(a)
11.01.2017
Poruke
222
Poena
95
Moja oprema  
RAM
16GB DDR4
Storage
240 GB SSD, 1TB HDD
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi 9
Pristup internetu
  1. ADSL
Дуже од деценије користим екстензију Adblock за браузер Google Chrome. Екстензија ми блокира рекламе које би требале да се покрену пре почетка гледања аплоудованог видеа. На мобилном телефону код користим YouTube програм рекламе се редовно покрећу. Пошто знам да многи људи зарађују од YouTube-a занима ме што многи користе Adblock и друге екстензије за блокирање реклама да ли то утиче на количину новца који јутубери аплоудери зараде?
 
^ probaj adguard bi trebalo da radi na telefonima kroz browser
 
Дуже од деценије користим екстензију Adblock за браузер Google Chrome. Екстензија ми блокира рекламе које би требале да се покрену пре почетка гледања аплоудованог видеа. На мобилном телефону код користим YouTube програм рекламе се редовно покрећу. Пошто знам да многи људи зарађују од YouTube-a занима ме што многи користе Adblock и друге екстензије за блокирање реклама да ли то утиче на количину новца који јутубери аплоудери зараде?

Zato što niko ne voli reklame. I da, to utiče na priliv takozvanih jutubera.
 
Nisu problem reklame nego broj, dužina i učestalost. Iskače na po par minuta na telefonu tako da upada u sred klipa i nekada više puta.
Kada bi stavili jednu koju možeš da skip posle 5 sek i da odgledaš ceo klip, siguran sam da bi dosta korisnika, i pored kukanja, prešlo preko toga. Ovako je neupotrebljivo.
Za youtubere se ne brini ništa. Oni veći koji nešto prstojno zarađuju od tih reklama već imaju brdo sponzora. Ovi sitniji svakako dobijaju za žvake od toga.
 
Reklame su sada 7 sekundi, pre nego što se pojavi opcija "Preskoči". Bar kod mene.
 
Дуже од деценије користим екстензију Adblock за браузер Google Chrome. Екстензија ми блокира рекламе које би требале да се покрену пре почетка гледања аплоудованог видеа. На мобилном телефону код користим YouTube програм рекламе се редовно покрећу. Пошто знам да многи људи зарађују од YouTube-a занима ме што многи користе Adblock и друге екстензије за блокирање реклама да ли то утиче на количину новца који јутубери аплоудери зараде?
Za kreatore sadržaja je najbolje da se pretplatiš na YT Premium. Oni zarađuju, a ti nikad više ne vidiš reklamu.

Mislim, ako je briga za njihove prihode bila svrha poktetanja teme.
 
Ja se na sve načine borim protiv reklama.
Plaćanje nije jedan od načina.
 
Placanje 40din mesecno (kad se argentinski premium podeli sa jos 4 osobe) je dobar vid borbe protiv reklama. Da su moji omiljeni jutjuberi blize, castio bi ih sve jednom Lidl Saguaro 1.5L vodom (iz plasticnih casa svi da piju) mesecno, ali posto nisu, podrzavam ih preko Argentine.
 
U poslednje vreme sam imao i po 3 reklame po video klipu od kojih neke nisam mogao da preskocim na youtube pa sam odlucio da instaliram ADblock iako nisam ljubitelj njega mada ne vidim da mi je Firefox sporiji sa njim , zadovoljan sam.
 
Poslednja izmena:
ima li nesto slicno kao adguard ad blocker za motorolu g8?
 
Za mobilni moze Samsung Browser sa AdGuard extenzijom, napr, nisam primetio da ima reklama ali koristim vanced pa nisam ni obracao paznju.
 
Јел то овај?

Mqa3OJ3.png
 
Nije. Ovaj je:

brave.jpg
 
Instalirajte Firefox za Android i stavite uBlock Origin addon, koji je nezavisan, otvorenog koda i sa dodatnim funkcijama (isti kao na desktopu). Kakav crni Chome spyware, bolje je da ga onesposobite i Guglove servise uopšte da koristite što je manje moguće. Nisam manijak privatnosti, ali sve je već otišlo predaleko.

YouTube Vanced još može da se koristi, ali bolje je da koristite ReVanced, kojije legalan i otvorenog koda. U krajnjem slučaju, posluži i FF + uBO kombinacija za gledanje YT bez reklama.
 
Za PC vec dosta godina koristim Magic action for youtube i reklama nema(Chrome + Magic)
Za android telefon Vanched.

Ova kombinacija u mom slucaju eliminise reklame prilikom gledanja.
 
Inace, ne znam da li vecina zna, ali uBlock Origin je mama od svih adblockera. Jedini koji nije iskompromitovan (npr ABP jeste), a open source je.
 
Google uskoro prelazi na Manifest V3, što znači da će uBlock a i svi ostali adblockeri postati nemoćni u Chrome based browserima kao što su Brave, Opera, Vivaldi...itd. Mozilla Firefox će i dalje podržavati stari sistem, ali i tome će vrlo brzo doći kraj kada QUIC u potpunosti zameni TCP/IP. QUIC već sada koristi 99% vas a da toga niste ni svesni.
 
Možete i bez ikakve instalacije da uključite adguard privatni DNS u podešavanjima telefona i on će vam blokirati reklame na svim aplikacijama u telefonu.
 
da li pihole sklanja reklame u browseru i aplikaciji?
Ne. Jer reklame dolaze sa istog domena sa kojeg dolazi video. PiHole radi DNS blocking, i on ne vidi reklame unutar youtube saobraćaja. Za tako nešto je potreban pfSense i MITM metoda.
 
Ja koristim Firefox, uBlock Origin, Enhancer for Youtube i SponsorBlock. Ta kombinacija otprilike radi ono što Vanced radi na Android telefonu, blokira reklame i preskače sponzorisane blokove u klipovima.
 
Ja koristim Firefox, uBlock Origin, Enhancer for Youtube i SponsorBlock. Ta kombinacija otprilike radi ono što Vanced radi na Android telefonu, blokira reklame i preskače sponzorisane blokove u klipovima.
Uživaj dok možeš. To sve uskoro prestaje da radi.
 
Nazad
Vrh Dno