Šta je novo?

Šum na Logitech zvučnicima

fLow

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruke
195
Poena
169
Kada ne puštam muziku ili filmove, neprestano je prisutno šuštanje u zvučnicima. U pitanju je Logitech Z506, nije neko čudo ali nije ni đubre. Šuštanje je istog intenziteta kada se pojačaju zvučnici, a kada smanim zvuk potpunom, tek onda nestaje. Da li neko zna u čemu je ovde problem, da li može nešto da se uradi i da li ovo podleže garanciji...
 
niko bas nista da kaze?
 
za početak proveri kablove, tj da se nisu prelomili negde.
 
reko bi potencijometar stvara sum
 
Zeza te verovatno masa negde, ili kablovi, ili imas ground loop sa kucistem... probaj na drugoj uticnici da ih prikljucis, tj. na drugoj istoj fazi gde ti je i kuciste ukljuceno, pa vidi jel ima promene. Inace, svaka neispravnost podleze garanciji, naravno. Mada mislim da nisu neispravni, vec da imas problem sa navedenim razlozima.
 
nikk, sta je ground loop? kablovi su ok, proverio sam ih... promena utinice ne donosi bas nista... odnecu ih u servis, ionako su pod garancijom... i ja sam sumnjao na neki od kablova, ali mislim da to ovde nije slucaj...
 
I meni isto tako se javlja zujanje, poludeh vise, gde god da prebacim kuciste i koje god zvucnike da ubodem ono se cuje, malo tise nego kod tebe ali na subwooferu se cuje šuštanje kada ne svira ništa. Ja ove imam. Jesi li rešio problem? Ja više ne znam šta da radim
 
Ti Marko207 imas taj mains hum (skrol dole, pa poslusaj). Resenja u clanku koji je dao nikk18adsl.
 
Da li je normalno da na ovim mojim zvucnicima se cuje neko slabo zujanje? Cuje se iz ovih malih pomalo i iz subwoofera, nosio sam ih kod jednog lika i on mi rece da je to normalno za te zvucnike, da subwoofer ima neko napajanje u sebi i da je to zbog toga. Da li je to tako ili da ih reklamiram i uzimam pare? Ili ako uzmem xonar ds to zujanje ce nestati?
 
Ostace zujanje skoro sam siguran, zavisi koliki je tvoj prag tolerancije sto se tog stepena zujanja tice pa se to samim tim vezuje za (ne)vracanje tih zvucnika..
 
Vracam ja njih, sigurno sam dobio lose zvucnike, bilo gde da ih uljucim u steker zuje
 
Kod mene sa Realtek R2.55 ima šuma na Logitech X530, dok sa Windows 7 drajverima i Realtek R2.70 šuma nema.
 
Ground loop je problem. Resava se vrlo lagano. Resenje je da zvucnike/pojacalo nakacite u mrezu preko 'lopova' koji nema uzemljenje tj ima samo pinove za fazu i nulu.
Nesto ovakvo:
http://www.amazon.com/gp/product/B002N2RHY0/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

sa wikija: If circuit 2 is an audio system, and circuit 1 has large AC currents flowing in it, the interference may be heard as a 50 or 60 Hz hum in the speakers. Also, both circuits will have voltage V_G\, on their grounded parts that may be exposed to contact, possibly presenting a shock hazard. This is true even if circuit 2 is turned off.

Drugacije receno sto imate jacu azdaju od racunara, vise overklokovan cpu i graficku koja moze bas dosta da povuce tokom intenzivnijeg igranja ovaj sum moze da bude nepodnosljiv. Tako je kod mene bilo i kada sam na kabl od pojacala dodao lopova sa 2 pina... savrsena tisina.
 
Poslednja izmena:
Ground loop je problem. Resava se vrlo lagano. Resenje je da zvucnike/pojacalo nakacite u mrezu preko 'lopova' koji nema uzemljenje tj ima samo pinove za fazu i nulu.
Nesto ovakvo:
http://www.amazon.com/gp/product/B002N2RHY0/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

sa wikija: If circuit 2 is an audio system, and circuit 1 has large AC currents flowing in it, the interference may be heard as a 50 or 60 Hz hum in the speakers. Also, both circuits will have voltage V_G\, on their grounded parts that may be exposed to contact, possibly presenting a shock hazard. This is true even if circuit 2 is turned off.

Drugacije receno sto imate jacu azdaju od racunara, vise overklokovan cpu i graficku koja moze bas dosta da povuce tokom intenzivnijeg igranja ovaj sum moze da bude nepodnosljiv. Tako je kod mene bilo i kada sam na kabl od pojacala dodao lopova sa 2 pina... savrsena tisina.

Значи није до драјвера? треба само звучнике прикачити на посебну грану од осигурача?
 
Meni je zamena zvucne resila problem
Zvucnici Logi Z-5500 Xonar D2 ,,,, pre toga DG
 
Nazad
Vrh Dno