Šta je novo?

Periferni uređaji Štampač za štampanje jednog lista na 3 dana

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

milos0888

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2013
Poruke
1,444
Poena
305
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 1600af
Matična ploča
gigabyte ab350m-gaming 3
RAM
2x16gb 3200mhz
GPU
rx 6700xt
Storage
m2, 3xhdd
Zvuk
Edifier 350db
PSU
asus strix 650w gold
Monitor
philips 4k tv 50"
Mobilni telefon
Iphone 13 pro 256
Pametni uređaji
Apple watch SE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba mi običan štampač za baš retku upotrebu, štampao bih jedan do dva a4 papira na svakih 3-10 dana. Je l ima neke razlike u štampačima, vrsti ketridza itd?
 
za tu namenu mislim da je najbolji laseraš. ja štampam i ređe od toga. preporuka u tom slučaju jeste da se s vremena na vreme izvadi toner, protrese levo-desno i vrati u štampač

u vezi štampača na mastilo (kertridž ili tank), za kertridže znam da im ne odgovara takav način korišćenja i da mogu da se "zapeknu". ne znam kakva je situacija sa tankovima
 
I ja htedoh reći "najjeftiniji laser", ali možda nije loša ideja da ipak bude neki mainstream brand.

Poslednji jeftin laser koji sam kupio, za nekoliko listova sedmično, tražio sam nešto sa najmanjom stopom, zbog prostora, i uzmem neki Samsung 2020.
E dve godine kasnije, štampa desetak listova dnevno i krenuo je problem sa oprugom koja kontroliše uvlačenje papira.

Plus što Samsung driver nije baš sjajan. Recimo, ako pustim print, a štampač nema dovoljno papira, kada ubacim papir, nikada nisam siguran da li će da odštampa preostale stranice ili ih nikada neće odštampati.

Sumirano, trebalo je da kupim najjeftiniji HP, sa najmanjom stopom. U pitanju je bilo po neki cm u obe ose. A cena je bila ista ili možda neka stotina dinara razlike.
 
Brother, Xerox i Kyocera su problematicni sto se tice odrzavanja na duze staze ...

Preporucio bih stampac HP M15a, mali je, pa malo zauzima mesta na stolu, lagan ako treba da se pomeri da se cisti ispod njega, koristi toner 44a, toneri su dovoljno rasprostranjeni, kapacitet im je 1000 strana sa novim tonerom, ima zamenskih da se kupe i nisu skupi.

NIKAKO ne preporucujem stampace HP M102a i M203, tj svuda gde idu toneri 17a i 30a, imaju problematicne tonere i drum unit ...

HP je generalno najzastupljeniji brend kod nas sto se tice kucnih/office stampaca.
 
m15a se čini okej, verovatno nema wifi? bar ne vidim da piše
 
@milos0888 mogao si u startu da navedeš da želiš i WiFi :) u tom slučaju bih ti odmah rekao da gledaš neki HP
 
Imao sam neko mišljenje da sad svaki ima wifi jer prvi najjeftiniji što sam našo od 6k je bio i kolor i imao je wifi :)
 
Pa, za refilovanje na primer su problematicni, HP moze da se puni mnogo puta, dok Brother i Kyocera mogu da prave problem vec kod drugog treceg punjenja, na primer neki servisi nece uopste da popravljaju Brother i Kyocere stampace, komplikovaniji su za servisiranje i nemaju toliko rasirenu servisnu mrezu kod nas.

Xerox 3020 je dobar stampac, to je kopija stampaca Samsung 2160.
 
Hvala svima u temi, pogotovo @Kapuero: narucen je HP M15W.

Svako malo trcim u lokalnu kopirnicu... trebao sam odavno da uzmem neki ovakav malecni.
 
Pa, za refilovanje na primer su problematicni, HP moze da se puni mnogo puta, dok Brother i Kyocera mogu da prave problem vec kod drugog treceg punjenja, na primer neki servisi nece uopste da popravljaju Brother i Kyocere stampace, komplikovaniji su za servisiranje i nemaju toliko rasirenu servisnu mrezu kod nas.

Xerox 3020 je dobar stampac, to je kopija stampaca Samsung 2160.
Koji tačno modeli prave problem kod drugog-trećeg punjenja? koliko znam drug ima Kyoceru sa priličnom velikim stažom ima tu bar 30tak punjenja.
Hteo bih novog japanca pa mi treba preporuka baš zbog punjenja.
 
Xerox i Kyocera su problematicni sto se tice odrzavanja na duze staze

Veoma netačno. Kod nas u firmi su skoro destak godina i rade savršeno. Veliki obim štampe (oko stotinak lista). Čišćenje jednom godišnje. Originalni toneri. Kod mene je recimo fs 4200 dn. Model 4000 je bio još bolji i brži.
 
Nazad
Vrh Dno