Šta je novo?

Šta uzeti?

NightCrawler

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2005
Poruke
2,743
Poena
615
Došlo vreme da polako razmišljam o zameni telefona jer prođe 2 godine od poslednje promene telefona a G3 već pokazuje neke znake slabosti.

Izbor se za sada sveo na:

HTC 10
Sony Z5 (običan ne premium)
Iphone 6/6s 64gb

Ovo mi se trenutno uklapa i u budžet i u neke moje zahteve stim što je Iphone tu "uljez" zbog ekrana

Nisam neki preterani freak koji menja telefone na svaka dva do tri meseca tako da mi treba telefon koji će da izgura 2 godine bez mnogo muke kao što je G3 radio...


Bitna mi je kamera,zvanična soft.podrška (zato je iphone ušao u izbor),sd slot za karticu, i baterija mada je to relativan pojam u današnje vreme ali sumnjam da može da bude gora od baterije na g3 :d

Lično bih najviše voleo da uzmem LG V20 ali ga nema i pitanje kada i da li će se pojavljivati.

Trenutno najveća dilema između Sony i HTC 10. Stim što je HTC nov a Z5 već ima 2 godine staža na tržištu što znači da je prevazišao dečije bolesti dok se kod HTC 10 to još može javiti...


Ne znam šta se očekuje novo od flagship modela u skorije vreme (osim Pixela za koje sumnjam da će se uklopit u moj budžet) tako da ne znam da li vredi čekati nešto ili uzeti nešto od ovoga navedenog gore...
 
Ako oces najbolju kameru, Lumia 930, iphone 6s ima problema sa baterijom koji su vezani za neispravne ploce.apple je priznao problem i rade zamenu uredjaja. Htc 10 sam video, nije me impresionirao. Z5 je onako, na oko najlepsi, ali se Z serija nije proslavila sa kamerama(bez obzira na broj Mpix)
 
iPhone 6s je ok kad je nov sto se baterije tice ali ne znam kolika opasnost postoji da ti dodje sa iOS-om 10 pa si onda u velikom problemu sto se raznih problema tice...
ja koristim Z5 nekih par meseci, moj prvi android posle 8 godina iOS-a i mogu reci da bolji fon nisam imao a i sistem :)
nisam uspeo da mu nadjem nikakvu manu tako da od mene preporuka za Z5.
 
Poslednja izmena:
Z5 preporuka.Osim malog zamucenja u uglovima kamera na njemu je odlicna,a ta zamucenja su karakteristicna za tako wide socivo.Sam telefon je brz,ima dobar zvuk,bateriju sasvim ok, i dizajn premium.
Posle XZ i dalje je najbolji Sony koji je u ponudi.Ako ga budes uzimao,preporuka za zeleni,prelep je,mada su i crni i beli lepi.
 
HTC 10 ili XZ, Z5 je star 13 meseci kao model i ne treba da bude u istom cenovnom rangu sa 2016. 'droid flagship klasom.

Zatim od phableta, ako dolaze u obzir, Nexus 6P, OP3, S7e(ako mozes da tolerises TW).

Na kraju, ako hoces ios, onda ip 6s plus/7 plus.

Sent from my D6503
 
@hsv

Samsung nikako ne mirisem. Zato ga i nisam uzeo u razmatranje.
Ne samo zbog tw nego generalno

@all

Ok ubedili ste me da odbacim iphone kao izbor

Znaci ili htc10 ili z5...osim ako se ne pojavi jos neka mogucnost
 
Al' gde ubaci proslogodisnji Z5 uz htc 10? :)

Upravo je htc 10 najbolji izbor a ako vec razmisljas o sony-u onda umesto Z5 dodaj XZ jer je bolji, noviji od petice a cenovno/hardverski je u rangu sa htc 10.

Mada uzmi htc, vec se dokazao na trzistu.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Za koliko para si nasao Z5 i htc 10?

Kapiram da nov Z5 mora da bude bar 100e jeftiniji od novog htc 10. A ako ti znace IP68 i bolji kamkorder slicnu cenu kao htc 10 ima XZ.

Realno htc 10 je malo bolji fon ali ja bih za iste pare pre kupio XZ zbog IP68, malo boljeg kamkordera, malo boljeg IPS panela, subjektivno i dizajna.

Uz to XZ je i ~6 meseci mladji fon pa ce i podrska verovatno biti malo duza a i vise mi lezi sony UI od sense-a.

Ne otpisuj tek tako ni S7/E, jeste da je TW diskutabilan UI ali S7 ima IP68, vrhunski ekran i uopste hw a i bolju autonomiju od htc10, XZ.

Sent from my D6503
 
Za Z5 dao bih moj G3 plus 100€

HTC10 bi me izašao oko 400€ uz malo muljaže :d

S7E mi prevazilazi budžet....S7 nisam gledao,a S6 nema sd slot...

XZ je po ceni u rangu sa HTC10 a izmdju XZ i HTC10 pre bih HTC10 onda uzeo...
 
Vredi.
Ili Z5 ili P9.Odprilike su tu negde,mozda cak jaci chipset ima P9.Oba imaju dobre kamere,bice jos dosta softverski unapredjivani,P9 i vise od Z5 jer je noviji model.
Mrtva trka sto se mene tice,uglavnom koji god da uzmes mislim da neces pogresiti.
Pogledaj neku recenziju pa vidi dal ti se svidja UI kod P9.
 
@blue moon
UI manje vise...stvar navike.


@nikola

Da,bas se kolju...prakticno u nijansama. P9 mi trenutno ispred z5 jedino sto je "mladji" mada se i ja sam sa sobom koljem koji uzeti
 
:wall::wall::wall:

Ovo iz dana u dan postaje sve komplikovanije...to je i jedan od razloga što ne menjam često telefone

Imam ponude za:

Xperia Ultra XA (sviđa mi se zbog 6.0 ekrana,ne sviđa mi se zbog MTK chipseta)
Samsung Galaxy A5 (2016)
Sony Xperia M5 (koliko videh telefon ima problema sa crkvanjem ploča i baterija)
Samsung Galaxy J7 (2016)

Znam da nije u rangu sa onim sa čime sam otvorio temu ali ponude su primamljive jer osim Xperia Ultra sve ostale telefone bih dobio u zameni za G3 bez doplate dok bi za XA doplatio 100€ kao u slučaju P9 i Z5
 
Nemoj ni XU, P9l a ni Samsung A/J vec kupi neki pravi flagship.

Ako vec imas mogucnost da uzmes htc 10 za 400e onda iskoristi to. U suprotnom biraj, P9 ili Z5.

Sent from my D6503
 
Ili jednostavno 6P jer je pomenuo da mu odgovara phablet kao XU a da ce malo duze zadrzati uredjaj pa mislim da je taj Nexus logican izbor.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno