Šta je novo?

Šta sad izeti za ~500€+ -?

marinko98

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2005
Poruke
4,779
Poena
545
Pošto je moguće(ne i sigurno, al neću da razmišljam...) da Tramp ukine podršku Huawei-u, reših da prodam P30 Pro i da kupim nešto drugo...

A to drugo je izbor između Xiaomija i Samsunga. Koji je manje "zlo"? ;)

S20 već imamo u kući(ne koristim ga ja, ali je ipak tu). Note 10 sam imao i ne bih se baš bunio da ga opet koristim. Note 10 plus nisam koristio, ali ga je teško naći s validnom garancijom i da ima kakvu takvu normalnu cenu.

Što se tiče Xiaomija, Mi 10 ultru bih uzeo bez razmišljanja, ali je za sada van mog finansijskog domašaja.
Mi 10 nije loš i razmišljam da mu dam šansu...
I Poco F2 Pro nije loš.. ali nije to to...




Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Надовезујем се на тему. Планирам ускоро да мењам телефон па ми је потребна препорука. Наиме следећа 3 су ми ушла у најужи избор:
-Pixel 4а
-Sony Xperia 5
-Huawei Mate 30 Pro

Битни су ми батерија, екран, аудио квалитет.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Надовезујем се на тему. Планирам ускоро да мењам телефон па ми је потребна препорука. Наиме следећа 3 су ми ушла у најужи избор:
-Pixel 4а
-Sony Xperia 5
-Huawei Mate 30 Pro

Битни су ми батерија, екран, аудио квалитет.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

Kako ih samo sastavi, to su prilično različiti uređaji. Kao da biraš između kompaktnog automobila koji tek treba da se pojavi u prodaji, Honde Accord i Hyundai Santa Fe. :)

Ne znam koji je maks. budžet ali ip11 Pro ispunjava sve uslove i uvek je odlična kupovina u svakom smislu.

Od egzotike, možeš da probaš LG V40 (340e nov, neraspakovan na KP, uz nekakvu garanciju), za te pare odličan telefon, sa najboljim audio kvalitetom u klasi ali mu je trajanje baterije pod znakom pitanja, nije se proslavio u testovima kada je autonomija baterije u pitanju. V50 rešava taj problem ali ga nema ni na KP a najnoviji V60 je brutalno dobar telefon ali takođe ne može da se nađe na našem tržištu mada na MS piše da dve prodavnice imaju V60 na stanju za 601e ali to je verovatno greška.

Naravno, kupovina LG telefona V i G serije ima smisla pre svega uz kvalitetne slušalice, koje mogu da iskoriste takav audio kvalitet na pravi način. Korišćenje tih modela uz klasične niskobudžetne bubice nema mnogo smisla.

Ako su kakva-takva kompaktnost, autonomija, brzina, softver, ekran, kamera, audio kvalitet i Android OS prioritet, možda ne bi bilo loše da sačekaš Xperia 5 MK2 (specifikacije se već znaju, top), prodaja počinje u oktobru, verovatno će ih biti na KP do kraja godine ali najverovatnije za 800e, uz postepen pad cene u toku sledeće godine.
 
Poslednja izmena:
@korisnickoime, 208gr за телефон, што је много, много је:) А искрено мало ми је одбојно што су мало траљави код ажурирања софтвера, читао сам да по неколико пута избаце нови MIUI па повуку због багова итд.

@hsv.stoned, а шта ћу, такав ми редослед дошао:)
Што се ЛГ тиче знам да су се званично повукли са тржишта па ни не знам шта избацују сад. Али чињеница је да ових нема на КП које си навео.
Тренутно имам Ајфон 8 па не бих опет исти ОС, а 11 Про је 800+ евра на КП нов.
Од почетка нагињем искрено највише на Сони. Знам да излази ускоро МК 2 али као што си написао биће цирка 800 евра кад изађе, па годину дана док не падне мало цена итд. Али телефон је стварно топ што се тиче спецификација. Међутим уби ме стално пуњење батерије на овом Ајфону. Тако да мислим да ћу ипак ићи на ову Xperia 5 које је тренутно у продаји.

Хвала свима на помоћи[emoji16][emoji106]


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Proveri ipak LG V40 128/6GB na KP. Nije skup telefon a ima sasvim solidan hardver i najbolji zvuk u klasi.
Autonomija verovatno nije sjajna (za današnje standarde) ali teško da je slabija od polovnog iP 8, V40 je nov i autonomija mora biti bolja. Ja bih taj telefon koristio do primetnog pada cena iP 11 pro, dolazećih iP 12/Pro i Xperia 5 MK2, odnosno do leta sledeće godine.
 
@korisnickoime, 208gr за телефон, што је много, много је:) А искрено мало ми је одбојно што су мало траљави код ажурирања софтвера, читао сам да по неколико пута избаце нови MIUI па повуку због багова итд.

@hsv.stoned, а шта ћу, такав ми редослед дошао:)
Што се ЛГ тиче знам да су се званично повукли са тржишта па ни не знам шта избацују сад. Али чињеница је да ових нема на КП које си навео.
Тренутно имам Ајфон 8 па не бих опет исти ОС, а 11 Про је 800+ евра на КП нов.
Од почетка нагињем искрено највише на Сони. Знам да излази ускоро МК 2 али као што си написао биће цирка 800 евра кад изађе, па годину дана док не падне мало цена итд. Али телефон је стварно топ што се тиче спецификација. Међутим уби ме стално пуњење батерије на овом Ајфону. Тако да мислим да ћу ипак ићи на ову Xperia 5 које је тренутно у продаји.

Хвала свима на помоћи[emoji16][emoji106]


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Kako traljavi?

Google izbacio Android 11, Xiaomi izbacio za mi 10 i 10 pro.

Znaš kad ce Samsung i ekipa dobiti? Pa nacekace se.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Proveri ipak LG V40 128/6GB na KP. Nije skup telefon a ima sasvim solidan hardver i najbolji zvuk u klasi.
Autonomija verovatno nije sjajna (za današnje standarde) ali teško da je slabija od polovnog iP 8, V40 je nov i autonomija mora biti bolja. Ja bih taj telefon koristio do primetnog pada cena iP 11 pro, dolazećih iP 12/Pro i Xperia 5 MK2, odnosno do leta sledeće godine.

Проверићу ако успем да нађем јер ми МК2 Сони баш онако по мери.

@Djilkosh_Ns, мислио сам превасходно на њихов MIUI пошто сам читао да су ваљда 11 2х пуштали за неке моделе па повлачили да отклањају багове које су пустили а нису обратили пажњу, после читам да то није ништа ново код њих. А пошто сам користио Самсунг колико знам увек је добијао Андроид пре Шаомија. А сада ако је нешто пуштено то је beta build ако сам добро разумео чланак.

https://www.google.com/amp/s/www.androidcentral.com/when-will-my-phone-get-android-11?amp


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Prošle godine je isto bilo, sa desetkom. Od tada su krenuli isti dan kad i Google da izbacuju.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Искрено Самсунга ми је преко главе и њиховог Exynos-a. Батерија им је крш невиђени у то сам се уверио и да С7 и С10е моделима, иако су сами телефони били добри. Шаоми ми је ок али телефони све цигле, а ти јачи преко 200г. Најбоље искуство сам имао са Хуавеј али изгледа да сам мало скептичан као и већина око тих збивања на релацији ССД-Кина. Овај Сони ми по свему одговара.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
@Apolo

Ne znam šta ti je prioritet kada je zvuk u pitanju. Ako su to najbolji stereo zvučnici (u okviru budžeta koji si odredio) onda ni Xperia 5 a ni LG V40 ne nude to. LG ima mono zvučnik, ok je, a Xperia 5 FF stereo koji jesu dovoljno glasni ali je zvuk malo ''tanji'', čak i godinu dana stariji XZ2/XZ3 imaju bolje stereo zvučnike (i moćnije vibra. motore, DVS), mada to je verovatno zbog većih bezela i debljih kućišta. Ima i petica DVS, kojim na neki način pokušava da poboljsa utisak o basu i pojača imerzivnost pri gledanju videa i igranju, mada su i na tom polju stari XZ2/XZ3 bolji.

Zvuk preko kvalitetnih slušalica - LG V40/V50/V60, mada je i većina ostalih uređaja sasvim solidna na ovom polju (Qualcomm je dosta napredovao poslednjih godina) ali ipak LG nudi hardver koji se retko sreće u telefonima.
 
Не тражим сад да телефон буде у том смислу као неки звучник са басом, већ да то буде квалитетна репродукција када пуштам нешто са Јутјуба нпр. Сони су похвалили доста што се тога тиче, е сад ко има јачи бас, ово оно, ту ће увек бити разлике. Нпр. тренутно имам Ајфон 8 са стерео звучницима и скроз сам задовољан репродукцијом. Имао сам раније Sony XZ и био сам задовољан звуком тако да отприлике знам шта могу очекивати.
Оно што ми се додатно свиђа код Сонија је ЛЕД нотификација, а колико сам видео има и AOD, што ми је исто корисно.

Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Onda uzmi sony.

Nisam ja rekao da uzmes mi10 zbog stereo zvucnika, naravno da nije to bas sjajna opcija za slusanje muzike, vec da mi10 ima najbolje stereo zvucnike na trzistu.



Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Погледао сам MI10, одличне спецификације али 200+ грама за телефон ми је баш много. Погледао сам и тест и такође су максимално нахвалили квалитет звука али ето. Осим што је велик телефон и тежак, мало ми је чудан њихов MIUI или се ја нисам навикао, а Сони је некако приближнији stock Androidu што ми опет више одговара.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
@Apolo slicno razmisljas kao ja, sto se tice tezine.. Nije isto 180g i 200+.. Ja se dvoumim izmedju s20+ i OnePlus 8 12/256. Mogu se naci po istoj ceni. Najvise me brine servis za OP8. A i S20+ koji sam nasao po dobroj ceni (ista kao za OP8), pitanje je gde je nabavljen i kako bi se stvarno realizovala ta "pisana" garanacija..
 
Ja sam imao OP8 pre MI10, i OP8 je dosta losiji od Mi10 Bolje onda uzmi s20+
Na OP8 ovaj novi oxygen je slican kao miui. I oni beze od googla, jer google sve vise zahteva tj onemogucava na telefonima, hoce da bude zatvoren kao iOs

Hocu da kazem da OP8 ne vredi te pare.
 
Poslednja izmena:
Погледао сам MI10, одличне спецификације али 200+ грама за телефон ми је баш много. Погледао сам и тест и такође су максимално нахвалили квалитет звука али ето. Осим што је велик телефон и тежак, мало ми је чудан њихов MIUI или се ја нисам навикао, а Сони је некако приближнији stock Androidu што ми опет више одговара.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

I mene je to brinulo kada sam sa Samsunga S8 (155g) prelazio na Poco F2 Pro (219g) ali sada kad zapravo koristim Poco vidim koliko mi tezina zapravo ne predstavlja nikakav problem, niti primetim neku razliku u odnosu na S8
 
To za tezinu je najveci deal breaker kod Xiaomi sada.

Korisnicima je smetala promena tezine sa 150 na 180 grama. Krajnje je neozbiljno reci da je 220gr ok.

Klasicna cigla na zalost.

Iz tog razloga OnePlus je trenutno bolja opcija u tom cenovnom rangu i uz mnoge druge prednosti.
 
I mene je to brinulo kada sam sa Samsunga S8 (155g) prelazio na Poco F2 Pro (219g) ali sada kad zapravo koristim Poco vidim koliko mi tezina zapravo ne predstavlja nikakav problem, niti primetim neku razliku u odnosu na S8
Хммм... То је баш велика разлика. Поред приватног Ајфона 8 имам службени Самсунг А6+ који има 186г и осетна је разлика. Бар мени, a користио сам све углавном лагане телефоне пре тога S7, S10e, P30. И те велике димензије ће ми бити мало проблематичне, а још и тежина на то. Али џаба када су данас 90% телефона цигле и црепови.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Uzeo danas S20+.. U odnosu na moj s7edge, sta reci, sve leti.. Jedino se bas primeti pojacano grejanje - dok sam poinstalirao sve, i sada kada pricam na Viber (video poziv).
Ima Vip garanciju, tako da kada se pojavi OP8t, ili s21 mogu lako da ga menjam (naravno ako S(l)jamsung ponudi i snap verziju).
 
Posle s10e uzeo p30pro i prodao ga u roku od odmah.Razlika je drasticna.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока

Када сам С10е користио имао сам утисак као да је сав од пластике и да ће ми пући у руци. Р30 Pro је одличан уређај али видим да је и он габаритан. Кева има Xiaomi Mi A3 и некако ми је таман што се тиче димензија. Није мали телефон да мораш да чкиљиш, а није ни цигла каквих све има.

@Zakiyu, е да смо те среће да понуде СД за европско тржиште али тако је како је. Уживај у телефону, имаш гаранцију па касније отом потом. Ионако се телефони данас штанцају као блесави па их може човек мењати на сваких 6 месеци[emoji16]


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ово ми одлично, свиђа ми се како се чује.
Да се вратим на твој предлог да узмем нешто јефтиније као прелазно решење па да нпр сачекам Xperia 5 II идуће године кад му падне цена, да ли можда узети Xperia 10 II? Нов са гаранцијом се може наћи за 390 евра. Овде бих наравно направио компромис пошто је слабији телефон у питању али по тестовима делује ми солидно.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ma kakvi to, low i mid-range sony telefoni se ne isplate ni u jednoj kombinaciji, samo flagship modeli su pravi sony uređaji. Konkretno, XZ2, XZ3 pa čak i XZP i XZ1 (od pre 3 godine) su bolji od 10 MK2.
 
@Zakiyu, е да смо те среће да понуде СД за европско тржиште али тако је како је. Уживај у телефону, имаш гаранцију па касније отом потом. Ионако се телефони данас штанцају као блесави па их може човек мењати на сваких 6 месеци[emoji16]


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

Probaću od sada da menjam fon na godinu dana.. Da vidim koliko košta "korišćenje" telefona iste klase godišnje, pod uslovom da se kupi na polovini ili u drugoj polovini svoje prve godine. Tj. Sada sam uzeo s20+ za 620 a koliko ce me doći u ovo doba sledeće godine zamena za naredni s+..


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno