Šta je novo?

Šta kopate od CPU coina?

bas su lepo kartelski podelili trziste 2/3 winwin 1/3 alti, malo im je ovo sto deru u srbiji pa i ovo da uzmu. Tu su sigurno upregnuti i xeoni sa 24 jezgra koje je neko spominjao na forumu simbolicne cene i kojima civili jos nemaju pristup. :D

Pretpostavljam da su to naručeni procesori koji "još putuju" do Srbije :-devil-::)
 
bas su lepo kartelski podelili trziste 2/3 winwin 1/3 alti, malo im je ovo sto deru u srbiji pa i ovo da uzmu. Tu su sigurno upregnuti i xeoni sa 24 jezgra koje je neko spominjao na forumu simbolicne cene i kojima civili jos nemaju pristup. :D

nenad ima te xeone i nisu bas simbolicne cene posto kako rece server sa dva xeona itd ~ 7k USD...
 
i 96 threadova na raspolaganju za rudarenje, zato je i simbolicna cena ;)
 
zrc.maxminers.net pool za nas ne-cacane :), efikasniji za sitnije rudare..
 
kakva zarada,koliko prave procesori?
kakva je matematika?
 
oko 200W/h potrosnja proizvodi 6 kom za 24h, to je tu oko 0.0025btc na dan ali nema racuna da se prodaje ceka se da skoci onda i mozda bude neke racunice
 
Poslednja izmena:
Opusteno preskocite feniksove postove na forumu :)
i5, i7 prave dnevno isto ili vise btc-a od 280x na moneru.
 
Ajde otkri i nama tajnu kako ovo moze da da vise nego 280 na moneru ili cime ti kopas?
 
jesu brzi i7 i do 2000h/s ali i kostaju 5 puta vise od 280X treba te procesore otplatiti pogotovo ovi novi xeoni postizu odlican hash ali i kostaju u hiljadama evra...za prosecne rudare nezanimljivo
 
Opusteno preskocite feniksove postove na forumu :)
i5, i7 prave dnevno isto ili vise btc-a od 280x na moneru.

volim ove pametne sto sve znaju, a u zivotu videli jedan ili dva ozbiljna procesora, i sve je samo na papiru , a nista konkretno , eto sta reci, a ne zaplakati ,)
 
jesu brzi i7 i do 2000h/s ali i kostaju 5 puta vise od 280X treba te procesore otplatiti pogotovo ovi novi xeoni postizu odlican hash ali i kostaju u hiljadama evra...za prosecne rudare nezanimljivo

imam ja takva dva komada i pusticu kasnije ako me ne zamrzi da vidim koliko se isplati akati 24 jezgra,mada ne greje me sunce da moze i7 da napravi 2000h/s kako procitajhpo forumima
 
mozda i moze, ali sa nekim specijalnim minerima , koje mi nemamo, ista prica kao i za x11, x13...
 
slucajno sam naleteo prosle godine na neki post ne mogu vise da nadjem, bio je neki skuplji i7 mozda ta extreme serija ne secam se modela, uglavnom oc ga je i ubrzao sa 1800 na 2200h/s. Svi ss su uredno prilozeni tako da ne verujem da je nesto lazirano. Malo mi se vraca film brzina je bila 200h/s po threadu i koristio je 11 threadova verovatno nije u pitanju ovaj najnoviji sa 16 threadova. Mozete na postovima od yam minera da vidite da i sa ovim jeftinijim modelima uz adekvatnu optimizaciju postizu bolje rezultate nego sa clay minerom a kamoli sa ovim skupim modelima. Verovatno je problem ta optimizacija ako taj nenadov koji zvanicno jos nije u prodaji sa 24 jezgra to ne pokida.
 
Poslednja izmena:
zrc.maxminers.net pool za nas ne-cacane :), efikasniji za sitnije rudare..

Ovde se govorilo o zrc-u i nenadubica je pitao kakva je matematika, i moj post se odnosio na to koliko btc-a dnevno moze da se iskopa sa bilo kojim i5,i7 procesorom kopajuci zrc .
 
ovo je samo cpu coin tako da ne znam sa cim uporedjujes? zvanicno nije pusten gpu miner tako da ni ne znamo brzine...jedino ako mislis na poredjenje sa gpu kopanjem bilo kog novcica i meni se cini da je ovaj cpu mining trenutno u prednosti
 
Poslednja izmena:
Upravo o tome sam i govorio jer je covek pitao o matematici a feniks lupio da je nikakva.
 
ne lupetaj molim te , ako ne znas sta govoris, da ne bi drugacije pricali imam vise razlicitih procesora pa znam sta pricam , a ti prvo proveri pa onda lupetaj
 
Ne znam da li nisi sposoban da skapiras o cemu pricamo ovde ili i ne citas vec samo udri po tastaturi. krastavac ako nisi na vreme tim procesorima uleteo da kopas. Elem, neki cacani sa procesorima zaradise na zrc-u vise btc-a nego ti na pandama :)
 
druze ja ne znam sta ti sada pricas , prvo je bilo receno da je jakoo isplativo kopanje ziftcoin-a procesorima, ja kazem da je isplativost nikakva i da se eventualno ceka neka bolja cena, ti se pojavis i krenes da prosipas pamet kako je jako isplativ, ja ti kazem da imam malo vise razlicitih procesora i da nije tako isplativ i ti sada pricas da je isplatic samo ako si krenuo iz samog starta da kopas, samo ne znam gde se onda prodavao po nekoj vecoj ceni ili ti imas neke informacije koje mi ne znamo, pa ako je tako hajde molim te objasni i nama , prosvetli nas
 
Od starta je bilo jako isplativo ali je i dalje ok pogotovo za onog ko ima jace procesore. Lako se racuna, statistika na pool-u je svima dostupna, npr juce je jedan i5 iskopao 4 zrc-a po ceni 0.0004 sto znaci 0.0016 btc-a za dan.
 
sa 6-7 jacih cpu do juce je moglo 5$ dnevno da se zaradi. Koliko treba kartica za 5 dolara ?
 
ja sam ga izrucio na bittrexu prvi dan po 0.001btc 10kom ostalo u steku za bolja vremena...
 
Isplativost jeste nikakva. Ne znam Mige cime si pravio 0,15btc dnevno, ja sa 50 komada i5 nisam toliko pravio.
 
Poslednja izmena:
kao da ne pricamo o istom novcicu(zrc) :) , fx8320 pravi oko 8 komada dnevno, cena je prethodnih dana bila preko 0.0004, pa je lako potvrditi to sto mige kaze.
 
Ne kazem da neko laze, pogotovo ne Mige koga sam upoznao, sta vam je, samo sam sa intelima ja verovatno u losijem polozaju.
Dajte koliko koji cpu daje khasha.
 
mozda vam je promakao ovaj miner
 

Prilozi

  • ziftr-cpu64.7z
    923.3 KB · Pregleda: 66
Nazad
Vrh Dno